Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg azért ilyenek Közép,...

Tényleg azért ilyenek Közép, és Dél-Európában a cigányok, mert megtiltottuk nekik a vándorló életmódot?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem, mert van jó pár francia ismerősöm, és mind a következőt mondta:


Azt, hogy a franciáknak nincs bajuk a franciaországi cigányokkal, csak azokkal, akik Romániából, Magyarországról, Bulgáriából, stb-ből jönnek. Elmondásuk szerint a francia cigányok (tehát nem azok, akik pl Romániából jönnek) továbbra is vándorló életmódot folytatnak, nem szekérrel, hanem pl lakókocsival. Kereskednek, alkalmi munkákat vállalnak, tehát meg van a helyük a társadalomban, még ha alul, akkor is.


Ezzel szemben azt mondták, hogy Közép és Dél-Európában megfosztották a cigányokat a vándorló életmódjuktól, majd a kommunizmus után hagyták őket a fenébe (bár sztem ez nem annyira igaz), így nincs sehol helyük a társadalomban, és a franciák szerint úgy próbáljuk megoldani a helyzetet, hogy "exportáljuk a problémát" nyugatra. (pl amikor Fro. visszatoloncolta Romániába a cigányokat)


Tényleg ez lehet a gond, vagy a Közép, és Dél-Európai cigányság teljesen más, mint a nyugati?


mert most már azért késő lenne nekik megengedni a vándorlást, mert már a legnagyobb részük bűnözésből él. De komolyan igaza lehet Franciaországnak, vagy úgy hülyeség ahogy van?



2013. júl. 27. 21:45
1 2 3 4 5
 31/41 szántóvető ***** válasza:
a Csehek is engedélyezik hamarosan: [link]
2013. júl. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

63% Felvidéki magyarnak muszáj megtartani a szlovák állampolgárságát, ahhoz, hogy az országban teljes életet tudjon élni ...

Te nem érted, hogy van aki oda születik, akkor magyar nemzetiségű, de szlovák közösség tagja is egyben. De ha ez a közösség nem engedi neki, hogy gyakorolja a kisebbségek jogait, akkor vagy beolvad vagy elköltözik ...

Nem értem miért baj, egy másik állampolgárságot is felvenni? Nem túl 21 századi ez a felfogás .... Neked, mint hithű liberálisnak pontosan tudni kéne, hogy miaz hogy kirekesztés!

2013. júl. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
56%

Én csak azt nem értem, hogy széles világban mindig mindenhol MÁS a felelős a kialakult helyzetért, de maguk a cigányok soha.

Felelős mindenki, mert rasszista, mert le akarja őket erőszakkal telepíteni, mert nem adnak nekik házat, mert a gyerekeket iskolába akarja erőltetni, mert nem nézik jó szemmel ha korán házasodnak és szülnek de nem szereznek szakmát, és persze az is más hibája, hogy a szakma nélküli, rendszeres életmódra nem szokott, higiéniával hadilábon álló tömegeket nem alkalmazza kiemelkedő fizetésért a helyi gyár, ahová szakképzett embereket felvennének...

2013. júl. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

# 10: Ennyire öngyűlölő nemzetgyalázó embert nem láttam még itt. Turulcsirke? Elment az eszed? Vagy más a helyzet? Nem szidom én sem a kaftánodat...


# 30: Szlovákia 100%-ig magyar földön lett létrehozva, tetemes magyar "kisebbséggel". Szerintem az alap lenne, hogy megadják a magyaroknak a lehetőséget arra, hogy magyar-szlovák kettős állampolgárok legyenek, pont úgy, mint mondjuk Németországnál a svájci németeknek.


A seggfájás pedig azért van magyar részről, mert aki mondjuk ott lakik patt helyzetbe került. Adók, egészségügy, oktatás és rengeteg más szempontból. Ráadásul nem lehet ezt a lépést már visszavonni.


Egy ennyire liberális ember, hogy nem lehet toleráns más nézeteivel szemben? Hogy lehet ennyire általánosítani, hogy mindenki "jobber" akinek ilyen véleménye van? Mintha saját magadat lőnéd tökön...



Cigányokról pedig annyit, hogy úgy, ahogy a fehérből, belőlük is van több féle. Vannak a dolgosabbak, akik nem bűnöznek, akiknek a bőre színe kicsit sötétebb az átlagnál, de egyébként észre sem vennéd, hogy cigány. Aztán vannak azok akik problémáznak, akik tarhálnak, lebzselnek és az átlag IQ szintjük nem éri el az 50-et sem.


Az utóbbival nem lehet semmit kezdeni. Ha hagyod őket, hogy menjenek Isten hírével, akkor amerre mennek bajt fognak okozni (lásd Anglia). Ha hagyod őket letelepedni, akkor az adott környéket teszik élhetetlenné. Ráadásul szaporodnak és legális, emberi módon ezt nem lehet szabályozni vagy visszafogni.


Egyébként földrajzi helytől független a szemétkedésük. Mexikóban ugyanolyan problémásak a cigányok, mint itt Európában.

