Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire figyeltek arra, hogy...

Mennyire figyeltek arra, hogy magyar termékeket vásároljatok? Milyen gyakran vásároltok raktár áruházakban, ahol erősen korlátozott a választék?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 17:19
1 2 3 4
 21/38 tetro ***** válasza:
32%
szóval, ha én nem szeretnék ugyanazért a minőségű (vagy rosszabb) termékért többet dolgozni, csak azért, hogy legyen rajta magyar zászlócska, akkor nem vagyok magyar és takarodjak. akkor viszont tudod, hogy csak az ilyenek maradnak itt mint te, és mosogatásból nehezen tudjátok majd eltartani az országot, amire olyan büszke vagy, hogy közben az acsarkodásoddal az egészet tönkreteszed :)
2013. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
zölden leszedett paradicsom nem lesz jobb akárki akármit mond ez tény!
2013. júl. 17. 18:38
 23/38 anonim ***** válasza:
53%

tetro, nem fogsz hiányozni, majd megtanítasz minket is ügyesen mosogatni, az jó lesz?

Amikor a pénzedet nem a magyar gazdaság támogatására fordítod, ezzel közvetve saját magadnak ártasz, de túl nagy kretén vagy hozzá, hogy felfogd. Ezért kéne távoznod, ostobákra nincs szükségünk.

2013. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én jó ideje kisboltokba járok vásárolni és azt vettem észre, hogy ott több magyar termék van ( olyan is amiről azt hittem már régen megszűnt). Gyakran olcsóbb is, mint a multiknál és ez tényleg meglepett, mikor elsőnek mentem be kényszerből a sarki boltba. Azóta rájöttem, hogy a hentesáru is hentestől az igazi, zöldséget is zöldségestől érdemes venni.

De azt nem értem, hogy multik miért nem forgalmaznak magyar terméket? (illetve vannak saját márkás félmagyar termékek, de azok nem mindig jók) Ha a kisboltban olcsóbban adják, minta TSban, akkor miért nem éri meg a TS is a magyar terméket árulni?

2013. júl. 17. 18:44
 25/38 anonim ***** válasza:
46%

Ez egy mítosz, hogy a multiknál nincs magyar, lánconként változó, de mindél 70% körüli a magyar termékek aránya.


Lidl, Aldinál a legkisebb, talán a Sparnál a legmagasabb.

2013. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 Dick Esmen ***** válasza:
61%
Nem nagyon figyelek rá.
2013. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
64%
Szezonban nem veszek paradicsomot, kimegyek a kertbe érte. Szezonon kívül meg jobban ízlik az édes, apró, dobozban árult spanyol paradicsom, mint a kényszerérett magyar. Egyébként nem szoktam nézni melyik termék honnan származik, az új dolgokat kipróbálom, aztán győzzön az amelyik a legjobb minőséget nyújtja reális áron! Manapság amúgy is nehéz beazonosítani egy termék pontos származását, hiszen sokszor az alapanyagokat több különböző országból szedi össze hozzá a forgalmazó cég, és megint másik országban gyártatja le. Arra viszont oda szoktam figyelni, hogy inkább a helyi vállalkozók boltjaiban vásárolok, nem a hipermarketekben. Ilyen szempontból szerencsés a város, több színvonalas, nagy választékkal rendelkező szupermarket is van, aminek helybeli a tulajdonosa.
2013. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
46%
Egyébként manapság már a zöldségesek sem a szomszéd tanyáról szerzik be a reggel frissen leszedett zöldséget, gyümölcsöt. Tőlünk az összes Budapestre jár áruért, és pontosan ugyanarról a nagybani piacról hozza, ahonnan a multik is veszik.
2013. júl. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
13%

" Azokat, akik nem magyar élelmiszert vásárolnak, halálbüntetéssel kéne szankcionálni. Legalább többet nem vesznek holland ízetlen paradicsomot."


Ezt így ebben a formában támogatom.

2013. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
13%

"Mellesleg egyetértek veled abban, hogy manapság semmi se minőségi ... de ez nem csak magyar termékre igaz! Pontosan ugyanilyen silány a német termék is. Garanciát épp, hogy megéli utána kuka. Kivétel meg az olcsó kínaiban is van."


Ez így ebben a formában nem igaz. A magyar ember szart nem tud gyártani, míg a német igen.

2013. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!