Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a különbség a Fidesz és az...

Mi a különbség a Fidesz és az MSZP kormány közt?

Figyelt kérdés

Azt mondják, a Fidesz tönkretette az országot, és az MSZP jól korányzott.

Igaz, hogy az EU, Amerika és a külföldiek mind elégedettek voltak az országgal az MSZP kormány alatt? Ezért is szeretnék, ha újra ők kormányoznának? Mivel tette tönkre a Fidesz az országot néhány év alatt? Miért lett mindenki az ellenségünk?



2013. máj. 4. 15:31
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
6%

2002-ben az áfa 12.5% volt ezt 8 év alatt 25%-ra emelte ""az mszp! 2002-ben 12.5%-rol 15%-ra majd gyurcsány 15%-rol 20%-ra ezt követően bajnai 20%-rol 25%-ra emelte a forgalmi adót. Gyurcsány a 2006-os választások megnyerése érdekében csökkentette 5%-al az áfát (a nép átverésével) majd a választások után visszaemelte pofátlanul 5%-al. Ja megigérte nem lesz gázár emelés ennek ellenére 200%-al nőt a gáz ára. STB""


Igaz milyen nehéz elhinni a valóságot az mszp-és vörös szemüvegen keresztűl kedves degenerált baloldaliak???


[link]


[link]


[link]

2013. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok MSZP-s, nincs vörös szemüvegem, és szerintem az a degenerált, aki csak ilyen hangnemet használ az érveinek megerősítéséhez. Ez azonban nem tartozik rám.


Én inkább az igazságot szeretném megvédeni. Tudod, a részigazság sokkal rosszabb a hazugságnál, mert olyan, mint a báránybőrbe bújt farkas.


Szóval ha annyira szakértője lennél a dolgoknak, tisztában lennél azzal, hogy az ÁFA korábban 25% volt, amit az SZDSZ nyomására az MSZP-SZDSZ kormány 20%-ra csökkentett, majd a gazdasági világválság hatása miatt (is, és másfelől azért, mert nem érte el a várt gazdaságélénkítő hatást vagyis a kereskedők nem csökkentették az árakat, ahogy elvárták tőlük, így nem kedvezett a fogyasztóknak)


Szóval amit írtál, alátámasztja azt, amit én mondtam, azzal a kiegészítéssel, hogy vannak bizonyos ÁFAKEDVEZMÉNYEK. Ezek azonban igen korlátozottak, nincs sok lehetőség. Az EU-val kapcsolatos ez a dolog. TE HAZUG MÓDON VAGY TUDATLANUL AZT A KEDVEZMÉNYES ÁFÁT ÁLLÍTOTTAD BE ÁLTALÁNOSNAK, arról nem beszéltél, hogy amikor az egyik kedvezményes termék áfáját emelik más terméknek adnak kedvezményes áfát.


Ez a narancs kommunikáció. :-)

2013. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
50%

áfával kapcsolatosan az a véleményem hogy nem értem mi célja van a 27%-nak.


Szerintem akkora hülyeség mint ahogy van. Ha nagy az ÁFA nincs vásárlóerő. Vagyis jóval gyengébb. Ha kicsi, szerintem még mindig több folyik be, mintha nagy.


Az ÁFA növelés csak hiányt teremt. Radikális csökkentés kéne, és egy megtérülési terv. Mindezt persze apró lépésekben, mondjuk fél évente 5%-al, kb 15%-ig.

2013. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Bár a 27%-os ÁFA egész Európában a legmagasabb, és az emelése - mivel a vásárlókra hárítják (nem a haszonkulcsból vágják le a kereskedők) valóban csökken a reáljövedelem [link]

Az ÁFA-kulcs emelését azonban a tapasztalatok szerint nem lehet egyszerűen jóvátenni annak egyszerű visszaállításával.

Volt már erre kísérlet. Az MSZP-SZDSZ 5%-kal csökkentette az ÁFÁ-t azzal a céllal, hogy a termékek árai csökkenjenek, de az lett a vége, hogy míg az emelést a kereskedők a vásárlókra terhelték, addig a csökkenéssel a haszonkulcsot növelték, arányaiban nem lett sokkal nagyobb az átlag reáljövedelem. hiába találták ki a nevetséges "árkommandót" a legtöbb termék szabadáras, így nincs igazán beleszólás abba, hogy csökkentik, vagy nem az árakat.

2013. máj. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
0%
42-es Az mszp miért emelte az áfát 8 év alatt 12.5%-ról 25%-ra???
2013. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Egyik kutya,másik eb! Egyik 19,a másik egy híján 20! Ennyi. 2006-ban az MSZP-aljasul átverte a népet. A néhai,de sajnos halhatatlan törpe párt(SZDSZ) utasítására eladta,a maradék állami vagyon is,és a Magyar egészségügyet teljesen tönkre tette. Lásd,OPNI (LIPÓT),Svábhegyi Gyermek tüdőszanatórium,Szabolcs utcai kórház,Stb. Bezárása,és kórházak össze vonása,és pénz elvonás. 2009-ben Bajnai Liba pásztor fiúcska "Nils Holgerson" folytatta a további rombolást,és hitel felvételt a nemzetközi valuta alaptól. 2010-ben Orbán Viktorka "Roma rajcsávó" ahelyett,hogy sittre vágta volna az Ország tönkre tevőit,és a bezárt kórházakat vissza adta volna,mint ahogy azt ellenzékben meg ígérte,inkább stadionokat épített közpénzből,és a trafik törvény címszó alatt még több pénzt tesz zsebre. És nagy munkahely teremtőnek,és rezsicsökkentőnek nevezi magát,miközben 48.000-forintért robotolnak emberek,és az élelmiszer árak az egekben vannak. Az ál baloldal pedig ugyanazt csinálja,mint a FIDESZ 2002-ben,amikor ellenzékbe kerültek,mindet kitalál,támad ahol csak tud,piszkoskodik,és vergődik,és hisztizik,mint egy taknyos hülye gyerek,aki nem kap csokit.Egyszóval egyik sem különb,sőt egyformán poszt kommunisták! A kis pártok pedig még rosszabbak. Én ezért szavazok a Jobbikra,mert kőkeményen kimondják,amit kell. De azért nekik sem fogok pitizni,mert független vagyok. De az egyetlen párt,aki kemény,és van gerince. Szavazni pedig azért kell,mert az az ember,aki nem megy el szavazni,az lemond a Demokratikus jogáról,és a közügyeiről.
2014. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!