Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támogatod, illetve nem...

Miért támogatod, illetve nem támogatod Magyarországon a melegházasságot, illetve az örökbefogadást?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 15:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

#4 használd nyugodtan a szót, csak vigyázz, nehogy - átvitt értelemben - rád alkalmazzák. Netán ugyanolyan alaptalanul.

Ez a dolog azért nem ilyen egyszerű. A homoszexualitás genetikai probléma, ostoba gyűlölködők azonban társadalmi, emberi hozzáállási problémát csinálnak belőle. Sok olyan férfi-nő házasság van, ahol a gyermek garantáltan aberrált bűnöző lesz - a szó orvosi értelmében is.

A feltűnősködés gyakran a folyamatos és alaptalan megalázás reakciójaként jön elő, mutatva, hogy ők is tudnak sok olyant, amit a "normális?" emberek.

A házasságnál a probléma abból ered, hogy a politikusok kizárólag ezt a formát képesek megtalálni a megalázó kirekesztettség ellensúlyozására. A gyerekvállalásnak is az a főbb motivációja, hogy sok ilyen ember sokkal normálisabban nevel gyereket, mint némely úgynevezett hagyományos párok.

A normalitás az lenne, ha a férfi-nő párokat megkülönböztetnénk az egynemű pároktól szexualitás tekintetében, viszont a többi (társadalmi, gazdasági, cselekvésbeli) jogokban ugyanaz illetné meg őket, továbbá aki ezt kétségbe vonja, súlyosan szankcionálnák. Akkor nem lenne szükség abnormális megoldásokra.

Ami a gyermeknevelést illeti, az egy nagyon összetett dolog, és az anomáliákat - ha valaki képes rá - már kicsi gyereknek is el lehet magyarázni. Sajnos lényegesen elemibb dolgokat (tisztálkodás, emberek közötti viselkedés) sok férfi-nő pár a legelemibb szinten sem képes továbbadni. Őnáluk vetődik fel a kérdés, vajon jogos e számukra az utód létrehozása.

2013. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Melegedjenek ha akarnak, de a házasság Isten előtti szent fogadalom. Aminek köze nincs a kereszténységnek. Majd ha a biblia úgy tanítja, hogy a természetes dolog az, hogy férfi férfivel van, akkor azt mondom nyilván mehet a házasság, de addig ne szennyeztük be ezt a szent dolgot ilyen retardáltsággal. Mivel a bibliába nincs, és nem is lesz ilyen, így ezt bukták.


A gyerek örökbefogadását még rosszabbnak tartom, mint a házasságot. Hogy nőne fel a gyerek tisztességesen, ha azt látja hogy ez a normális? Én biztos, hogy gyereket a közelébe nem engednék ilyen embernek, még a végén megrontják és mivel ezt látja ő is bemelegszik. Nem normális család ez, egy normális családba apa, és anya van.

2013. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 ConnectCare ***** válasza:

30. Lót késõbb följebb vonult Coárból, és két lányával együtt a hegyek között telepedett le. Félt ugyanis Coárban maradni. Egy barlangban lakott két lányával.


31. Az idõsebb egyszer azt mondta a fiatalabbnak: "Apánk öreg, és nincs férfi a vidéken, aki hozzánk járna, ahogy ez az egész földön szokás.


32. Gyere, részegítsük meg apánkat borral és háljunk vele, hogy apánktól legyen utódunk!"


33. Azon az éjszakán megrészegítették atyjukat borral, azután az idõsebb odament és atyjához feküdt. Az nem vette észre, amint hozzáfeküdt, sem amint fölkelt.


34. Másnap az idõsebb azt mondta a fiatalabbnak: "Nézd, a múlt éjjel én háltam apámmal, részegítsük meg ezen az éjszakán is borral, azután menj és feküdj mellé, hogy apánktól utódunk legyen."


35. Így azon az éjszakán is megrészegítették apjukat borral. Azután a fiatalabb fogta magát és hozzáfeküdt. Az nem vette észre, amint hozzáfeküdt, sem amint fölkelt.


36. Így Lót mindkét lánya fogant apjától.


37. Az idõsebbik fiút szült és Moábnak nevezte. Õ a moábiták õsatyja a mai napig.


38. A fiatalabb is fiút szült és Ammonnak nevezte. Õ az ammoniták õsatyja a mai napig.



Ó, erkölcsök...

2013. jún. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
29%

A házasság nem érdekel, de te örülnél, ha két homár nevelne fel? De úgy igazából az elsőt se támogatnám...


Tovább megyek: te örülnél annak, ha két homár nevel fel + ez normális lenne?!

2013. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Pro Patria ***** válasza:
60%

Többek között itt már kifejtettem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__285..


Kedves ConnectCare!


"Abban az esetben tud megnőni a gyereknél az esélye, hogy meleg lesz, ha az egész tanulás eredménye. Ha viszont genetikai oka van, akkor nem. Ma azt tudjuk, hogy kimutatható egy eltérés egy agyi magban, azonban azt még nem, hogy az agyi mag eltérése miatt lesz valaki meleg, vagy azért változik meg az agyi mag, mert valaki meleg életformát folytat. Állatokon történő vizsgálatok alapján azonban inkább valószínűsíthető a genetikai ok."

- Olvastam, hogy ikerpároknál ritkán fordul elő, hogy mindkét személy homoszexuális legyen, ami ha igaz, kizárja a genetikai okokat.


