Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti itthon dolgoznátok 220...

Ti itthon dolgoznátok 220 ezerért vagy Ausztriában 500-ért?

Figyelt kérdés

Ezek nettó összegek. A munkakör ugyan az, a szállást mindkét esetben állják. Utóbbinak a hátránya, hogy csak hétvégente tudnék hazajárni.

Ti melyiket választanátok?


2013. máj. 2. 19:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%
Mivel ott a kaja meg egyéb sokkal drágább, nem lesz annyira nagy különbség a végén, max. 100ezer Ft. Ennyiért nem hagynám el a családomat.
2013. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
55%
Ott a magyarokat verbálisan pofánfossák naponta, mellesleg amit az első írt korrekt, ennyit nem ér meg a becsületem.
2013. máj. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
56%
Egyértelmű, hogy Ausztriában.
2013. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
46%
Ausztria, egyértelmű. Kint csak a lakhatás a drágább, neked az ingyen lesz, szóval legalább 200 ezerrel jobban jársz, az pedig nem kis pénz. Nem tudom, hogy vannak-e egyéb, főleg magánéleti tényezők, de a leírtak alapján Ausztriát választanám.
2013. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
72%
220 ezerből röhögve megélnék itthon. Már csak az a fontos, hogy milyen munkát kell végeznem.
2013. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Én diplomával dolgozok 80 ezerért. Szerinted?
2013. máj. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
67%
220 nettóért simán itthonmaradnék,osztráknak dupla pénzért sem dolgoznék.kb 100-120 nettóért dolgozok itthon és örülök,hogy egyáltalán van munkám.
2013. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
33%

Bár még csak 17 éves vagyok, de nagyon nehéz kérdés... Szívem mégiscsak Magyarországhoz húz, hosszú távon biztos honvágyam lenne...

Viszont ésszerint meg Ausztriába jobb az életszínvonal, a közbiztonság, meg minden...


De ha hazajársz (persze ha van feleséged/gyerekeid úgy más a helyzet!!!!), akkor nekem bőven beleférne :)

2013. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
67%
Sok mindennek a függvénye, de én simán az osztrákokat választanám és nemcsak a pénz miatt... kb. 10-15 évet ugrana kapásból az átlagéletkorom, mivel annyival jobb az eü ellátás. Nyugodtan szülhetek gyereket, mert mellette is dolgozhatok és nem rúgnak ki páros lábbal, sőt, le is betegedhetek anélkül, hogy szétvágna az ideg, hogy meg lesz-e még munkám ha felgyógyultam... el tudnék menni egy évben egyszer nyaralni valahová, nem is beszélve arról, hogy ha rendesen dolgozok akkor nem arról szólna az életem amiről itthon, hogy miből veszek kenyeret, miközben végignézem ahogy a vállalkozó aki még szabadságra sem enged, újabb terepjárót és nyaralót vesz a kölykeinek és ahelyett, hogy megköszönné a munkámat, a pofámba vagdossa, hogy örüljek hogy van munkám mert van helyettem 100. És tudnám, ha jól dolgozom biztos az állásom, és nem tesznek ki valami szedett vetett rokon miatt, akinek kell a meló...
2013. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
58%
220-ból itthon sokkal jobban elvagy, mint kint 1700 euróból. Ráadásul család, barátok nélkül kint élni "keleti aljanép"-ként nem túl rózsás.
2013. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!