Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van megengedve minden...

Miért van megengedve minden ennek a kormánynak kivételezések, fizetések, juttatások kedvezmények a franc tele van ezzel, míg mások nyomorognak?

Figyelt kérdés
eddig nm foglalkoztam vele ennyire de most már elég volt ezzel a vonatos mizériával betelt a pohár... meddig engedjük még???

2013. máj. 5. 15:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja arról nem beszélve hogy az agyamra megy 10 percenként hallom...Magyarország jobban teljesít..Magyarország jobban teljesít...könyörgöm hol?? vagy én egy másik világban élek?
2013. máj. 5. 15:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Mert Orbán Viktor, hazánk miniszterelnöke, Áder János köztársaasági elnök és Kövér László házelnök ezt természetesnek tartja és így láncolja magához a sleppjét.
2013. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az Európai Unióban le-és kihánynak bennüket ezzel a retorikával. Csak azok hiszik el, akik szajkózzák. Soha nem állt még az ország ennyire sz@rul, mégis osztogatnak saját berkeikben.
2013. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és kik ők az atyaúristen?? attól még nem kéne behúzott farokkal várni a sorsunkat!!!
2013. máj. 5. 15:38
 5/11 A kérdező kommentje:
és csodálkoznak hogy pikkelnek ránk az unió tudom hogy ez a többi országban is így megy de máshol nem ennyire birkák a népek!
2013. máj. 5. 15:39
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Európa van válságban és nem a világ ... világ szegényebb részein növekszik a gazdaság növekszik foglalkoztatás, ez azzal jár, hogy európa elsorvad hiszen innen szivattyúzzák el a forrásokat energiát ... mibe telik egy multinak átköltözni Délkelet-ásziába és ott termelni az új kína india laza 3 milliárdos piacára ...

A másik, hogy sose költöttünk még ilyen keveset ( 1,9% deficit csak rémlik valahonnan nem igaz? ) Ha az zavar, hogy csökken a gdp, akkor érdemes utána olvasni a gdp fogalmának (fogyasztás+beruházás+export-import)...

Igazából te magad se tudod, mi az igazi probléma csak jól esett egyet dühöngeni és várni hogy újra kenyér osztás legyen, de sokan figyelmeztettek arra, hogy aki hitelt vesz fel, annak vissza is kell fizetni és aki törleszt annak nem lesz pénze fogyasztásra ... Itt járunk a múltben elkövettünk súlyos tévedéseket, ma kell visszafizetni, ha nem akarunk görög, vagy ciprusi példát követni!

2013. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6

nagyon aranyos vagy hogy így próbálod elmondani nyugodtan és türelmesen!!Az az igazság én belelátok ezekbe tudom minek mi a következménye, de nem tudom felfogni hogy hozhat a kormány ennyi buta intézkedést a saját javuk érdeke miatt és borzasztó hogy ezt nekünk kell megszívni!!"Igazából te magad se tudod, mi az igazi probléma csak jól esett egyet dühöngeni és várni hogy újra kenyér osztás legyen"Igen valahogy így ahogy írtad!Logikai válaszokat értem erkölcsi és szociális és gazdasági problémám van!!Köszönöm a válaszaidat:)

2013. máj. 5. 16:18
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"mibe telik egy multinak átköltözni Délkelet-ásziába"


Bár már az utolsó költözne át.

2013. máj. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van abban igazság,amit írsz ... de azt gondolom nagyon nehéz tisztán látni a dolgokat, annyi váltózó van a a felszín alatt, hogy azt követni se lehet ...

egyet hadd említsek meg, pl a útdíj, megnyerte egy magyar vállalkozó majd az utolsó utáni pillanatban visszamondta... Ez szép és jó, de a magyar költségvetésben is komoly lyukat üthet, ha nem sikerül időben beindítani a rendszer, emiatt elképzelhető, hogy már eleve oylan cég nyerte a tender oylan cég nyert, aki tudta, hogy nem is fogja elindítani a beruházást! De azt is tudta, hogy ha elég olcsónak hirdeti magát, akkor őt kell megválasztani ... Ezek után a kormány lázas újrapályáztatás helyett maga csinálja meg a rendszer kiépítését, de ez persze az ellenzéknek újabb támadási felület ... Hihetetlen mi megy ebben az országban

2013. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, azért tudsz ilyen kérdéseket feltenni, mert az állítmányhoz elfelejted hozzárendelni az alanyt.

Mi az, hogy "megengedve"? Ki az, aki a kormánynak "enged", vagy "nem enged" valamit? Nos azok mi vagyunk, a választó társadalom. Mi (a rájuk szavazók) engedték meg nekik. Hiszen azt előre megmondták, hogy ha lesz kétharmaduk, mindent átalakítanak. Az a tömegek pechje, hogy mindenki úgy értette, hogy az "átalakítás" neki jó lesz, de erről senki meg nem győződött (akkor nem szavazott volna rájuk). Viszont azt soha nem mondta senki, hogy az átalakítás kinek is lesz jó. Azt meg kellett volna kérdezni, azt számon kellene kérni. De még ma is, ahogy te mondod, a "nyomorgás" ellenére elég nagy a támogatottságuk. Akkor vagy nem olyan nagy a nyomorgás, vagy sokan nem veszik észre, hiába nyomorognak. Márpedig ebben az esetben ez a normális, és nem is fog változni. Tehát az oda szavazóktól kérdezd, nyomorognak-e, és a nyomorgóktól azt, miért hagyják.

2013. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!