Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a kormány legújabb...

Mit szóltok a kormány legújabb hazaárulásához?

Figyelt kérdés

[link]


"Stipendium Hungaricum néven indít új ösztöndíjprogramot az EMMI, hogy erősítse hazánk nemzetközi kapcsolati tőkéjét és Magyarország megítélését. Mindezt úgy, hogy ingyen kerülhetnek be a hazai felsőoktatásba az idegen országok diákja, sőt még havi járandósságot is kapnak a megélhetésükhöz."


Felháborító! Egy magyar egyetemista 400-on felüli pontszámmal is csak reménykedhet, hogy bejut. Ha bejut, akkor is alá kell írnia a hallgatói szerződést. Ezek a külföldiek mikor maradnának itt Magyarországon? Mennének Romániát támogatni. (Vagy ahonnan jöttek.) Már megint másodrendű állampolgárok vagyunk a saját hazánkban.


2013. júl. 9. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Alapvetően nem tartom rossznak a fidesz kormányt, de ez tényleg felháborító.
2013. júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Hitelesebb forrast nem talaltal mint egy blog? Ez inkabb hangulatkeltes igy mint valodi hir.
2013. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Látom te is figyelmesen végigolvastad.

[link]

2013. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amit belinkeltél, persze máshogy tálalja a dolgot, mint az amit én linkeltem, de a lényegen nem változtat.
2013. júl. 9. 18:22
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Ez egy jó ötlet, sok egyetemista úgy jön Magyarországra, hogy egyik ismerőse ajánlotta neki ... Nagyon fontos, hogy támogassuk a külföldi hallgatókat erősítsük a kapcsolatokat ... Ez a befektetés többszörösen megtérült, mint ahogy a szocializmusban is rengeteg ilyen program volt és rendkívül jó kapcsolatokat szerzett a program által az ország. Valahol el kell kezdeni a a kapcsolatok kiépítését és a tanulás az egyik legjobb módja. Az ember szívesen megismeri a kultúrát belecsöppen egy új kultúrába ráadásul sajátos környezet miatt rá kényszerül, arra, hogy minimálisan magyarul is megtanuljon ... de ez a támogatás, amúgy fordítva is igaz, nyilván lesznek olyan programok, amik másik országba invitálják a diákokat...
2013. júl. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondoljunk csak bele csak a legtalpra esettebb diák fog egy oylan országban tanulni, ahol teljesen új kultúrával kell megismerkedni ráadásul alig beszélik az angolt...
2013. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Egyszer voltam egyik egyetemi tanár habilitácós előadásán. Ott volt egy rész ahol angolul kellett elmondania röviden miről is szólt azt előadás. Hát "csodás" egy angolja volt. Ők fognak majd tanítani. Bravo!
2013. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hallottál már kínait angolul? Senkit nem érdekel a kiejtés a lényeg, hogy megértsd... Nekem is volt oylan tanárom, aki törte a magyart örültünk neki... senkit se zavart, néha kijavítottunk, de meg se fordult a fejünkben az, hogy milyen "csodás a kiejtése" ...
2013. júl. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 rémuralom ***** válasza:
100%

Háááát, gyerekek, megnézhetitek a válaszaimat sok kérdésnél itt a politika témakörben, talán egyértelmű belőlük, hogy én nem vagyok nagy barátja a kormánynak, de most kénytelen vagyok a védelmembe venni őket. Széles körben elterjedt az a hozzáállás, hogy ha van a kormányon sapka, akkor azért verjük, ha nincs rajta sapka, akkor meg azért. Eddig az volt a problémája velük mindenkinek, hogy mindenkivel összevesznek, hogy dacból mindenben ellenkeznek az EU-val, gyarmatosítóknak nevezik őket stb. Most meg az, hogy pénzt akarnak áldozni arra, hogy külföldiek idejöjjenek, itt tanuljanak, és közben megismerjék az országot, kapcsolatokat építsenek itt. Na most akkor már tényleg döntsük el, mit akarunk.


Szerintem ez így többé-kevésbé helyes, bár bőven van a dolognak szépséghibája. A magyar diákot nem kell ingyenes képzéssel arra biztatni, hogy magyar egyetemen tanuljon, mert vagy így is, úgy is itthon tanul, vagy ha külföldre megy, akkor valószínűleg az itthonit is ki tudná fizetni. Ha viszont a külföldieket akarjuk megnyerni a magyar egyetemeknek, akkor igenis muszáj nekik ösztöndíjat biztosítani. Az meg nem túl ütős érv ez ellen, hogy alig van egyetem, ahol van angol nyelvű képzés. A külföldi diák nyilván azokra az egyetemekre fog jelentkezni, ahol van. Ha a többi intézmény, ahol nincs, irigykedve látja, hogy minden Stipendium Hungaricum-os diák a Corvinusra megy, és ők is ki akarják venni a részüket a buliból, akkor gondoskodni fognak arról, hogy egy-két év múlva már ők is tudjanak teljes mértékben angol nyelvű szakokat indítani.

2013. júl. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért ez nem feltétlenül rossz ötlet, főleg ha nem európaiaknak, hanem a fejlődő világ felé mutogatjuk.


Egyet megszponzorálunk és a következő 5 évben 10 ismerőse jön hozzánk tanulni mondjuk Anglia helyett, fejenként, szemeszterenként 1 milliós tandíjért valamelyik orvosi egyetemre.


A SZOTE is ebből él kb., az orvosoknál a külföldiek zsíros tandíja fizeti a 4-5x annyi magyar oktatását.

2013. júl. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!