Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel lenne jobb, illetve...

Mennyivel lenne jobb, illetve rosszabb Magyarország politikai helyzete, hogyha a megyék autonómiát kapnának?

Figyelt kérdés
Én ezt úgy értem,hogy nem csak a kormányhivatalok működnének,hanem lenne minden megyének saját kormánya,parlamentje,saját miniszterelnöke,valamint saját törvényei és törvényhozása?

2013. máj. 8. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb lenne.

Akkor az új államforma szövetségi köztársaság lenne és lenne 19 köztárasság.

Lehetnének eltérő törvények államonként , mint az USA-ban meg hasonlók.

2013. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szuper ötlet , szétesne az egész ország.
2013. szept. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Viccesen nézne ki az a személy, aki a Budapest PROVINCIÁBAN embert öl, ahol életfogytiglant kap, és átmenekül BASZ Provinciában, ahol nincs halálbüntetés :D


Viccet félretéve: Amit mondasz, abból 19 ORSZÁG, vagy KIRÁLYSÁG jönne létre. Gondolom az USA-beli állam rendszerre gondolsz: Szerintem elég rossz lenne, főleg úgy, hogy mind a 19 államnak teljesen más lenne a törvénye. Megkockáztatom, hogy még a KRESZT is újra kéne írni ( nem beszélve 19 hivatalos BTK-val, és jegyezd meg, hogy itt ezt szabad, itt meg nem)

2013. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én nem az USA-féle rendszerre gondolok, hanem mondjuk az ausztriaira. Ausztria még kisebb,mint Magyarország mégsincs sok baj a 9 szövetségi államból. Mondhatjuk azt,hogy jó ott csak 9 van itt meg 19+1.
2013. okt. 27. 13:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, de nem csak az USA a szövetségi köztársaság a világon


Svájc, Németország, Ausztria, mint szövetségi köztársaságok

2014. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kanada viszont pl nem, az csak szövetségi állam
2014. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, de csak akkor, hogyha újjászerveznék a megyéket, mert a jelenlegi megyéink túl kicsik. Lehetne Dunántúl, Pest, Észak-Alföld, Dél-Alföld tartomány. Ez a négy tartomány kapna autonómiát, lenne dunántúli, pesti, észak-alföldi, dél-alföldi kormány és parlament, valamint saját költségvetésük lenne. A jelenlegi centralizáció, amit a kormány folytat, nem vezethet csak rosszra. Az is gond, hogy csak egy milliós városunk van, ahol a lakosság 18%-a él, plusz a fővárosban és agglomerációjában (ami kb. 4000 km2) él 3 millió ember, a többi 7 millió pedig 89 000 négyzetkilométeren él. Dunántúl, Pest szárnyalhatnának, Dél-Alföldnek legalább Dunántúlhoz, Észak-Alföldnek pedig Dél-Alföldhöz képest kellene felzárkóznia. Pest alatt természetesen a mai Pest megyét és Budapestet értem.
2014. aug. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Azt kérdezted , mi lenne , ha 19 kormánya , parlamentje , miniszterelnöke lenne az országnak , nem azt , hogy vegyük át az osztrák rendszert.....

Gondolj bele : így is túlzott a bürokrácia , túl sokat költ a kormány saját magára és az államigazgatásra , te meg még fokozni akarod ezt párhuzamos hivatalok felállításával ?

Na és ki fogja ezt kifizetni ? Mondjuk te ?

2014. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem a kérdező decentralizált államra gondolt.
2014. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem jobb lenne a választás eredményeit nézve is Budapest nem. Fideszes a vidék az szóval jó lenne
2018. júl. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!