Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondoljátok, hogy a...

Nem gondoljátok, hogy a magyarok túl sokat foglalkoznak a politikával?

Figyelt kérdés

Ha az ember nem is politizál minden nap, de mégis tudja, hogy éppen mi történik az országban, mindenhez van véleménye.


Ezen az oldalon is a politikai témakör a leglátogatottabb, itt alig (vagy egyáltalán nem) maradnak kérdések megválaszolatlanul.


A TV-ben is sok a politikai műsor, az ATV, HírTV, Echo TV csak ezzel foglalkozik a teljes műsoridőben [Ha meg nem, akkor belöknek egy Hazai Turizmust...]


A 12-16 éves korosztályban, bár van, akit teljesen hidegen hagy a politika (igaz, ez sem jó), a nagy többség hozzá tud szólni az ilyen kérdésekhez, már határozott véleménye van.


Szerintem ez a nép kicsit sokat politizál, sokan úgy, hogy nincsenek is tisztában a dolgokkal. Gondoljátok, hogyha az országban nagyjából rendben mennének a dolgok, akkor az embereket kevésbé érdekelné a politika?


2011. nov. 13. 12:14
1 2 3
 1/24 Heckler ***** válasza:
79%
Szerintem meg túl keveset, az emberek többsége arcra megy szavazni, lövése nincs a pártok "munkásságáról".
2011. nov. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

ebben igazad van, ismerek pár ilyen embert.


de hogy túl keveset politizálunk... a csapból is ez folyik! gondolod, hogy minden egyes országban ekkora politikai viták mennek az interneten, baráti társaságokban, iskolában?


én úgy vettem észre, hogy akkor megy durván a politizálás, amikor egy ország sz*rban van. mert különben kit érdekelne?

2011. nov. 13. 12:23
 3/24 A kérdező kommentje:

hozzáteszem: azok a politikai viták, amik itt vannak a gyik-en, sem vezetnek túl sok mindenre... általában van vagy 30 komment, páran lehülyézik a másikat, de senki nem tud meggyőzni senkit.


[én például egyszer sem láttam még ilyen mondatot: Igen, ebben igazad van, de...]

2011. nov. 13. 12:24
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Amit látsz az nem igazi politizálás.

Mikor gimis voltam mi is vitáztunk, sőt még klikkesedtünk is, mert épp választások voltak, még a tanárok és tömték a fejünket. De ez nem politika. Mindenki a saját/szülei érdekeit nézi és az alapján áll valamelyik párt oldalára.

A pártok pedig azt mondják, amit hallani akar a nép.


De igazából az emberek nagyobb részének fogalma sincs arról mi a politika.... hogy mi történik az ország vezetői között. Ami a tv-ben, rádióban megy az csak színjáték. Nem a valóságról beszélnek, ezért nem is tudhatja az egyszerű nép, hogy mi a lényeg, hacsak nem kezd el nyomozni kicsit és összefüggéseket keresni.


A jó nép fejében kb annyi áll össze, hogy "hajrá fidesz, fuj mszp" vagy fordítva. És hogy ez a képviselő bunkó, amaz meg pénzhajhász.


De hogy valójában mi vár az országra, mik az esélyeink, mit lehet ezért tenni és valójában mit tesznek, azt ki tudja? Te tudod? Mert én nem... csak sejtem, hogy lószart sem.


Mondom mindezt az alapján, amit mint médiában dolgozó, napi szinten képviselőkkel beszélgető riporter tapasztaltam...

2011. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
23%
A politika egy baromság.
2011. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

"De hogy valójában mi vár az országra, mik az esélyeink, mit lehet ezért tenni és valójában mit tesznek, azt ki tudja? Te tudod? Mert én nem... csak sejtem, hogy lószart sem."


Ez így igaz. Ki tudja. De kinek van rá ideje energiája, napi dolgai és magánélete mellett, hogy annyira beleássa magát?

Az érthet hozzá akinek az a munkája, hogy naphosszat ezzel foglalkozzon.

2011. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Én azt kimondottan helyeslem, hogy az emberek sokat foglalkoznak politikával. Még ennél is többet kellene.

A baj az, hogy ez nem egy értelmes politizálás, hanem sok esetben pl. itt a gyk-n csak mocskolódás, ami nem visz előbbre.

Ma egy olyan világ van, amikor senki nem képviseli az érdekeinket, ha mi nem tesszük. Politizálni kell, sőt muszáj, ha nem akarjuk, hogy a fejünkre nőjön a parlament.

Ma még túl kevés a politizáló magyar. Többek közt ennek is tudható be az, hogy a kormány azt csinál, amit akar, nincs kontrollja. Az ellenzék ugyanis nem az, most csak mi lehetnénk az. De nem a magyar még birka és mindent lenyel, a pénzének elvételét ugyanúgy, ahogy a jogainak csorbítását. Túl keveset, ráadásul rosszul politizálunk, én úgy látom.

2011. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy sokat foglalkoznak vele. Hanem az, hogy amilyen sokat foglalkoznak vele, annyira nem értenek hozzá. Tettem már fel néhány kérdést, amire nem a kommersz komcsizás-nácizás-zsidózás-fideszbirkázás választ lehetett adni. Kérdésenként 1-2 értelmesnek tűnő válasz volt. Plusz 1-2 értelmetlen.
2011. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"A 12-16 éves korosztályban, bár van, akit teljesen hidegen hagy a politika (igaz, ez sem jó), a nagy többség hozzá tud szólni az ilyen kérdésekhez, már határozott véleménye van. "


Ez egyáltalán nem igaz, pont az ellentéte. Én 18 vagyok, de még az én korosztályomnak sincsen semmiféle lövése a politikáról, még minimálisan se, kötve hiszem, hogy pont a 12 éveseknek lenne.


Politikával foglalkozó adókból meg máshol sincs kevesebb. Csak azt fejeltetted el, hogy ezeknek itthon a nézettsége gyakorlatilag kimutathatatlan a statisztikákban, az emberek 90% az RTL-en meg a TV2-ön bambul, páran az M1-2-ön, a többi meg minimális.


A választásokon a részvétel meg mindig röhejesen alacsony, inkább keveset politizálunk.

2011. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Alapból jellemző az ellenségeskedés, ha nem a politika a téma, akkor találnak más ürügyet a veszekedésre, egymás leszólására. Vannak országok, ahol sokkal rosszabb a helyzet, mégis örülnek az emberek egymásnak, az életnek, nem veszett ki belőlük a tisztelet és a szeretet a másik iránt. Úgyhogy szerintem nem lehet a gazdasági helyzetre fogni. Ezzel persze nem a politikusokat mentegetem, távol álljon tőlem :D, de az már saját felelősségünk, hogy az életet választjuk, vagy pedig leülünk a tv elé, és szándékosan hergeljük magunkat, mert a gyűlölködés, mérgelődés amolyan mazochista kéjes érzést okoz. :D Mindig negatív érzésekre akarják rávenni a nézőt; hol rettegni, pánikolni kell a terrorizmus vagy egy egyszerű influenza miatt, hol utálkozni és klikkesedni (=széthúzni), hol depresszióba esni a mindenféle válságok miatt, és balesetek, szörnyű tragédiák képeit kell bámulnunk. Továbbá egy senkinek éreznünk magunkat, mert nincs netbook meg anyámkínja, mert ugye a reklámban meg lett mondva, hogy asztat meg kő venni föltétlenül! boá és pfff... XD
2011. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!