Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ózdi vízbalhé B verzió, akkor...

Komplikato kérdése:

Ózdi vízbalhé B verzió, akkor most a lakosok lopják a vizet, vagy önkormányzat nyúlja le a pénzt?

Figyelt kérdés

Most nézegettem, hogy Svájcból nem kevés alapítványi pénzt kapott az önkormányzat anno, hogy a "gettósodott" és vízhálózatból kikötött családokat a rendszerbe vissza kösse. Ez nyilván nem történt meg. Miközben megy a (mű)balhé a közkutak korlátozása miatt, nekem aljas módon lenne egy kérdésem:

HOL A PÉNZ? 1.2 milliárd azért nem kevés ...

Mindeközben állítólag a közkutakon megspórolt pénz 12-13 millió/év. Ami a töredéke a helyi közmédiára kidobott pénznek.


Ebben a felállásban nem kicsit hiteltelen az egész sztori. És persze az ezen rugózó "ellenzéki" erők verziója is az.


Vélemény?



2013. aug. 5. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Hagyjál a hülyeségeiddel. Költözz az ózdi cigánytelepre, ha ennyire szereted őket, ne nekünk magyarázz.
2013. aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-es szóval az, hogy pofán csapta az önkormányzat az 1.4 milliárdot, mert elírtam a kérdésben, az nem lopás, de a vízhasználat meg igen, :D
2013. aug. 5. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Hagyjál az ócska propagandával, szánalmas vagy.
2013. aug. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Be tudod bizonyítani,hogy átutalták azt a pénzt?Meg mennyi időt takar az anno?Mert a megtakarítás is csak a korlátozásra vonatkozik, ha úgy számolnák az évi megspórlt összeget,hogy végleg lezárják a kutakat, akkor lehet,hogy évi 50-100 millió lenne a megtakarítás.

Magyarán nem 12-13 milliót fogyasztanak a cigányok, csak a korlátozással ennyit nyer vissza a önko, lehet akár 50-100 millió is az évi fogyasztásuk, akkor viszont régen felélték azt a svájci pénzt...

2013. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez idei pénz volt. Nyilván van nyoma, hogy elküldték, különben nem lenne felhánytorgatva és a mostani eset után jogos kérdés HOVA LETT?


Közben másik témában feldobtam, hogy az EU által ideküldött rengeteg pénznek sincs nyoma, amit TISZTA ivóvíz kiépítésére kapott az állam, ezért volt a nem kicsit röhejes lajtos kocsis "megoldás". Pénzzel ott sem számoltak el, pedig az vagy 2 nagyságrenddel nagyobb összeg volt. Persze akkor is jöttek emberek akik megmagyarázták, hogy idehaza nem gáz a magas arzén tartalom, mert mi nem eszünk szennyezett tengeri halat. :D

De ott is kussoltak arról HOL A PÉNZ?

2013. aug. 5. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Az említett fejlesztés idén kezdődik, és 2015-ben fog befejeződni.

[link]


Valamint a pénz felhasználását a Transparency International is ellenőrzi, az átláthatóság jegyében.


[link]


Ezt a szar propagandát, amit itt nyomsz, apám. Neked fizetnek ezért öreg?

2013. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most a belinkelt oldal a hiteles adat, mert azok írták akik a pénzt khmm. kezelik? Azért utánajárok más forrásoknak ez ügyben szerintem. :)


Engem fizetnek propagandáért, miközben TE találsz meg engem összes létező blogon? Érdekes.

2013. aug. 5. 19:52
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

"Engem fizetnek propagandáért, miközben TE találsz meg engem összes létező blogon?"


Ráadásul még paranoiás is vagy. Milyen blogon bazzeg?

A pénz elköltését kivételesen ellenőrzik.

Vagy fizetnek neked ezért, vagy te ültél fel egy ócska propagndának, ezt nem tudom, de mindkettő téged minősít.

2013. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy te még forrást se linkeltél, hogy honnan az infó, bizonyítékot meg még annyit se, de azért ugrálsz itt nekem.

Amúgy a Transparency oldalán is van róla:

[link]

Vagy az se megbízható? Csak az atv.hu?

2013. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem nézek párttévéket meg újságokat. :D


Most megnéztem a linkedet. Az önkormányzatin úgy van előadva, hogy ez sima település fejlesztési pénz, ami alapból gyanús, mert azt közvetlen EU pénzekből szokás, nem svájciból. A második linken kb. semmi nem derűl ki, de van ott egy ilyen részlet:

"amelynek célja a magyarországi gazdasági és társadalmi különbségek csökkentése."


Hümmm. Ez aljas módon azért kissé másképpen hangzik azért.

2013. aug. 5. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!