Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán direkt teszi tönkre Mo. -t?

Orbán direkt teszi tönkre Mo. -t?

Figyelt kérdés

Néha olvasom itt, főleg feltételezhetően jobbikosok kommentjét, hogy Orbán jót akar, csak rosszul csinálja a dolgokat. Kíváncsi vagyok ki mivel ért egyet.


a) Orbán direkt egy olyan államot épít ki, ahol a haverjai jól megszedik magukat, mindent a maga kényelmére formál, direkt csinál mindent.


b) Orbán jót akar, csak rosszul csinálja, ha jól csinálná, igazi profi elnök lenne.


Indoklást is kérnék!



2013. júl. 22. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ja, biztos direkt választást akar veszíteni, ez a hobbija. Ezért csesz el mindent, nagyon agyafúrt.
2013. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért is baj ha választást veszít? A másik kormányanak nem lesz 2/3-a ezért nem tudja leváltani az ő embereit pl.: alkotmánybíróság, egyébként meg már így is megszedték magukat pl.: trafikok + korrupció...
2013. júl. 22. 17:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezen már én is sokat gondolkodtam és nem tudok rájönni a válaszra.
2013. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen a) a válasz. Orbán egy valakinek akar jót: SAJÁT MAGÁNAK és a vele összenőtt klánoknak, akik a hatalma fenntartásában szerepet játszanak.


Kell ehhez még indoklás? Akkor nézd meg az összes intézkedését! Mind ugyanarról szól: a teljhatalom kiépítéséről minden területen, bármi áron. Olyan áron is, hogy az ország teljesen elnyomorodik, tönkremegy. Aki ezt még mindig nem látja, azt csak sajnálni tudom.

2013. júl. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
A jó és a rossz relatív tényezők, mindenki a saját szemszögéből ítéli meg ugyanazokat az intézkedéseket. Az egykulcsos adóval például jól jártak a magas keresetűek, akik a népesség kis hányadát teszik ki, ugyanakkor a bevezetése nyomán évi 5-600 milliárd bevételkiesést kell más forrásból előteremteni, ez viszont a kiskeresetűek számára is sarcot jelent. A magánnyugdíj pénzek lenyúlása rövid távon bevételt jelentett, amivel a kormány fényezhetni magát, a pénz ugyanakkor 3 millió ember számlájáról hiányzik, és a jövőben a mindenkori kormánynak elő kell teremtenie. Ha úgy tetszik, kölcsönt vett fel a kormány, amelynek a visszafizetése ugyanolyan kétséges, mint anno a Békekölcsöné volt. A bankok és multik megadóztatása is látszólagos érdem, mert végső soron ennek terheit is a lakosság viseli, ezen kívül alig vannak beruházások az országban, tehát újabb munkahelyek sem keletkeznek. Véleményem szerint az "a" válasz áll a legközelebb az igazsághoz. Orbán legfőbb célja a saját és hozzá közel állók zsebének megtömése, a hatalomban maradáshoz viszont folyamatos propagandára és manipulációra van szüksége, ezért nem hallani a közmédiában évek óta mást, csak a Fidesz dicséretét és az ellenzékkel szembeni állandó lejárató szólamokat.
2013. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Direkt már tönkre tették mások ahhoz képest "Magyarország jól teljesít" mutyi meg volt régen is, van most is, és lesz is amíg csak lesz kapitalizmus...
2013. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Komplikato ***** válasza:
67%

"mindenki a saját szemszögéből ítéli meg ugyanazokat az intézkedéseket."


Akkor én biztos hibás darab vagyok, mert engem meg igen is érdekel ha egy nekem "jó" döntés miatt az ország gazdasága hanyatlani kezd vagy százezreket szívatnak meg vele anyagilag. És eszembe jutnak olyan ködös szavak mint etika, erkölcs, szolidaritás vagy ne adj isten hazaszeretet. Mert azt nem eszem meg, hogy aki a saját hasznára örül itt folyó dolgoknak, még ha az ország belerokkan is, hogy szeretné a hazáját.

2013. júl. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az természetes, hogy a hozzá közel álló embereket teszi fontos pozíciókba, a saját embereiknek próbálnak kedvezni.

Ez minden politikai/közigazgatási/gazdasági vezetőre igaz.


Az, hogy egy miniszterelnök direkt tönkre akarja tenni az országot hülyeség. Azért indul minden párt a választáson, hogy megpróbáljon javítani valamit és a saját elképzeléseinek megfelelőre alakítani az országot.

Ez valakinek tetszik, valakinek ellenszenves, de olyan politika úgy sem létezik, ami mindenkinek megfelel.

A cél a többség támogatásának az elnyerése, az csak a demokrácia hibája, hogy a népszerű politika hosszabb távon tönkreteheti az országot.

2013. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van az ártásnak egy olyan szintje, amit már nem lehet a véletlenre és a képességek hibáira kenni - ahhoz már elszánt rosszindulat is kell.
2013. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Joe Makepeace ***** válasza:
Aladár
2013. júl. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!