Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha csinálnék egy pártot,...

Ha csinálnék egy pártot, támogatnátok?

Figyelt kérdés

A neve TEMP lenne (Tegyünk Együtt Magyarországért Párt)


Amiket csinálnék:


-3 kulcsos adórendszer (minél többet keres valaki, annál többet fizessen)

-szakértői kormány felállítása

-az állam adósság újratárgyalása

-Megszüntetném a gyes-t csak gyed lenne. (A cigány demográfiai robbanás megállítása, vagyis már nem szülnének csak azért, mert pénzt kapnak)

-Önfenntartó börtönök létrehozása (nem lenne Tv, 3 fajta menü stb. Nem velnes ez hanem börtön)

-Szigorítanám a büntető törvénykönyvet

-Több jogot kapnának a rendőrök

-Régi állami cégek újjáélesztése, munkahelyek teremtése

-Kereskedelmi kapcsolatok kiépítése a Keleti nagyhatalmakkal Törökország, Oroszország

-Korrupció ellenes rendőrség létrehozása

-Mentelmi jog eltörlése

-Vidéki önkormányzatok mezőgazdasági fejlesztése. Gépesítés, állattenyésztési fejlesztések a közmunkások akik a földeken dolgoznak kedvezményesen vehetik meg az ott megtermelt élelmet.

-A közbeszerzési pályázatok nyilvánosságra hozása

-Választások 4 év helyett legyenek 2 évente

-Magyar vállalkozóknak és külföldi befektetőknek a befektetés mértékétől függően adókedvezmény.

-Állami élelmiszer lánc létrehozása (ez egy non profit üzlethálózat lenne, amelyben jó áron magyar termékeket lehetne venni olcsón)

-Külföldön élő magyarok szavazati jogának megvonása(nehogy már olyan szóljon bele a magyar politikába aki nem itt él)



2013. aug. 7. 18:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van amiben támogatnálak, de van amiben nem.
2013. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 rémuralom ***** válasza:

Sir Butcher többé-kevésbé megelőzött a véleményemmel, ezért nem fogok én is egyesével végigmenni a pontokon. Mondjuk én a mentelmi jog teljes eltörlését nem tartom jó ötletnek, ugyanis nem véletlenül találták ki. Ha megszünteted a mentelmi jogot, bárki indíthat korlátlan számú pert pl. a miniszterelnök ellen, amivel teljesen ellehetetlenítheted a munkáját - egymagad, saját elhatározásból, akkor is, ha ezt rajtad kívül senki más nem akarja. Az viszont egyértelmű, hogy a mostani rendszer finoman szólva nem az igazi. Változtatni kell rajta, de nem eltörölni.


A pontjaidból egyébként azt vettem ki, hogy te nem új pártot akarsz, hanem a Jobbikot (update: most látom, el is ismerted, hogy jobbikos vagy, csak nem mindenben értesz velük egyet - ez dicséretes, nem kell birka módjára követni a pártot), leszámítva a határon túliak választójogának kérdését. Ez meg a kétévenkénti választás kivételével ezek tipikus jobbikos issue-k. A kétévenkénti választásnak pedig csak egy prezidenciális rendszerben lenne értelme, mert a parlamentarizmusban mindig kormányváltás van, amikor megszűnik a kormányt támogató parlamenti többség (kétévente kormányt váltani meg elég gázos lenne), egy elnöki vagy félelnöki köztársaságban pedig simán lehet egyszerre baloldali elnök és jobboldali többségű törvényhozás vagy vice versa. Kb. ez jelenleg (2011 óta) a helyzet az USA-ban: demokrata elnök, szűk demokrata többség a szenátusban, republikánus többség a képviselőházban. Ott kétévente vannak kongresszusi választások, elnökválasztás meg csak négyévente.


Többek hozzád hasonló önjelölt messiásnak tanácsoltam már itt GYK-n, most neked is tanácsolom, hogy ne akarj 30 év alatt aktívan politizálni. Hidd el nekem, hogy nem nőtt még be a fejed lágya. Menj el jövőre szavazni, szavazz arra, akit legjobbnak látsz. Menj el szavazni négy, nyolc, tizenkét év múlva is. Böngészd a híreket, kövesd a politikát, ha érdekel. De ne vegyél benne részt tevékenyen, amíg nem vagy elég érett hozzá.

