Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támogatod, illetve nem...

Miért támogatod, illetve nem támogatod Magyarországon a melegházasságot, illetve az örökbefogadást?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 15:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
9%
Nem, mert az egyik esetben két felnőtt emberről van szó, a másikban értelemszerűen nem.
2013. jún. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ez a témakör igen bonyolult, mivel sok összetevője van. Csak néhány gondolatra szeretnék reagálni.


"Az intézeti nevelés egy kényszermegoldás, a gyerek fejlődéséhez abszolút nem ideális."


Ezzel alapvetően egyetértek. De sok esetben nem rosszabb egy intézetis gyermek helyzete, mint pl. egy mélyszegénységben/alkoholista családban/elhanyagoló családban felnövő társáé.


"Egészen más családjogi státuszba kerül a gyerek, lesz kitől örökölnie, lesz olyan felnőtt, aki köteles őt eltartani, lesz, aki ha kell, esetleg fizeti a felsőoktatási tanulmányait stb.."


Jelenleg az állami gondozott gyermekeket evidensen az állam tartja el: a nevelőotthonokban és lakásotthonokban biztosítják az élelmezést, a ruházkodást, a tanuláshoz szükséges eszközöket.

Ezen felül minden gyermek havonta egy bizonyos összeget kap a gondozás tartama alatt, amit betétszámlán gyűjtenek, és leghamarabb a 18. életév betöltésekor lehet felvenni. Plusz a családi pótlékot is megkapják a gyerekek ugyanúgy, mint mások. (A nappali tagozaton folytatott tanulmányok idejére, de max. 20 éves korig; bár lehet, hogy ők kapnak még további kedvezményt is, ezt nem tudom pontosan.)

A 18-at betöltött fiatalnak lehetősége van még három évig az intézetben maradni, ez az ún. utógondozás. Ennek tartama alatt ugyanazt az ellátást kapja, mint addig; a különbség az, hogy a jövedelmi viszonyaitól függő összeget kell fizetnie ezért. Ez tanulók esetében, akiknek csak a családi pótlék a bevételük, egy-kétezer forint havonta, de akár ezt is elengedhetik.

Az intézetből bármikor (értsd: 18 és 21 éves kor között) kilépő gyermeknek tehát nem a nulláról kell kezdenie, mivel betétkönyvben rendelkezésére áll az összegyűlt pénz (tartós bentlét esetén ez akár a kétmillió forintot is megközelítheti). Ezen felül pedig lakásvásárlási támogatást is kaphat adott esetben (egy-két millió forintos összeggel egészíti ki az állam a vételárat).


Mindez előnyösebb helyzet, mint sok, családban felnövő gyereké; hiszen sok család egyetlen fillérrel sem támogatja az életbe kilépő gyermekét.


Optimális esetben a nevelők a szülői szeretetet, törődést, gondoskodást is megadják a gyerekeknek, legalább részben. (De sajnos elég sok a hanyag, lelkiismeretlen nevelő, és sok a visszaélés is. Ez viszont az emberek hibája és felelőssége; ill. az államé annyiban, hogy az ilyen nevelőket el kellene távolítani a státuszukból.)


"És ahogyan heteroszexuális párok a nemi életüket nem a gyerek előtt élik, valószínűleg egy kulturált meleg pár sem a kisgyerek szeme láttára élne nemi életet."


Ez lenne a normális. Csakhogy a valóságban gyakran előfordul, hogy a kisgyermekek rányitnak a hálószobában a szüleikre. Vagy - bármely korban - meghallják az onnan kiszűrődő hangokat; ez különösen lakótelepi lakásban esélyes a vékony falak miatt.

(Az sem ritkaság, hogy a gyermek egy szobában van a szülőkkel; de ez örökbefogadásnál nem lehetséges, mivel külön szobát kell biztosítani a gyereknek.)


"Viszont téves érv, hogy azért lennének árvaházak, mert ne lenne elég pár, akik igényelnék a gyermeket. Ma is évekig tart egy örökbefogadási eljárás, pedig lenne kit, de egy sor kritériumnak és bürokráciának kell megfelelni. (Szerintem a hosszas időfolyamat némiképp a komolytalan, hirtelen felindulásból jelentkező párokat is szűri egyben.)

Azaz addig, amíg vannak heteró párok is, akik listán várnak, szerintem evidens, hogy nem szükségszerű homoszexuálisoknak örökbefogadni."


Igen, bőven lenne kit örökbe fogadni. Jelenleg Magyarországon kb. 10.000 gyermek él állami gondozásban.


CSAKHOGY:


1. Rossz a jogi szabályozás. A törvény szerint a vér szerinti szülőnek jogában áll megtiltani, hogy a gyermekét örökbe fogadják. Ezért nagyon sok olyan gyermek él intézetben, aki nem örökbe fogadható. (A szülőnek egyetlen feltételt kell teljesítenie e jogának érvényesítéséhez: évente legalább egyszer meglátogatni a gyermekét. No comment.)


2. Akiket lehetne is örökbe fogadni, azokat nem akarják.

Az örökbe fogadni kívánók döntő többsége ugyanis újszülöttet vagy csecsemőt, de legalábbis két-három év alatti gyermeket akar, méghozzá FEHÉR BŐRŰT és EGÉSZSÉGESET.

