Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Várnegyed felújításával...

Pro Patria kérdése:

A Várnegyed felújításával visszaállítják a Palota eredeti, díszes kupoláját is?

Figyelt kérdés

Ez még a második világháborúban kapott találatot, és égett ki. Azóta rendezetlen tartozás a rekonstrukciója.

[link]

[link]


Sokkal esztétikusabb lenne, és emelné a város turisztikai látképét.


2013. júl. 7. 02:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Bécs egy kalap sz@r pesthez képest ... ezt mondták nekem holland cserediákok ... és tényleg voltam kint .... ha történelem, akkor Budapest ... ha kultúra akkor Budapoest sokkal színesebb, mint Bécs ...
2013. júl. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyik holland csere diák a Budai vár alagút rendszeréréről percekig beszélt szégyeltem magam, hogy jó magam hozzá se tudtam szólni a témához ...
2013. júl. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Én is volta Bécsben, és nekem más a tapasztalatom. Küllemében is sokka jobban megőrizte a bolog békeévek hangulatát (ez annak is köszönhető, hogy a budapestihez hasonló ostrom elkerülte), és emellett nem is tűnt összeszemeteltnek, összefirkáltnak. De hozzáállásába is más. Gond nélkül lehet biciklit kölcsönözni, senki nem tart attól, hogy nem hozzák vissza. Lovaskocsik járnak, és a lovak fakához kis zsák van varrva. Bizony, azért. Figyelnek a igényességre minden téren, és rendben tartják a városukat. Az adottságaink nekünk is meglennének, csak nem használjuk ki.
2013. júl. 7. 21:23
 14/17 A kérdező kommentje:
*hozzállásában. Bocsánat, ha másik böngészőt használok, és akkor gyorsíráskor gyakran hagy ki betűket, amiket utólag kell beírnom, és nem mindig veszem észre.
2013. júl. 7. 21:24
 15/17 A kérdező kommentje:
*farkához
2013. júl. 7. 21:25
 16/17 anonim ***** válasza:
2013. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez az utolsó link kifejezetten hasznos.
2013. júl. 9. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!