Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire figyeltek arra, hogy...

Mennyire figyeltek arra, hogy magyar termékeket vásároljatok? Milyen gyakran vásároltok raktár áruházakban, ahol erősen korlátozott a választék?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 17:19
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Tetro, te nem Ausztriában dolgozol síközpontban.. vagy te nyáron is szoktál fűteni?

Mellesleg egyetértek veled abban, hogy manapság semmi se minőségi ... de ez nem csak magyar termékre igaz! Pontosan ugyanilyen silány a német termék is. Garanciát épp, hogy megéli utána kuka. Kivétel meg az olcsó kínaiban is van.

2013. júl. 17. 18:16
 12/38 anonim ***** válasza:
20%
tesco-ban nem olcsóbb a spanyol paradicsom, de ott eleve mindegyik szar, még a magyar is. De hol egyik drágább, hol a másik. Eleve nem a tescoban kell venni jó paradicsomot.
2013. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 tetro ***** válasza:
35%
Kérdező, látnod kellene az arcom a nagyeszű kommentedet olvasva. :D Hol írtam azt, hogy ez most történt? De segítek, mert magadtól nem megy. Télen van -20 fok. Januárban. Na szerinted ez alapján mikor történt az eset?
2013. júl. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 tetro ***** válasza:
30%
18.18 megragadtad a lényeget, grat.
2013. júl. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
20%

tetro, téged várnak Angliában mosogatni, már említettem.

Amúgy végezd el az általános iskolát, és akkor esetleg rájössz a spanyol és a magyar éghajlat közötti különbségre, és megérted miért lehet jóval nagyobb mennyiségű paradicsomot termelni Spanyolországban.

De megismétlem amikor szezon van, a magyar paradicsom se drágább.

2013. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 tetro ***** válasza:
28%

ja értem. szóval a spanyol paradicsom a természeti adottság miatt jobb. meg gondolom egy csomó minden más is. de az továbbra sem értem, nekem miért kellene bármiből a magyart vennem, ha te magad is azt állítod, hogy nálunk abból csak rosszabb terem?

amúgy neked a mosogatás valami fóbiád, hogy ezen kattogsz? ez volt a pályafutásod csúcsa, és ezért fáj ennyire? vagy az egyetlen külföldi nyaralás volt egy mosogató túra?

2013. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
78%

Elég ritkán vásárolok magyar terméket mert a külföldi terméket, valahogy a szállítással és a nyugati munkabérekkel együtt is feleannyiért megkapom ugyanazt a minőséget mint a magyartól.


Műszaki cikkek (önálló) gyártásának itt sose volt nagy hagyománya, az agrártechnika nálunk meg egy fél évszázaddal le van maradva a nyugatitól, illetve a kistermelők ezzel az elavult technikával állati drágán tudnak termelni olyan élelmiszert, amiből a spanyol gazda pontosan tucatszor annyit tud gyártani ugyanakkora a földterületen.

2013. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
15%
tero, mi közöd neked ehhez az országhoz? Miért nem húzol el? Vegyél kínait, aztán örülj neki, csak ne a magyarok országában. Oksa? Addig menj, amíg még magagdtól megteheted, mert ha mi rúgunk ki, akkor fájni fog.
2013. júl. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
hahó... én csak arra akartam célozni tetró, hogy ha síközpontban dolgozol Ausztriában, akkor nehéz elképzelni, hogy te magyar termékkel fogsz fűteni az Alpokban.
2013. júl. 17. 18:31
 20/38 anonim ***** válasza:
47%

"szóval a spanyol paradicsom a természeti adottság miatt jobb."


Nem jobb, hanem több.

2013. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!