Egyébiránt olvastam mástól olyan okfejtést, amit magam is reális felvázolásnak tartok, mégpedig hogy a melegség nem fekete-fehér, hanem egy skálán mozog, ahol mindenki más értéken áll, és 0-ás, 10-es nem lehet senki, viszont van, aki jobban hajlik rá, mondjuk 6-os, van aki messze van attól, mondjuk 2-es. A körülmények és környezet hatására - például az általános elfogadottság láttán - pedig elcsúszhat, átbillenhet egyikbe, avagy másikba közeledve azoknál, akiknél egyébként is arra hajlik a mérleg nyelve.


------------


Kedves 17:02-es válaszoló!


"Sajnos lényegesen elemibb dolgokat (tisztálkodás, emberek közötti viselkedés) sok férfi-nő pár a legelemibb szinten sem képes továbbadni. Őnáluk vetődik fel a kérdés, vajon jogos e számukra az utód létrehozása."

- Ez sokszor felmerülő érv, ám az, hogy vannak heteroszexuális párok között is érdemtelenek, még önmagában nem igazolja, hogy a homoszexuálisok azok.

2013. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 ConnectCare ***** válasza:
57%

Kedves Pro Patria!


Abszolút elképzelhető, hogy úgy van, ahogy leírtad és van, aki hajlamosabb, van aki kevésbé és akár azt is el tudom képzelni, hogy lenne olyan gyerek, aki azért próbálkozna azonos neművel, mert kis kora óta ezt látta. Annyi minden előfordul a világban, miért pont ilyen eset ne lenne.


Viszont itt ugye örökbefogadásról beszélünk, tehát olyan gyerekekről, akiket a saját szülei vagy nem tudtak vagy nem akartak nevelni és ezért most egy állami intézményben élnek, szülői szeretet nem kapnak, családi kör nem veszi őket körül stb. Gondolom nem is kell ezt tovább taglalnom. Az intézeti nevelés egy kényszermegoldás, a gyerek fejlődéséhez abszolút nem ideális.


Ha egy ilyen gyereket ebből a környezetből ki akar venni két amúgy gyereknevelésre pszichológiailag, testileg és gazdaságilag alkalmas, becsületes férfi vagy nő, akik szeretik a gyereket, nevelik, gondoskodnak róla, az szerintem jó dolog. Ráadásul ezen kívül a gyerek még mást is kap. Egészen más családjogi státuszba kerül a gyerek, lesz kitől örökölnie, lesz olyan felnőtt, aki köteles őt eltartani, lesz, aki ha kell, esetleg fizeti a felsőoktatási tanulmányait stb..


És ahogyan heteroszexuális párok a nemi életüket nem a gyerek előtt élik, valószínűleg egy kulturált meleg pár sem a kisgyerek szeme láttára élne nemi életet.


Ha elképzelem, hogy lenne egy gyerekem és mondjuk egy baleset miatt a baleset helyszínén utolsó pillanataimban döntenem kellene arról, hogy a gyerekemet állami gondozásba vegyék vagy egy megbízható, becsületes meleg pár nevelje tovább, a meleg párt választanám.

2013. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
21%

A házassággal semmi bajom, és szerintem a legtöbb embernek se lenne ha más szót használnának rá. Inkább az a gondja az átlagnak, hogy a házasság egy férfi és egy nő között köttetett, most pedig ezt a szót akarják használni az azonos neműekhez is, úgymond elveszik, kitágítják, megrontják a jelentését.

Az örökbefogadást viszont egyértelműen ellenzem. És itt mindegy, hogy milyen kutatás jön ki, hogy ez mennyire jó vagy nem jó a gyerek fejlődésének, mivel itt megvan a saját véleményem amit nem hiszem, hogy bármi megváltoztatna.

Régebben olyan kutatást hallottam, hogy van valami homokos gén, illetve hajlam amivel mondták azt, hogy ez így természetes. Legújabb hír amit viszont olvastam, hogy egypetéjű ikereknél nézték meg ezt, és itt arra a következtetésre jutottak, hogy nem genetikus hanem sokkal inkább a nevelése és egyéb hatásokra váltak meleggé.

2013. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Pro Patria ***** válasza:
43%

"Ha egy ilyen gyereket ebből a környezetből ki akar venni két amúgy gyereknevelésre pszichológiailag, testileg és gazdaságilag alkalmas, becsületes férfi vagy nő, akik szeretik a gyereket, nevelik, gondoskodnak róla, az szerintem jó dolog."

- Igen, valóban. Viszont téves érv, hogy azért lennének árvaházak, mert ne lenne elég pár, akik igényelnék a gyermeket. Ma is évekig tart egy örökbefogadási eljárás, pedig lenne kit, de egy sor kritériumnak és bürokráciának kell megfelelni. (Szerintem a hosszas időfolyamat némiképp a komolytalan, hirtelen felindulásból jelentkező párokat is szűri egyben.)


Azaz addig, amíg vannak heteró párok is, akik listán várnak, szerintem evidens, hogy nem szükségszerű homoszexuálisoknak örökbefogadni.

2013. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%
Az a baj, hogy sok beszűkült agyú úgy gondolja, hogy egy homokos pár állandóan csak dug, meg perverzkedik, meg pucérkodik, meg fene tudja még mit csinál. Ez nem így van! Ugyanúgy élik az életüket, csak éppen másra áll fel a fütykös. Ennyi.
2013. jún. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
29%
Ennyi erővel a pedofilságot is engedélyezni lehetne. Az is egy szexuális másság. Vagy nem?
2013. jún. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!