2013. júl. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Ez a bohóc egy homokos vesztes, aki mivel a való életben nem meri felvállalni magát ide jár anyázni.

De mit is várhatnánk a génhibástól?

Veri őt az élet eléggé!

2013. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 rostas martin ***** válasza:
Egy vandor nepet letelepitenni nem lehet.pl Franciaorszagban semmi baj nincs a ciganyokal mert engedik oket vandorolni.Akiket 2 eve kitoloncoltak azok nem vandorciganyok voltak hanem a a letelepedetek.ja es valaki beszolna ezzel kapcsolatban vagy a helyesirasom szidasa annak jelzem Franciaban lakom
2013. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

"es valaki beszolna ezzel kapcsolatban vagy a helyesirasom szidasa annak jelzem Franciaban lakom"


Nem kötözködés szándékával említem, de én is laktam külföldön 10 évig, mégis helyesen használom az anyanyelvemet mind szóban, mind írásban.

2013. júl. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

#32: a liberalizmus nem azt jelenti, amit szerintetek jelent. Az egyén választásának a lehetőségét, semmi többet. A felvidéki magyaroknak ez megadatott. Dönthettek a szlovák törvények (és szlovák állampolgárságuk elvesztésének) tudatában, hogy felveszik-e a magyart. Mert tudod azt nem volt kötelező, azt Viktor (még) nem elsőbbségivel postázta automatice.


Az már csak turulkodás, ha szerintetek ez valami különleges, csak etnikai magyarokra vonatkozó törvényért kiáltott volna Szlovákiában. Nem, nem vagyunk ennyire fontosak. Belinkeltem az előző válaszban, hogy melyik EU országok tiltják még a kettős állampolgárságot. Képzeld, ha egy felvidéki, erdélyi magyar elköltözik mondjuk Dániába és dán állampolgárrá akar válni, akkor azt kizárólag a román és magyar illetve magyar vagy szlovák állampolgárságának a lemondása után teheti meg. Akkor a logikád szerint a kiválasztott magyar népre tekintettel minden olyan ország, ahol tilos a kettős állampolgárság hozzon egy csak ránk vonatkozó külön engedélyt?


Nem, nem ez a liberalizmus. A liberalizmus az egyén döntési SZABADSÁGA (tudod, liber). Senki se kötelezte a felvidékieket a magyar állampolgárság visszavételére, egy centivel nem lettek magyarabbak így, mint azok, akik nem vették fel. A normál élethez se kell amúgy a szlovák állampolgárság, mint ahogy nálunk is él 250e eu-s állampolgár békében, hosszú távon úgy Szlovákiában is az írtől a ciprusiig minden nép eléldegél szépen boldogan.


#34: én ugyan nem vagyok öngyűlölő, csak a szokásos jobbos hibát követed el, mely szerint minden, amivel TE nem értesz egyet az nemzetgyűlölet.


Mivel a 30 is én voltam folytatom: az, hogy melyik ország tiltja a kettős állampolgárságot az adott ország belügye. A szuperliberális Dánia abszolút, Hollandia különleges kivételeket megengedve tiltja a kettős állampolgárságot. Úgy próbálod ezt a gyakorlatot beállítani, mint valami vérkommunista csökevény, pedig ez szimplán államjog: ők azt vallják, hogy egy személy csak egy ország iránt lehet hű. Ami őszintén szólva nem nagy hülyeség, a szlovákok se hiszik azt, hogy egy elméletben kitörő magyar-szlovák háborúban a felvidéki állampolgáraik az ő oldalukra állnának. Csak ezt nyilván nem lehet ilyen őszintén törvénybe foglalni, hát jogi nyelvezettel ez lett belőle.

2013. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Lehet benne valami. Amikor vándoroltak, megvoltak a maguk mesterségei(vályogvető, fafaragó, kovács, lókereskedő) , és tényleg megvolt a helyük a társadalomban. Letelepedni nem akartak, arra tényleg mi kényszerítettük rá őket. Aztán az állam elért hozzájuk is, meg az egészségügyi ellátás is, és addig 13 cigánygyerekből felnőtt 4, azután 13 cigánygyerekből felnőtt 13. Ma már ritka a 13 gyerek, de az európai átlaghoz képest még mindig sokat szülnek. Ezért nőtt meg robbanásszerűen a népességük. Viszont nem tudjuk,hogy a vándorló életmód anno milyen feszültségeket okozott, hogy mindenáron le akarták őket telepíteni.
2013. júl. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

39: "Amikor vándoroltak, megvoltak a maguk mesterségei(vályogvető, fafaragó, kovács, lókereskedő) ,"


Igen, ez igaz, de manapság erekre már nincs szükség. Tehát ha azt mondanánk nekik, hogy menjetek csak, vándoroljatok, akkor miből fognak kenyeret, kaját meg ruhát venni? Nem sok vályogvetőre meg kosárfonóra van szükség....

2013. júl. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!