Minél idősebb egy gyermek, annál kisebb az esélye, hogy valaki örökbe fogadja. A roma származású gyerekeknek még kevesebb, az értelmi/testi fogyatékosoknak pedig szinte nulla.

(De még a nevelőszülőkhöz kerülésre sincs sokkal több esélye egyik csoportnak sem...)


Tehát EZÉRT van a több éves várólista, nem másért. Ha valaki nem szab feltételeket, néhány hónap (max. fél év) alatt el lehet intézni az örökbe fogadást (vagy a nevelőszülői státuszt).


Természetesen van előtte pszichológiai alkalmassági vizsgálat, környezettanulmány stb., de ez nem hosszabbítja meg a folyamatot.


Viszont itt sem szabad túl bizakodónak lenni: nem lehet mindig kiszűrni a problémákat. Az örökbe fogadó szülőkről nem tudok adatokat, de a nevelőszülők jó része a kötelező tanfolyam és az alkalmassági vizsgálatok ellenére ALKALMATLAN a feladatának ellátására. Sajnos ezt a munkát is sokan csak a pénzért vállalják el, azaz megélhetési nevelőszülők. (Egy nevelőszülő kb. 60-70 ezer forintot kap gyermekenként, plusz a családi pótlékot; és max. 4 gyermeket nevelhet. Tételes elszámolásra pedig csak korlátozottan köteles.)


Nem kevés nevelőszülőtől vettek már vissza gyermeket, és még sokkal többtől kellene. Az sem véletlen, csak még az illetékeseknek nem tűnt fel (vagy nem foglalkoznak vele), hogy a nevelőszülőknél élő gyermekek elég magas hányada a 14. életévének betöltése után, amikor már megvan a döntési lehetősége, úgy dönt, hogy visszamegy az intézetbe.

Remélhetőleg örökbefogadó szülőknél nem ilyen rossz a helyzet.


A tárgyra visszatérve: a törvényi kiskapukat kihasználva a homoszexuálisok jelenleg is fogadhatnának örökbe gyermekeket, ha _valóban_ akarnának, vagy válhatnának nevelőszülőkké. (Ugyanis pl. egyedülállók is fogadhatnak örökbe, és lehetnek nevelőszülők is.) Akik akartak, azok már meg is tették.


A többieknek - akár hetero-, akár homoszexuálisok - csak a szájuk jár, hiszen a lehetőség adott. Lehet menni örökbe fogadni vagy nevelőszülőnek jelentkezni, az intézmények tele vannak jobb sorsra érdemes gyerekekkel.


Alapvetően nem pártolnám, hogy homoszexuálisok örökbe fogadhassanak; méghozzá ezért nem:

[link]

A teljes kutatás itt olvasható:

[link]

De szerintem minden egyes esetben külön kellene mérlegelni, hogy mi a jobb a gyermeknek. Ahogyan jelenleg is mérlegelnek, hogy kiemeljenek-e egy gyermeket a családból, ha a szülők nem teljesítik törvényes kötelezettségeiket, mivel a szakemberek is tisztában vannak azzal, hogy némelyik intézetben szörnyűek a körülmények. Az ezekben az intézetekben élő egyes gyermekeknek szinte bármi jobb lehet, mint ami most van.

2013. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Akik válaszoltak a kérdésre, de lepontozták őket azt miért????

Ja, hogy nem tetszett a válasz....

2013. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
30%

előttem szóló! én például azért nyomtam meg egy-két kommentnél a lefele mutató piros kezecskét mert mondjuk abszolút nem értettem velük egyet, és mivel nem tudtam rá közvetlenül válaszolni ezért csak ezzel tudom kifejezni a véleményemet!:)


amúgy, h a kérdésre válaszoljak, én támogatom a házasságot, mert (nagyon hosszan ki tudnám fejteni, h miért gondolom így, de ezt most nem teszem) a házasság két Ember közt köttetik, akik ezzel szerelmüket akarjál még szorosabban összekapcsolni... legalábbis az én nézetem szerint. :D


az örökbefogadást ugyszint támogatom, mert szerintem ha egy gyerek heteronak születik az akkor is az marad, ha két nő vagy ha két férfi neveli fel, bár egy előttem szóló, erre írt egy másik elméletet, ami igen elgondolkodtató, azaz, h a szülők egyneműsége miatt erre hajlama lenne a gyereknek, bár én ezt nem hiszem, de lehet, h én tudom rosszul!:)


nyilván én is a lepontozottak közé kerülök, mert kicsit elfogadóbb vagyok, mint például egy szintén előttem kommentelő biblia párti, de szerintem azért mert valaki meleg, vagy mert valaki túlzottan vallásos, vagy mert valaki homofób, azért nem kell utálni, vitába (és nem veszekedésbe!) kell szállni az illetővel, és meg kell értetni Vele a Te gondolkodásodat!:)


...legalábbis én így látom:) 18/f

2013. júl. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
30%

Mert természet ellenes!

Bakker már a csábból is a melegek folynak. Engem nem érdekel ha vannak, de nem akarják már mindehól mindenkire rá erőszakolniuk magukat. A Meleg felvonulás is csak indulatokat szül! Büszkék lehetnek magukra, hógy, zavarják a jónépet. Kell már egy Heteró felvonulás is!!!


Na meg hiába jönnek azzal hogy ez a család kép nem befolyásolná a gyereket.

2013. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!