Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az, hogy a Kormány,...

Igaz az, hogy a Kormány, Állam, lehet bárminek hívni, nem akarja, hogy én Magyarnak érezzem magam?

Figyelt kérdés

Van a bátyám egyik haverja. Ő nacionalista.

És beszélgettem vele. És azt mondta azt akarják beadni a népnek, főleg nekem, és a korosztályomnak, a fiataloknak, hogy ne legyenek büszkék arra, hogy Magyarok. Ne legyenek büszkék a nemzetiségükre.

Azt akarják, hogy mi szürke hétköznapi emberek legyünk, álljunk be a sorba, és tűnjünk el a tömegben.

N legyen nemzeti öntudatunk.


Igaz ez? És ki akarja ezt? Miért akarná?



2013. máj. 2. 06:14
 1/9 sni ***** válasza:
96%
Na ez a tipikusan korlátolt nacionalista duma! Nálam hiába akarnák elérni, én magyar vagyok, büszke vagyok rá, és ezen nem tudnak változtatni! Az, hogy mások mit akarnak, meg lesz@rom! Ha valakit nem érdekel a származása, a kultúrája, annak meg nem kell sokat mondani, ahogy írtad: "szürke, hétköznapi" ember lesz, bár nem tudom ez miért lenne kizáró ok ahhoz, hogy valaki magyar legyen! Akkor visszakérdeznék: csak az lehet magyar, aki nacionalista is?
2013. máj. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Igaz.

Azért, h ki tudják rabolni az országot.

2013. máj. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez csak hülyeség. Nem attól magyar valaki, hogy állandóan ezt hangoztatja.
2013. máj. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Te még sosem hallottad politikusok beszédét?Állandóan azt hangoztatják, hogy Magyarország milyen jól halad, milyen szépek a kilátásaink, Magyarok összetartunk, stb...Röghöz akarják kötni a fiatalokat.Szóval szerintem tévesen látod a helyzetet.

Ettől függetlenül igaz, hogy amit mondanak, csak sóder és aki nem hülye az úgy is látja, érzi a bőrén mi az igaz.

2013. máj. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Akik ezt mondják, talán például a bátyád haverja/i, a legsötétebb képviselői a Kárpát-medence lakosságának. Ők nevezik magukat magyarnak, de az ő "magyarságuk" abból áll, hogy utálnak más népeket. Mi, igazi magyarok, meg szégyenkezhetünk miattuk mindig, mindenki előtt.
2013. máj. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Ez így van. A főnökeik alsóbbrendűnek tartják a magyarokat, ezért nekik is ezt kell hangoztatni. Plusz még azért is, mert ha büszkék lennénk a magyarságunkra, nagyobb eséllyel kergetnénk el őket.
2013. máj. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked kérdező mit jelent az, hogy magyar (igen, kisbetűvel írandó)?


Nekem sem tetszik, hogy sokan magyarnak nevezik magukat, mert meg van róla a papírjuk, de az sem jön be nálam, ha valaki azzal turbómagyarkodik, hogy neki még a boxeralsóján is árpádsáv van meg a zokniján magyar címer és ettől ő hű de mekkora magyar, a többiek meg azért nem magyarok, mert nekik nincs 3*1,5 méteres trikolór zászlójuk, amit minden hétvégén Kárpátia koncerten lengetnek és nem döngetik folyton a mellüket a magyarságukkal.

Én mindkettőt rühellem és szerintem a barátotok a második kategóriába tartozik az elmondásod szerint. Most el lehet rajta gondolkodni, hogy mit jelent büszkének lenni arra, hogy magyar vagy, mit ért alatta bátyád haverja.


Amúgy nagyon megakadt a szemem ezen a soron:


"Azt akarják, hogy mi szürke hétköznapi emberek legyünk, álljunk be a sorba, és tűnjünk el a tömegben."


Ti is úgy fogjátok fel a nacionalizmust, mintha egy szubkultúra lenne, amiben kiélhetitek a lázongó gyerekkorotokat. Hogy majd felveszitek a terepszín nadrágot, a surranót, lenyírjátok kopaszra a fejeteket és mentek bandázni a kocsmába. A nacionalizmusnak nem erről kéne szólnia, de Magyarországon sajnos ezt jelenti.


A nacionalizmus azt jelenti, hogy olyan életet élsz, ami a hazád számára hasznos és építő jellegű. Tanulsz, dolgozol, családot alapítasz és boldog, életre szóló párkapcsolatban/házasságban egészséges gyermekeket nevelsz, akiket a hazád tiszteletére tanítasz. Az egész családdal eljártok túrázni a Börzsönybe, Mecsekbe, Mátrába és ha teheted, akkor viszed magaddal a gyermekeid barátait és őket is tanítod, mesélsz nekik. Megkerestek több családot és közösen mentek, jó kapcsolatot ápoltok, sátoroztok, stb.


Nekem ez jelenti a magyarságot és ez bizony szürkének és hétköznapinak tűnhet a koncertekhez meg a bulizáshoz képest. De erről kéne szólnia a magyarságnak.

2013. máj. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

Az MSZP-SZDSZ korszak alatt tényleg ez volt.

Gyurcsány be akarta adni , hogy a magyar egy bűnös, náci nép , bűntudatnak "KELL" lennie .....stb


A Fidesz visszább vett ebből ,de ők meg a párthoz hű elftársakat nevelnek ki.


A Fideszt sem lehetne valami nagyon nemzetinek nevezni , de ezen a téren az MSZP-től jobbak.

2013. máj. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ez valahogy igy van.
2013. jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!