Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak mi tehetünk arról, hogy...

Csak mi tehetünk arról, hogy ilyen 23 évünk volt (rendszerváltás után)?

Figyelt kérdés

" a jelenlegi politikai kultúrát maga a társadalmi hozzáállása hozta létre, hiszen a többségi magyar társadalom ilyen politikai elitre vágyik. Orbán Viktor éppen azért annyira népszerű, mert a többségi társadalom értékrendjét testesíti meg. Ebben beletartozhat akár még a mutyizás, a korrupció, valamint a mindennapi életünket meghatározó erős állam, élén egy teljhatalmú vezérrel. Ezen megállapítások első hallásra talán meghökkentőnek tűnnek, de ha megnézzük a társadalmi kutatások eredményeit, akkor kénytelenek vagyunk felismerni, hogy a magyar társadalom többségében nagyon torz értékrend alakult ki, ami megmagyarázza, hogy az újkori demokráciánk miért tart a kisiklás felé."


[link]


Szerinted, ez igaz ?


2013. jún. 18. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kenjék ránk hogy lopnak amennyit csak tudnak...

A mi hibánk, hogy eddig választani próbáltunk és egyik sem volt jobb a másiknál?

Ha most visszaültetjük a korábban megbukott baloldalt az ellenben tényleg a mi hibánk lesz...

2013. jún. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A tudatlan tömegek tehetnek erről, akik elhitték, hogy egy globális piacra kilépett ám történelmi okok miatt súlyosan versenyképtelen gazdaság képes kitermelni azokat a szociális vívmányokat, amelyeket korábban megszoktak. Emiatt a rendszer szép lassan szétrepedt és 2006 után összeomlott.


Valójában nem válság van, hanem most élünk az ország valós teljesítményének megfelelő szinten. Ha ezt elfogadjuk, és keményen dolgozunk, 20-30 éves távlatban fel is virágozhat végre kicsiny országunk.

2013. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igaz.

A rendszerváltás után a magyarok nagyon bíztak a demokráciában, a nyugatban, EU-ban, a piacgazdaságban, de egy jelentős részük szépen lassan kiábrándult belőle.


Itt a gyk-n is rengeteg a szocializmust visszasíró írás vagy éppen a keleti nyitás általi jobb élet utáni vágyakozás. És az emberek egy jelentős része még mindig úgy gondolkozik, hogy aki emigrál nyugatra, az hazaáruló.

2013. jún. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
"Csak mi tehetünk arról" - 93 éve hadisarcot sajtolnak belőlünk. Soha nem volt azóta annyi erő az emberekben, hogy leállítsuk ezt.
2013. jún. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"20-30 éves távlatban fel is virágozhat végre kicsiny országunk."


Mindíg egyre távolabbi időt mondanak. Pár éve még csak pár év, aztán jobb lesz. ma már majd 5-6 év múlva lesz jó. Te már 30 évet mondasz. 30 év múlva meg 100-at ?:D

2013. jún. 18. 23:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ezzel nem konkrétan a kérdésedre válaszolok, de a cikk egészét elolvastam és nagyon jó híreket szűrtem le belőle: Ez az ország sokkal alkalmasabb egy diktatúra kiépítésére, mint ahogy gondoltam. Ugyan írtak a felmérések számos negatív dolgot is, de azok karhatalmi eszközökkel és példát statuálással felszámolhatók.
2013. jún. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"a cikk egészét elolvastam és nagyon jó híreket szűrtem le belőle: Ez az ország sokkal alkalmasabb egy diktatúra kiépítésére, mint ahogy gondoltam."


Hát ez tényleg nagyon jó hír...

Mi ebben a jó hír? Miért lesz itt jobb diktatúra alatt?

Gondolod majd szépen el lesznek ítélve és be lesznek börtönözve a "rosszemberek" egy magyarországi diktatúrában?

Mert szerintem ránk inkább az a jellemző, hogy az ilyenek nem nagyon kerülnek börtönbe és ezen egy diktatúra se sokat segítene szerintem, sőt még több ártatlan szenvedését okozná, ahogy Magyarországon szokás szerint meg szoktak valósulni a dolgok...

