Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon adunk szavazati...

Milyen alapon adunk szavazati jogot az Erdélyi magyaroknak?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok, itthon élek.

Azért szavazhatok, mert a döntés, amit négyévente egyszer meghozok, az kihatással van rám.

Ha egy párt hatalomra kerül, azért én vagyok (is) a felelos.


A Romániában élokre semmi hatással nncs ez. Csak ott vannak, és onnan dirigálhatnak Mo. belügyeibe, úgy, hogy mindegy nekik, ki van kormányon?

Leényegében, félillió politikai zsoldosról beszélünk itt, akik azt szavazzák meg, aki megadta nekik a jogot.


Hogyan képzeljük ezt?


2013. ápr. 29. 04:02
1 2 3 4 5
 31/45 Pro Patria ***** válasza:
58%

Még mindig ez a téma...


1) Az, hogy milyen kormány van itthon, bizony rájuk is hatással van odakint. Mennyire szólal fel Magyarország az anyanyelvi oktatásuk kérdésében, a autonómia ügyében, stb.

2) Egészen eddig "érdekes" módin senkinek nem volt kifogása az évtizedek óta Londonban, New Yorkban, Hamburgban és más városokban élő magyarok szavazati jogára, noha "ők se ide adóznak", mégse veszik el a szavazati jogukat.

Csak azóta van ez képmutató, álságos dráma, mióta a _határon túli_ magyarok szavazhatnak. Miért? Mert a baloldal _tudja_, hogy 2004-ben megtagadták őket, ezért eredendően kiütötték magukat onnan, azaz ezzel lépéshátrányba kerülnek plusz néhány jobboldali szavazattal.

(Ami a legképmutatóbb, hogy lett volna 8 évük bocsánatot kérni, de nem, ők kivártak a kettős állampolgárság lehetőségének felvetése után, vártak annak konkrét bevezetése után, vártak a szavazati jog megadása után is még, és csak miután átment az AB-n, azután mentek oda bocsánatot kérni. Majd a követező héten Szanyi ismét lerománozta az erdélyi mag magyarokat...)

3) Ha már az érv, hogy "ki adózik", akkor a nyugdíjasokat és a cigányokat, amely a baloldal táborának jelentős részét adja, nyugodtan el is felejthetnénk (mellesleg a regisztráció okán épp ennek a két választási csoportnak az ellehetetlenítésétől tartottak - nem minden ok nélkül). De ezt különben sem támogattam soha: a tanulók, a munkanélküliek, a gyeses anyukák sem adóznak, a nyugdíjasok pedig már megtették addig.

4) Sem a nyugdíj, sem a tb _nem jár alanyi jogon_ egyetlen magyar állampolgárnak sem, ez megint egy felszínes tudást mutató hangulatkeltés. A nyugdíj itthon is csak annak jár, akinek ledolgozott munkaéve van, tb-je pedig csak annak, akinek vagy tanulói jogviszonya van, vagy bejelentett munkahelye, ami fizeti utána a járulékokat.

5) Ha minden honosított magyart nézünk, az sem nagy szám ebből a szempontból, de nem is megy el mind szavazni, és akik mégis, azok sem mid a Fidesz-KDNP-re (bár érthető okokból eredendően többre fognak jobbra). Ez azonban a gyakorlatban semmit nem fog jelenteni. A jelenlegi kormánypárt támogatottságát pedig ennélkül sem éri be egyik párt sem.

2013. máj. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 Pro Patria ***** válasza:
58%

A 3)-as pontnál pedig nehogy félreértés legyen (mert óvatosam kell fogalmazni), a regisztrációt támogattam, ki is fejtettem sokszor, miért, azt nem, hogy adózás alapján lehessen szavazni.

És nem magam miatt, mielőtt az a vád érne, hogy úgymond "hazabeszélnék", mert ezzel szemben a szavazási jog alsó korhatárát viszont megemelném, amivel magamat is kizárnám.

2013. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
56%
PP-t szépen lepontoztátok 0%-ra mikor pontról pontra érvelt. És igazat szólt. Tőlem kaptál egy zöldet, de errefelé csak így megy: ha elfogynak az érvek, megy a lepontozás.
2013. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

"Még mindig ez a téma"???

Könyörgöm, igen.


Az akarja megmondani, hogy mi legyen itthon, akire nem hat ki.


Itt nem arról van szó, hogy ki Jobbikos, meg ki Liberális, vagy MSZP-s, vagy Fideszes, itt egy nemzetbiztonsági kockázatról beszélünk.

2013. máj. 1. 23:22
 35/45 Pro Patria ***** válasza:
44%
A harminc éve kint élő, és azóta haza se jött magyarok is szavazhatnak, és szavazhattak eddig is. Ezellen, érdekes módon senki nem szólalt fel sem eddig, sem most. Másról van itt szó a háttérben...
2013. máj. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
44%

"Itt nem arról van szó, hogy ki Jobbikos, meg ki Liberális, vagy MSZP-s, vagy Fideszes, itt egy nemzetbiztonsági kockázatról beszélünk."

Te olyan agymosott vagy, h az már fáj. Nemzetbiztonsági kockázatot egészen más jelent, de arról még beszélni se szabad, mert ugyebár demokrácia van.

2013. máj. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
50%
Arol van szó hogy szeretet és megbecsült tiszteséges kormányunk majd a azoknak i a kedvére akar teni akiknek megkőnyitete az álampolgárság felvételét . Igy talált egy ojan réteged akiknek tehet ugy jót hogy a kővetkezményei máokat érintenek majd. Azért előnyős egy olyan szavazóirétega akik roszdőntések eredmenyeiből nem részesulnek.
2013. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 Pro Patria ***** válasza:
82%

39%-os, tőled inkább vonnám meg a szavazati jogot. Nem szokásom a helyesírásba belekötni, két okból is. Egyfelől ez az érveknek hiánya lenne, másfelől nem ez a lényeg, hanem a mondandó tartalma, ami ettől függetlenül lehet hasznos. De ahogy te írsz... Ennél ocsmányabb helyesírás már csak akkor lehetne, ha becsukott szemmel vernéd a billentyűzetett. Ez már nem egyszerű helyesírási hiba, vagy fogalmazásbeli helytelenség, ez olyan hihetetlen szintű igénytelenség önmagaddal szemben, amit csak egészen ritkán tapasztalni. Benne vagy az általam látott legrosszabb helyesírású személyek első hárma között. Kezdő kisiskolások írnak ilyeneket, hogy "rosz", "akor". De ott már tényleg majdnem kiestem a székből, hogy "tőb". Egy rövid szóban egyszerre két hiba. Többet találnál el, ha mellé ütnél.

Szerintem ez már nem is lehetséges, azt gondolom, rájátszol, csak nem tudom, milyen célból.

2013. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
9%
Besirtam arőhőgésttőll a 39es komemtjén bár tényleg kikéne huznom a setétitőt és est floltanom a villanyt mert tényleg nemjol látszanak a betük monitor fénynél . Mindig egy es voltam hejes irásboll és esélytelen volt job jegyetszereznem igy nem is törekedtem rá.
2013. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 Andizsuzsi ***** válasza:

Patriával rengetegszer van nézetkülönbségünk, de most minden szavával egyetértek.

Nem tudom, hogy utolsó válaszoló miért játsza el a sötét éjszaka szintjét helyesírásból, szánalmas, ha valaki úgy gondolja, hogy ettől jópofa lesz.

2013. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!