Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire figyeltek arra, hogy...

Mennyire figyeltek arra, hogy magyar termékeket vásároljatok? Milyen gyakran vásároltok raktár áruházakban, ahol erősen korlátozott a választék?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 17:19
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
39%

"Mennyire figyeltek arra, hogy magyar termékeket vásároljatok? "


Természetesen erre 100% -ban ügyelek.

2013. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
51%

Közepesen, a minőség sokkal fontosabb.


Sajnos minden 10 magyar termékből 7-8 olyan, hogy vagy azonos áron (sokkal) jobb a külföldi vagy azonos minőséget olcsóbban kapok meg. Tipikusan ezek a trikolorban úszó, "régimódi", "ősi", "termelői" és egyéb hangzatos címszavakat minimum ötször a címkéjükön felsoroló termékek, ami meg tényleg jó az magától jó, nem a marketingtől.

2013. júl. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
22%
Nem igazán, azt vallom, nem számít, hogy mi, a pórnép mit vásárolunk. Ha az elit külföldit vesz, akkor semmit nem ér a próbálkozás.
2013. júl. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
28%

A minőséget nézem, és hogy megfelelő áron legyen. Ha van magyar, akkor azt, de ha nem megfelelő a minősége, akkor nem.

Gyümölcsből nem érdekel, hogy valami magyar vagy nem, sajnos egy rossz tapasztalat miatt nem bízok meg a magyar termékekben sem.

2013. júl. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
69%
Elsősorban a minőség, illetve az ár összhangját tartom szem előtt, vagyis nem a legolcsóbb, hanem a jó minőségű, de ahhoz képest elfogadható árú terméket veszem meg. Ha két hasonló minőségű és árfekvésű termék közül az egyik magyar, akkor egyértelműen azt veszem meg, és nem a külföldit. Viszont csupán azért, mert magyar, nem veszek meg silány minőségű árut.
2013. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
9%
Azokat, akik nem magyar élelmiszert vásárolnak, halálbüntetéssel kéne szankcionálni. Legalább többet nem vesznek holland ízetlen paradicsomot.
2013. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 tetro ***** válasza:
64%

Vettem egy magyar kondenzációs kazánt. Olyan áron volt mint a külföldi, de mégis csak magyar. Három évesen átlyukadt az öntvény, aztán a túlnyomás tartály, aztán a túlfolyó szelep szállt el, majd a panel. Ja, garancia egy év, saját szervizük két hét múlva jönne ki, mikor kinn -20 fok van. De előtte ugorjak már le vidékre, 150kmre alkatrészért. Hátha valóban az a része rossz...

A magyar paradicsom meg drágább, mint a fóliás spanyol utaztatással együtt, meg a drágább munkaerővel. Csak én érzem úgy, hogy a magyar paradicsommal akkor valaki át akar verni?

2013. júl. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
39%
Egyáltalán nem nézem honan van. Az ár a legfontossab és tudjam használni a céljaimra.
2013. júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
10%
tetro, senki nem akar átverni, pedig téged könnyű lenne, egy kistermelő nem tudja olyan áron adni, mint egy spanyol mezőgazdasági nagyüzem. Miért nem mentek Angliába mosogatni, ha már úgyis az ottani vállalatokat támogatjátok pénzzel? A halálbüntetés az egyetlen megoldás.
2013. júl. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 tetro ***** válasza:
46%
Aha... Mert a tescoban a magyar paradicsom, meg a piacon lévő hatezer láda, az mind Mari néni kiskertjéből van, és nem egy magyar nagygazdaságból. Sajnos biztos én vagyok a hülye, de nem értem, hogy az olcsóbb munkaerővel, arányaiban nulla transzportköltséggel a silányabb termék, hogy lesz drágább. De az sem értem mennyire kell hitbuzgó idióta magyarkodónak lenni, hogy szerinted azokat ki kelljen végezni, akik ezt nem szopják be.
2013. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!