Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon adunk szavazati...

Milyen alapon adunk szavazati jogot az Erdélyi magyaroknak?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok, itthon élek.

Azért szavazhatok, mert a döntés, amit négyévente egyszer meghozok, az kihatással van rám.

Ha egy párt hatalomra kerül, azért én vagyok (is) a felelos.


A Romániában élokre semmi hatással nncs ez. Csak ott vannak, és onnan dirigálhatnak Mo. belügyeibe, úgy, hogy mindegy nekik, ki van kormányon?

Leényegében, félillió politikai zsoldosról beszélünk itt, akik azt szavazzák meg, aki megadta nekik a jogot.


Hogyan képzeljük ezt?


2013. ápr. 29. 04:02
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

"Leényegében, félillió politikai zsoldosról beszélünk itt"


Tízmilliór politikai zsoldosról. Azaz velük együtt 11-12-ről. Te is politikai zsoldos vagy, mert azt szavazod meg, aki szerinted a legtöbbet tenné érted, meg én is. Oké, ennyien nem mennek el választani, de a lényeg, hogy ne csak őket tekintsd bérencnek. Egyébként ha 20000-en elmennek majd szavazni, már sokat is mondtam. Így gyakorlatilag 0 beleszolásuk lesz. Amúgy se tudnának eldönteni egy választást. Ha meg egy választás a jövőben olyan szoros lesz, hogy csak az ő szavazatuk számít majd, akkor jogos is, hogy olyan nyerjen, aki azokért is tesz valamit, akiket erőszakkal elszakítottak a gyökereiktől.

2013. ápr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
34%

Ez az egész arol szol hogy fidesznek tőb szavazója legyen.

ezt trianonan indokolja de ezel a tőrvényel ojanak is kapnak szavazati jogot akik nek a déd szülei voltak csak magyarok és 90 éve egy ősük se tete be a lábat az országba vagy az izraelban élő zsidó valásó magyarszármazásu gazdag zsidó meg kapja az állampokgárságot mert a nagyapja 2vh ban itt lakot.

És amugy ezeknek joval kiseb alapjukvan a beleszólásra mint akik itt születek és 30éve laknak az usába ők lagálab ÉLTEK itt . Ezk még mindig trianon lovagolnak.

2013. ápr. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
67%

"ők lagálab ÉLTEK itt . Ezk még mindig trianon lovagolnak."

te meg a helyesírási szótáron lovagolhatnál, mint hogy keltenéd a feszkót a magyarok ellen.

2013. ápr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
48%

Nehéz kérdés. Én már kezdem kicsit árnyaltabban látni a témát. 2006-ban még kiskorú voltam, nem szavazhattam. De ha szavazhattam volna, akkor az egy NEM lett volna, pont a szavazati jog miatt.

Viszont azóta kezdem kicsit másként látni a dolgokat. Egyrészt megismerkedtem az egyetemen jónéhány határon túli magyarral. Akik közül egyik sem "nagymagyar", hanem teljesen normális, gondolkodó ember. Ez most biztos fura sokaknak, hogy számomra ez meglepetés...pedig az.

Korábban ugyanis nem ismertem igazi határon túlit, csak olyat aki átjárt hozzájuk és állandóan róluk beszélt.

Szóval ma már azt hiszem, hogy határon túlról is lehet pontosan érteni, hogy mi zajlik ebben az országban valójában és meg lehet bízni az oda született emberekben legalább annyira, amennyire egymásban bízunk határon belül. (az persze más kérdés, hogy ez sem megy nekünk...)

2013. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

Akik ide kőltőztek azok amugyis kaphatak álampolgárságott.

Attol jogosult lezs valaki a Svéd egésgugyi elátásra vagy szavazhat ot mert ot tanult?

2013. ápr. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
Nekem van szerencsém sok határon túli magyart ismerni egyrészt a származásom, másrészt a baráti kapcsolataim révén, nem csak Erdélyből, hanem a Felvidékről és Kárpátaljáról is. A legtöbbjük szeretne magyar állampolgár lenni, mert a magyarságuk fontos a számukra, de egy sincs közöttük, akinek szándékában állna szavazni jövőre. Ők az idetartozásuk megerősítését látják az állampolgárságban, de eszük ágában sincs beleszólni a belügyeinkbe.
2013. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
58%

"Ők az idetartozásuk megerősítését látják az állampolgárságban, de eszük ágában sincs beleszólni a belügyeinkbe."

de ezt nem értik meg a ballibek! nagyon alacsony lesz a szavazati arány. én is ismerek több külhonit, olyat is aki itt lakik és dolgozik már.

2013. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem szavaznak, akkor teljesen egyetértek, hogy kapják meg.
2013. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a normális, ha csak az szavaz, akinek ez közvetlen hatást gyakorolhat a fizetésére, az egészségügyi ellátására, az oktatására, a biztonságára, stb.
2013. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
9%
Csak az a gond ha megkapják az álampolgárságot az eu re is jogosultak lesznek igy nekik is közvetlenül hatna onantol.
2013. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!