Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elfogy a magyarság a Kárpát-me...

Elfogy a magyarság a Kárpát-medencében?

Figyelt kérdés

Mármint a határon túliakra gondolok egész konkrétan, bár itt az "anyaállamban" is eleve fogy a népesség....


Felvidéken szoktam lenni elég sokat és ahogy beszélgetek az emberekkel ott, egyszerűen olyan szomorú, hogy el se tudom mondani....

-Rengetegen magyarul sem tanítják meg gyerekeküket, és bemutatkozik pl. hogy Kovács Miroslav vagyok, nem beszélni magyarszki..

-Akik még beszélnek is magyarul, sem annyira a magyarság pártján állnak... Történelemről meg magyar-szlovák viszonyokról ha szó esik akkor csak csodálkoznak amikor megmondom hogy olyan hoy "Uhorszkó" aminek része volt Magyarosrszág meg Szlovákia, az nem létezik és marhaság, mivel Szlovákia csak 1993 óta létezik...

-Valamint egyszer megkaptam, hogy Orbán "beavatkozik a szlovák belügyekbe", mert meg merészelte volna adni a kettős állampolgárságot minden magyarnak (?!)...

stb...


Egyszóval nagyon szomorú a helyzet, és ez az agymosás vagy minek nevezzem is elég hatásos úgy tűnik... el fogunk fogyni pár generáció múlva, vagy mi lesz így?


2013. máj. 4. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Ha valaki nem tanítja magyarul a gyerekét, vagy épp nem annyira akar magyar lenni, az neked miért fáj?

Nem kell erőltetni, hogy "márpedig tanuljon a gyerek magyarul".

2013. máj. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én csak szomorúnak tartom...
2013. máj. 4. 23:49
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én Felvidéken élek, Vágsellye környékén, és elmondhatom, hogy errefelé annyira nem jellemző ez. Inkább csak északabbra. Errefelé elég sok faluban megvan még a nemzeti öntudat, városokban meg ugye vegyesen van minden, bár mint mondtam, inkább északabbra jellemző az asszimiláció.

Természetesen vannak itt is olyan magyar szülők, akik szlovák iskolába küldik a gyerekeiket, de ez ellen mi is felszólalunk, sőt, nem is tartjuk őket igazán magyarnak..


Bocsi az esetleges hibákért, késő van már :D

2013. máj. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként az illető foglalkozásának mi köze a történethez?
2013. máj. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez természetes folyamat, akkor is, ha szomorú. Mindenütt beolvadnak a nemzetiségek, ha abban az országban akarnak élni, mert ez az érdekük. A nagyszülők, szülők még őrzik a nemzetiségüket, de az unokáik már nem. Nem csak a határon túliak, de azok is, akik József Attila idejében, vagy 56-ban mentek idegen országba. Vagy ahogy a kunok és jászok is beolvadtak a magyarságba.

A kettős állampolgárság sem változtat ezen. Az csak egy propaganda fogás. Sok határon túlinak pedig anyagi érdek.

Egy határon túli magyar fiatal ingyen tanul az egyetemeinken, még ösztöndíjat is kap. Az itthoni szegényebb szülők gyereke pedig kiszorul az egyetemekről.

Vagy ők utazhatnak 90 %-os kedvezménnyel az országban, a magyarok pedig nem.

2013. máj. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

"de ez ellen mi is felszólalunk, sőt, nem is tartjuk őket igazán magyarnak."


Hát ha ilyenek a kinti magyarok mint te, nem csodálom, hogy a normális emberek próbálnak minél inkább elhatárolódni...

2013. máj. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

3. Ezt öröm hallani, hogy ilyenek is vannak, ámen! :)


5. Inkább a határontúli magyarok jöjjenek ide "bevándorolni", mint afrikai vagy ázsiai népek. Mégiscsak közelebb állnak hozzánk! A vonatról meg annyit, hogy évente négyszer használható fel ez a 90%-os kedvezmény a menetjegyre... Szerintem a MÁV nem ettől fog csődbe menni...


6. Ne haragudj hogy buta vagyok, de nem értem mire gondolsz... Kifejtenéd bővebben légyszíves?

2013. máj. 5. 09:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a Baba tusfürdőn is olvashatjuk: 'Gyengéd ápolás 1920 óta.'


Ellenségeink sikerrel jártak, szétszélesztették a magyarságot. Mindeközben mi (karizmatikus vezetés hiányában) csak sodródtunk az árral és elfogadtuk, amit bemondtak a tévében.


Karizmatikus vezetés alatt nem a pártrendszerre gondolok, inkább régen élt nagy királyaink valamelyikét várom vissza szívből.

2013. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!