Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem gondoljátok úgy, hogy...

Ti nem gondoljátok úgy, hogy 1990 óta annyira bele van sulykolva a "demokrácia fontossága" az emberek fejébe, hogy emiatt térünk már le a demokrácia útjáról?

Figyelt kérdés

A demokrácia önmagában jó dolog, de ahogy '90 óta zajlik, az nem is igazából az. Csak a nagy pártok, a média annyira beleverte az emberek fejébe azt, hogy a demokráciát őrizni kell, és óvni, hogy sokszor éppen emiatt tudják manipulálni az embereket.


Gyakorlatilag ez mögé bújva, hogy "őrizd a demokráciát, és aki nem demokrata, taszítsd ki" bármit meg lehet tenni. Mármint akire ezt ráfogja a nagypolitika, meg a média, hogy nem demokrata, máris elítéli a társadalom. De ebben az esetben is egy szűkebb réteg mondja meg, hogy ki demokrata és ki nem, és ez kőkemény manipuláció. Mit gondoltok erről?



2013. ápr. 29. 22:26
1 2
 1/12 Ozmium42 ***** válasza:
17%
A demokraták mind egy szálig szélhámosok.
2013. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

A demokrácia nagyon jó dolog , de ahogy az EU-ban megvalósították az nagyon rossz.

A nyugati típusú demokrácia az egyik legrosszabb államforma.


Azért mert az ország önmagát számolja fel.

2013. ápr. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
A demokrácia alapból rossz, értelmetlen, a többség döntése nem garantálja a döntés helyességét. Pláne, hogy az emberek 99%-át úgy is tök könnyű átverni. Egy jó vezető és egy igazságos diktatúra sokkal jobb lenne.
2013. ápr. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vadkan01 ***** válasza:
De, már pár éve észrevettem.
2013. ápr. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

jó kis komcsi elnyomás az kéne nektek akkor nem beszélnétek ekkora f asz ságokat

majd ha a suliba azt is megmondják mit vegyél fel, milyen zenét hallgass, lenne itt nagy siránkozás

az a nagy baj hogy lövésetek nincs mi volt itt 90 előtt és a mostani helyzetet nem is becsülitek meg.

2013. ápr. 30. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Az önkényuralomban egy kiválasztott vezető hozza a tőrvényeket. De ez az államforma tilos.

A demokráciában elvileg a nép hozza a tőrvényeket.

/a gyakorlatban a zsidók/

2013. ápr. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%
A demokrácia a szó szoros értelmében soha, sehol nem valósult meg a történelem során. Pont emiatt, amit a kérdező írt, mert ha már vkire ráfogják h nem demokrata, és emiatt kirekesztik, az már nem demokrácia.
2013. ápr. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5-ös, én 43 éves vagyok és nagyon is tudom, hogy mi volt itt rendszerváltás előtt. 69-ben születtem és ismertem a rendszerváltás előtti viszonyokat. Jobb életem volt, mert akkor még az emberek nem akarták folyton elgáncsolgatni egymást pusztán szórakozásból (legalábbis közel sem ennyien), nem volt ekkora egoizmus, ami most tapasztalható. Meg volt az egymás iránti tisztelet.
2013. ápr. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az 5-öshöz, finom kis 50-es évek kellenének azoknak, akik diktatúráért sírnak. Málenkij robottal, államosítással, kuláküldözéssel, ÁVH-val, 56-tal. Agyatlan sötét banda.
2013. ápr. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én 3 évvel vagyok fiatalabb és nem sírom vissza azt a korszakot.
2013. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!