Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen feltételekkel vezethete...

Milyen feltételekkel vezethetek áramot a kerítésembe?

Figyelt kérdés
Ha van valami konkrét, linkeld be! Kíváncsi vagyok!
2009. szept. 27. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
2009. szept. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Tudtommal a törvény nem engedélyez ilyesmit.
2009. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Semmilyen indokkal nem teheted meg. Még akkor se, ha kiteszel egy figyelmeztető táblát, hiszen egy kisgyerek nem biztos, hogy tud /már/ olvasni. Emberéletet szándékosan nem veszélyeztethetsz még akkor sem, ha a tulajdonodat próbálod védeni. Nem önbiráskodhatsz! A törvény ezt nem engedi.
2009. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet életveszélyes.


Lefordítva gyakorlatias nyelvre: jelenleg szerintem nem vezethetsz áramot a kerítésbe.


Lehet azonban, hogy a törvénymódosítás után meg fognak jelenni olyan cégek, amelyek foglalkoznak majd azzal, hogy efféle vagyonvédelmi rendszereket építsenek ki, melyek szakértő által bevizsgáltak és hatóságilag engedélyezettek lesznek. Nem tudom, hogy lesz-e ilyen, de elképzelhető. Gondolj pl. arra, hogy eddig is léteztek villanypásztorok, amelyek szintén nem okoznak halálos áramütést.

2009. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nyugodtan vezethetsz áramot. Ha vadak ellen akarod védeni a termésedet, miért ne? Max. a bemászó egy kicsit magasabb áramerősséggel találkozik.

Szerintem a jogszabály is engedélyt ad, árammal való védekezésre, csak akkor ezt jól láthatóan ki kell írni.

Amúgy meg gondoljátok csak el, ha az ellopott termés épp frissen volt vegyszerezve, ezért nem vállalhat a gazda felelősséget.

2009. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
93%

Elméletileg az idén módosított jogszabályok szerint lehet.

De most lusta vagyok utána nézni.

Csakis úgy, hogy a birtokod kerítésén belül, x méterre tőle, egy másodlagos kerítésbe vezetsz, és x voltos feszültség van benne a vadak elleni védelemre. Pontos adatokat nem tudok, de elvileg így van.

2009. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Igen, lehet, augusztusban változott a szabály, azóta egy második kerítésbe lehet vezetni, kitáblázva, stb.

De emberélet kioltására nem lehet alkalmas...sajnos.

2009. szept. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
22.18-asnak csak annyit: SZERENCSÉRE!
2009. szept. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem! Szerintem is sajnos!! Az ilyen szemétládák, akik ellopják azt a kicsit is ami van az embernek a kertjében azt igenis üsse agyon az áram!! Megérdemelné!!! Azért más megdolgozik!!!!
2009. szept. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
vadállatok ellen = cigányok XDXDXD
2009. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!