Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miben mások a...

Szerintetek miben mások a emberileg a magyar szavazók?

Figyelt kérdés
Miben különböznek emberileg/értékileg a demokratikus ellenzékre, a fideszre vagy a jobbikra szavazók?
2013. máj. 2. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
semmiben. gondolom direkt hagytad ki az mszp-t, mert az a viszonyítási alap. az emberek nagy 99%-a csak odacsapódik 1-1 párthoz, mert szerinte azok jobbak, de ugyanúgy hazudik mind, csak ezt bizonyára el tudják fojtani annyira, hogy úgy látszon, magabiztosan xy párt híve vagyok.
2013. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mszp-t a demokratikus ellenzékbe sorolom
2013. máj. 2. 12:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Amelyik nagyobbat tud ígérni arra szavaznak.
2013. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A hisztérikus félelem/gyűlölet és a végtelen naivitás valahogy kombinálódik, és a végén kijön valahol egy X a szavazólapon. Egyik kutya, másik eb (mármint a szavazók).
2013. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

a fideszre szavazók a nemzeti érdekeket és a család értékeit tartják alegfontosabbnak, s kedvelik a mérsékelt, kiszámítható politikát.


A jobbikos szavazók is a nemzeti érdekeket tartják szem előtt, de ők már sokkal radikálisabbak, és nem látnak bizonyos problémák megoldására más utat, csak azt a radikáliasat, amit a jobbik hirdet.


a balosok? szerintem ha egy fiatal balos, akkor az jórész a szülői befolyásoltság miatt van, ők meg szerintem a szocializmus emléke miatt szavaznak rájuk. abban a rendszerben nevelkedtek, nem tudom, miért bíznak meg még abban az mszmp utódpártjaként létrejött mszp-ben és azok szüvetségeseiben, hiszen már a szocializmus során is az volt a feladatuk,hogy a nagy Szovjetunió érdekeit tartsák szem előtt (pl hitelfelvétel nekik Magyaro kontójára, stb).

Az mszp szavazói elsősorban idősek (ez tény) és általában elmondható, hogy alacsonyabb az iskolai végzettségük, mint egy Fideszes szavazónak mondjuk.


Az LMP-re meg hippi fiatalok szavaznak leginkább.

2013. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

5-ös!


Ez hülyeség az én szüleim mindig is jobboldaliak voltak és én kizárólag a baloldalt támogatom, szabad akaratomból. És éppen ellenkezőleg: alapvetően az értelmiség nagy része baloldali, csek válság idején tolódnak ide-oda magyarázhatsz nekem bármit, de a Jobbik szavazóinak legmagasabb iskolai végzettsége alacsony.

2013. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"5-ös!


Ez hülyeség az én szüleim mindig is jobboldaliak voltak és én kizárólag a baloldalt támogatom, szabad akaratomból. És éppen ellenkezőleg: alapvetően az értelmiség nagy része baloldali, csek válság idején tolódnak ide-oda magyarázhatsz nekem bármit, de a Jobbik szavazóinak legmagasabb iskolai végzettsége alacsony.



Nem egészen ez a helyzet.


Az Origó és az Rtl nem igazán mondható Jobbikosnak, sőt szerintem ha lehet akkor ellene osztják a lapot.

De még ez a Jobbik számára legkedvezőtlenebb statisztikai is azt mutatja hogy a Fidesz támogatói körében van a legkevesebb diplomás, aztán a Jobbik és az MSZP szorosan egymás mellett állnak. Persze ha azt is nézzük hogy a Jobbik szavazóbázisa átlag életkora 38év és hogy a legnépszerűbb a felsőfokú intézmények diákjai között, akkor nyilvánvaló hogy sok sok még nem végzett diák is jelen van a statisztikákban. Az az, néhány év és messze jobban fog állni a felsőfokú, diplomás, értelmiségi szavazók tekintetében is mint az MSZP.


[link]



A másik!


Mitől lenne a bal demokratikusabb mint a jobb?

Hogy ezt ők állítják magukról?

Ne nevettessetek már, hiszen az a bal mond ilyet aki úton útfélen beakar tiltatni olyan pártokat aki a számára nem megfelelő. Teljesen nevetséges.


A kérdésre.


A balosok feledékenyebbek, és a racionális értékelés sem az erősségük, főleg nem gazdasági téren.

Bedőlnek a riogatásoknak stb stb és eszik sőt falják az ideológiát. Áll liberális teóriákkal meglehet őket vezetni.


A jobboldal sokkal racionálisabb, nem véletlen hogy sokkal több a műszaki stb stb választó.

Sokkal szélesebben szemlélik a gazdasági kérdéseket és mélyebben igyekeznek megérteni. Nyilván az ideológiai métely itt is működik valamilyen formában és szinten.


Viszont mind a két tábor józan bázisára értendő az elcsigázottság, amit az elmúlt 23 év finoman szólva is egy helyben toporgása frusztrál. Miközben 10-20 éves távlatokban szakadnak ki a demoralizáló esetek amik azt mutatják hogy a vezetőink akik a legjobban kicsösztek mindenkivel.

2013. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dick Esmen ***** válasza:
Semmiben.Mind két oldalt ugyanolyan buta, feledékeny, ideológia-faló emberek alkotják.A jobboldaliak egyáltalán nem racionálisabbak a baloldalnál,de bal se a jobbnál.
2013. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"És éppen ellenkezőleg: alapvetően az értelmiség nagy része baloldali, csek válság idején tolódnak ide-oda magyarázhatsz nekem bármit, de a Jobbik szavazóinak legmagasabb iskolai végzettsége alacsony."


Nem úgy tűnik, hogy igaz lenne amit állítasz! Láttam már balos "értelmiségit" is....

2013. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!