2013. jún. 19. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 Nem vagyok jós, azt viszont tudom, hogy a globális viszonyok között akkor van esélyünk felzárkózni, ha a munkanélküliség legalább az EU átlagra csökken és képesek vagyunk olyan termékeket előállítani és szolgáltatásokat nyújtani, amelyek magas magyar hozzáadott értéket képviselnek (magyar munka, magyar találmány, magyar cég stb.), és amelyekre külföldön nagy igény van. Valljuk be, ez jobban függ a nép szorgalmától, mint a politikusok taktikázásától.


Én azt mondom, ha felismerjük ezeket, VALÓBAN jobb lehet, de az ország nagy része még mindig azon a szellemi szinten van, hogy aki nagyobb segélyosztást ígér, az nyer. Emiatt lehet képtelenség kijönni a gödörből.


Ész nélküli osztogatás ígérete számomra a hazaárulással van egy szinten.

2013. jún. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
teljesen egyetértek a cikkel
2013. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi választottuk meg 23 éve zsinórban az aktuális garnitúrát némélyiket többször is más nemigazán tehet róla.


Semmit nem léptünk előre a gulyáskommunizmus posványából és elég masszívan vágyakozunk vissza oda. Egyszerűen jobban odasimult a magyar mentalitáshoz 40 é alatt mint a mostani rendszer a 23 éve alatt.


Ugyanúgy félünk az állami szervektől pár (eddig) semleges (MNB) vagy ránk közvetlen befolyással nem lévő, de valamilyen csoda folytán mégis nagy tekintélyű intézményt (MTA) leszámítva. Ugyanúgy az egyén jólétére koncentrálunk, ezerszer individualistábbak vagyunk mint a nyugati mocskolt liberális államok. Meg vagyunk győződve, hogy az emberek nagy része korrupt ostoba és számító kivéve minket. Mert mi becsületesek vagyunk. Igaz, hogy néha meglopjuk az államot egy csöpp adóelkerüléssel vagy blicceléssel, de ez belefér. Ahogy a Kádár rendszerben is belefért, hogy fokozatosan hazahordhattuk a gyárak, cserébe csak tartsuk a pofánk. Majd a pártsajtó megmondja mi a helyes.


Bár úgy három évvel ezelőttig ekkora hangsúlyt nem kapott a kormány médiabirodalom, a Párt médiabirodalmát vizionálók megkapják a Párt által irányított televíziós sajtót. Az újságírás illetve az interneten való írogatás szabad, meglepően szabad.



Ahogy szeretnénk sikereket, megbecsülést elérni, de nem hisszük el, hogy ezt magunktól is elérhetjük. Mert az általunk vágyott erős gondoskodó állam előtti a különbségeket és visszanyomja a fejünket. De félünk a túlzott állami belenyúlástól és nem bízunk az általunk megválasztott kormányban.


A magyar csak annyit akar, ha minden ideológiai sallangtól letisztítjuk a magyar mentalitást, hogy az állam tömje meg a gyomrunk és a zsebünk. Ha ezt tartósan és (legalább békében) fenntarthatóvá teszi, MINDEN egyebet vihet, AMIT csak megkíván.


Csak az a probléma, hogy tisztelt honatyáink is közülünk kerültek ki, így ők is inkább egyenlőre a pénzre szavaztak , a demokráciát, a sajtószabadságot, a piacgazdaságot meg a hasonlókat nem akarták túlzottan zsebrevágni. A mostaniaknak viszont már ez is megtetszett hisz ingyen van, pénzt lehet belőle kisajtolni és a nép nem ragaszkodik hozzá túlzottan. Visszajön a gulyáskommunizmus, mert láthatólag a többség ezt igényli.


[link]


A többi csak az ennek hiányából fakadó enyhe mizantrópia és a különböző demagóg politika jelszavak hatása ami úgy ezer éve jellemző ránk.

2013. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!