Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Média által közvetített kép...

Média által közvetített kép szerintem emiatt annyira torz. Mit szólsz hozzá? (kifejtés)

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit sem megsérteni a kérdésemmel. Azért teszem fel, mert feltűnt, hogy bármilyen beszélgetős műsort kapcsolok is be a tévében vagy a rádióban, mindenhol csak a művészek, celebek (közülük is 60 % színész, 30% énekes 10% egyéb író, képzőművész, modell) a meghívottak, akik beszélnek.


Miért csak ők, a színészek, énekesek, írók, képzőművészek tudnak okos dolgokat mondani?


Igazából már mindegy is a téma, nemrég a mezőgazdasáról meg az arab kérdésről is színészeket hallottam beszélni.


Az rendben van, hogy jobban tudnak szerepelni, ezáltal a médiában eladhatóbbak...de az életünknek aránytalanul nagy részét uralják már ezek az alapvetően csak szórakoztatást végző emberek.


Ezért érezni azt szerintem, hogy a médiában látott világ és a valóság ennyire elrugaszkodott egymástól. A művészek persze, hogy egészen más világban élnek, mint az átlag emberek.


2013. jún. 3. 03:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell limonádé töltelékműsorokat nézni, hanem minőségi hírcsatornákat és megspórolod magadnak a felesleges fejfájást.


Én a BBC-n még egyszer se láttam Jasom Stathamet nyilatkozni a szír polgárháborúról. Mondjuk magyar hírekben magyar színészeket sem, az csak a reggeli műsorok stílusa.

2013. jún. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos csak földi sugárzású adókat fogok, meg a Kossuth-ot hallgatom egyre ritkábban persze...

Ha ezeket sem kapcsolom be, akkor gyakorlatilag ki is tehetem a kuka tetejére a készülékeket...

2013. jún. 3. 07:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak egy szempontot vizsgálj meg és már is érezhető a hitelesség % a. Ha valakiről vagy egy pártról beszélnek akkor mennyire autentikus. Az az úgy beszélnek róla hogy soha nem szólalhat meg az illetékes, vagy az illetékes is elmondhatja a véleményét, netán ami a legjobb eset, maga az érintett nyilatkozik elsőnek.


Ha az érintett meg sem szólalhat az kb a hazudozás felsőfokon, ha miután kitárgyalták nyilatkozhat az a csúsztatásokkal tarkított, ha egyből az érintett mondja el a verziót az a lehető leghitelesebb.


Most akkor pld a Jobbik esetén nézd végig hogy mely médium miként szervezi a műsorait!


Igazán elkötelezetlen média nincs, és nem is lehetséges, max törekedhet a relatív kiegyensúlyozottságra. De az nem lehetséges ha nincs a műsorokban szinte semmi amit az ügyekkel kapcsolatban autentikus forrásból tudhatsz meg.

Hiszen akkor csak az adott média színezetéből fakadó perspektívát ismerheted meg ami messze nem az igazság.

2013. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

A tv2 mokka cimű műsorába regel 7-8 ig politikusok vanak aki elmondják amit akarnak hogy haljukn . Tőb oldalrol is hivnak embereket.

A tőbséget a sztárok joban érdeklik mint a politikusok a csatorna meg a nézetségétől fügő őszeget kérhet a reklámokért tehát a nézetség az pénz neki. Ezért ojat tesz be akit valőszinűleg néznek is . + a saját szinészek kőnyeben behivhatók mivel ott dolgoznak.

2013. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!