Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor unják már meg a tanárok...

Mikor unják már meg a tanárok az ígéreteket?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 2. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom. Ezek a szakszervezetek a világon semmire nem jók. Komolyan mondom, a kommunizmusban több lehetőségük volt. Ma egyszerűen azt mondják (és itt nem csak a pedagógusokról van szó), ha pattogsz, akkor mehetsz, van kb 50 jelentkező aki pályázik az állásodra. A szocializmusban ezzel zsarolni nem volt értelme, mert kirúgták, ment a másik helyre.


Most zsarolják, megfélemlítik és lekenyerezik a szakszervezeti vezetőket.

Én is tanárnak tanulok, de még ha végzek és lenne lehetőségem elhelyezkedni, akkor se mennék tanárnak. Addig nem, míg mondjuk egy bruttó 200 ezret nem fizetnek. Felháborítónak tartom, hogy egy 5 évig tanuló tanárnak, akinek végül is a jövő generációja van a kezében, kiszúrják a szemét nettó 85 ezer forinttal!!! Inkább elmegyek a másik szakmámba dolgozni, ott még egy pályakezdőnek is kifizetnek legalább 100-110 ezer forintot. Vagy elmegyek külföldre ugyanezzel a szakmámmal, ahol meg 450-500-at keresek.

És akkor csodálkoznak, hogy a fiatalok nem akarnak tanárnak menni, az orvosok meg mennek külföldre. Tátják a szájukat. Azt hiszik, hogy átlag 3000 ft-os (!) emeléssel majd nagyon vonzó lesz a pedagógusi pálya.

Talán rezsicsökkentés meg nyugdíjemelés, meg romasátor helyett erre is kéne egy kis pénz költeni.

2013. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Raffi ***** válasza:
37%
Valahogy nem tudom a tanárokat sajnálni. És nem azért, mert valamikor engem is tanítottak. Személy szerint szerettem mindegyiket.
2013. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20 éve ígérgetnek nekik ... már megszokhatták. nem hiszem, hogy pont most unnák meg amikor vannak pozitív változások is ... maximum a nyugdíjas tanárok mehetnek utcára, azzal a jelszóval, hogy miért nem kap fizetést és nyugdíjat egyszerre ...
2013. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen szakszervezet, meg szakszervezeti vezetők vannak, addig semmi nem lesz. Egyszer tényleg nem menne be egyikük se dolgozni, majd meglátná mindenki, hogy mennyire nem fontos a tanári szakma. Az a baj, hogy mindent lenyelünk, ezért minden sz.rt meg is próbálnak lenyomni a torkunkon. Minél többet nyelünk, annál több és nagyobb a sz.r is... Ez a helyzet. És ez nem csak a pedagógusok esetében igaz...
2013. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"amikor vannak pozitív változások is"


Mi?

Káosz van a közoktatásban, nem pozitív változások. Eddig legalább nem volt zűrzavar. Most már az is van, ha ez pozitív változás...

2013. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyesek nem képesek átlátni a rendet ezért káosznak nevezik ...

Eddig az volt a trend, hogy a gazdasági felelős volt az iskola királya... szegénynek csökkent a hatalma, így a régi haveroknak már nem jár annyi pénz annyi kaja jegy, mint korábban ... vannak változások

2013. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
azt se igazán értem, hogy miért kell azon felháborodni, hogy számlát kell kérni, ha valamit vesz az iskola...
2013. jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"vannak változások"


Hát ezt elég gyorsan letudtad.

2013. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nincs más választásuk, rengeteg a tanár és könnyen pótolhatóak.
2013. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szükség van az intézmény fenntartókra, a tanároknak is teljesíteni kell, nem elég ha csak az igazgatóval haverkodtak össze ...
2013. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!