Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon adunk szavazati...

Milyen alapon adunk szavazati jogot az Erdélyi magyaroknak?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok, itthon élek.

Azért szavazhatok, mert a döntés, amit négyévente egyszer meghozok, az kihatással van rám.

Ha egy párt hatalomra kerül, azért én vagyok (is) a felelos.


A Romániában élokre semmi hatással nncs ez. Csak ott vannak, és onnan dirigálhatnak Mo. belügyeibe, úgy, hogy mindegy nekik, ki van kormányon?

Leényegében, félillió politikai zsoldosról beszélünk itt, akik azt szavazzák meg, aki megadta nekik a jogot.


Hogyan képzeljük ezt?


2013. ápr. 29. 04:02
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
76%

@09:33: Erre van BÁRMI garancia is?

Vagy arra esetleg van garancia, hogy az ő "nevükben" nem generál-e magának pár szavazatot a fidesz?

Nincs.

2013. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
13%
Meg 90évig eszül ága ba se volt ide tartozni nem szökdőstek ide a hátáron át . De most hogy jogosultak lehenek nyugdijra és Egéségyugyi ellátásra egyből ide akarnak tartozni. Nem ojan rosz két országtol nyugdijat kapni egy kis papirmunkájért.
2013. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
26%
Az átmeneti határokon túl élő magyarok nagyapáinak, és dédapáinak pénze ugyan úgy benne van a pesti utcák macskaköveiben és épületeik tégláiban mint a te nagyapáid dédapáid pénze! Az ő felmenőik is ugyan ezért az országért harcoltak, haltak meg. Szóval sztem nekik is joguk van beleszólni. Sokkal több joguk van mint pl valami Feket Pákós jöttment fekának, hiába és az itt.
2013. ápr. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
0%
*él az itt
2013. ápr. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

Meg egykét felmenőjük németországért tőrőkországért a romai borodalomért a hun birodalomért meg az öszes ország hoz akiknek a népe ide jőt vagy akiken mi mentünk át a népvándorlás allat .

Csak ösze kéne pakolniúk venikúk itt egy lakást és it találni munkát akor senki nem szolna az állámpolgárságuk ellen. ha mindegyiktől igényelhetnénk nyugdijat gazdagok lenénénk öreg korunkra

2013. ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"De most hogy jogosultak lehenek nyugdijra és Egéségyugyi ellátásra egyből ide akarnak tartozni. Nem ojan rosz két országtol nyugdijat kapni egy kis papirmunkájért."


Nem ártana, ha megtanulnád az anyanyelvedet.

Nyugdíjra ma Magyarországon nem a magyar állampolgárok jogosultak, hanem azok, akik legalább 20 éves munkaviszony alatt nyugdíjjárulékot fizettek. Eü. ellátásra szintén nagyon komoly szabályok vannak, nem véletlen, hogy Magyarországon élő magyar állampolgárok is ellátás nélkül maradnak, ha nincs munkaviszonyuk, és nem fizetik maguk után a TB járulékot.

2013. ápr. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
0%
#26 Te sztem nem vagy magyar. Egyrészt abból gondolom, amit írsz, másrészt abból, ahogy írod.
2013. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
9%

Hazaszeretetből megbuknál ...


Egyébként meg a pártokra szavazgatás egyáltalán nem vezet eredményre, ezt az elmúlt 20+ évben már láttuk, az lenne az egyetlen értelmes megoldás, ha végre elkergetnénk a hatalom gyakorlóit.

2013. ápr. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

"Hazaszeretetből megbuknál" - Én?


Én mentem át egyedül hazaszeretetből. Nekem nem tetszik, hogy egy nem itt élő határozza meg az itteni politikát és külföldről ugasson.


A Fidesz meg a Jobbik bukott meg hazaszeretetből!

2013. ápr. 30. 19:09
 30/45 anonim ***** válasza:
59%
A kérdezőnek igazavan.
2013. máj. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!