Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocpol emelésével több...

A szocpol emelésével több roma jön a világra, ezt akarja a kormány?

Figyelt kérdés

Mert bizony észrevettem, hogy eddig is rengeteg gyereket azért szültek a világra, a pénzért. Magyarok ezt nem merik úgymond bevállalni.


Az egyetemisták azért nem akarnak gyereket, mert ők karrieristák, nem azért tanultak keményen, hogy a gyerekkel "küszködjenek" és a sok pénz és siker odavesszen.


A munkanélküliek ezt bevállalhatnák, de ők meg nem kapnának annyi pénzt, támogatást, hogy eltartsanak egy gyereket. Meg hát nem is engednék nekik, a munkanélküliségük miatt.



2013. júl. 8. 22:13
1 2 3
 21/21 Pro Patria ***** válasza:

"Csak az a kezdőlökés semmit nem ér, ha a kezdőlökés utániakra nincs semmi pozitív kilátás. Ha évek óta hol van munkám, hol nincs, meg a páromnak is, akkor 300 ezer forint ide, vagy oda, nem fogunk belevágni a dologba. Ha meg mégis, akkor felelőtlenek vagyunk, és felelőtlen szülőkre kidobni 300 ezer forintot szerintem durva pazarlás az állam részéről."

- Igen, én is erre céloztam. Hogy mivel ez nem folyamatos bevétel, talán csak oda megy, ahol egyébként megvannak az egzisztenciális körülmények, és csak kezdő támogatás kell - mert mondjuk az otthonteremtés után nem maradt felhasználható szabad pénzforrás.


Persze, vissza lehet élni vele, és az emberi felelőtlenséget nem ellensúlyozza, de tökéletes megoldás nincs.


"Háát, azért én el tudok képzelni olyat, ahol egy gyerek után azt mondják a szülők, hogy soha többé kakis pelenkát meg álmatlan éjszakákat gyereksírás miatt."

- Sajnos én is. Pedig az élet egyetlen igazi értelme felnevelni egy embert.

2013. júl. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!