2013. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Három kulcsos adórendszer szerintem nem igazságos! Amikor kín keservel (levelezőn tanulással, több év bizonyítással emeltek a fizumon, átestem a következő sávba és nettóba ugyanannyit kaptam). Miért fizessen többet az, aki időközben tanul/tapasztalatot szerez, annál, mint aki évekig uyanazt csinálja? Ahogy valamelyik válaszoló írta, a középkategóriás keresetűeket szivatnád!

Neked is dolgoznod kellene pár évet, hogy "tudd mi van", ahogy azt írtad a szakértői kormánynál.


Szakértői kormány! Fidesznek is, MSZPnek is van szakértője, mindkettő a saját igazát szakérti.. Független szakértők kellenének, akiknek egész biztos nincs közük a jelenlegi politikusokhoz. Habár sanszos, hogy minden kezdődne előről. Igen, valaki írta, hogy a Magyar hülye. Ez így is van. Ha megszorítás van, bőgünk, ha van valami enyhítés, höbörgünk hogy nem jó. Itt van pl. a rezsimegtakarítás. Sztem jó ötlet, mégha kevés is, de akkor is legalább valami jó. Vagy itt van a gyed/gyes. Összetehetjük a kezünket, hogy 2013 -ban ilyen juttatás jár(hat) nekünk, erre csomószor azt hallom, hogy mennyire kevés. Hát jah, kérem, meg kell nézni mi van kínában, vagy Amerikában, ott ilyen nincsen.


Ha már a gyednél tartunk: A jelenlegi kormánynak jó öltete az, hogy gyerekek utáni adókedvezményt ad, ugyanis a cigányság nem dolgozik= nem kap adókedvezményt, ami összességében magasabb összeg mint a gyed. Ugyanakkor jól megszivatod azokat, akiket kirúgtak, vagy főiskola után estek teherbe. Az a baj, hogy a fenti példánál maradjak, hogy Amerikában, nincs ugyan juttatás, de a férj keresete sok esetben elég a családfenttartáshoz, és az anyuka eldöntheti, hogy vissza akar-e menni dolgozni.


Ha már a munkánál tartunk, a részmunkaidőt és a távmunkát kellene futtatni, mert borzasztó sok kisgyerekes csaldának nyújtana segítséget.

Mindezzel egyidejűleg, szükség volna bölcsöde-óvódai délutáni ügyeletes nyitvatartásra. Hiszen sokan azért nem dolgoznak / nem adóznak, mert nincs a gyereket sehova tenni. Ha lenne részmunkaidő, lenne befizetett adó. Ha lenne ügyelet, anyuka vállalhatna "normális" állást. Fél ötig van pl. nálunk nyitva a bölcsi és a munkaidőm is addig tart...


Az államadósság újratárgyalása. :-) Mégis konkrétan?? Esetleg trianonig visszamegyünk?


Önfenntartó börtönök nagyon jó öltet. Megtartanám a kormány a Ludas Matyi féle kezdeményezését..


Nemcsak szigorítani kellene, hanem igazságosabbá tenni. Pl. betörtek hozzánk a kertbe. Tudjuk , hogy ki volt, de nincs bizonyíték. Ha feljelentettük volna, de nem tudnák rábizonyítani, minket büntetnek rágalmazásért.

Sorolhatnám. A jelenegi törvények soxor a bűnőst védik.


Több jog a rendőrnek, szerintem is. Persze jó lenne konkrétum, de vicces amilyen megkötések vannak.


Régi állami cégek újjáélesztése mellett (amiről viszont nagyon jól írtak előttem,hogy az nem ilyen egyszerű), az importot korlátoznám, és az exportot próbálnám növelni. A kínai üzletek csökkentése stb. Tetszik,ami Lengyelországban van. Ott nagyon propagálják a saját gyártású ruhákat, azthiszem nem is engedtek kínai üzletet az országba. Ezáltal az országban marad a pénz.


Korrupció mindig volt, van és lesz.


Mentelmi jogot én is eltörölném.


A vidéki önkormányzatok fejlesztésénél én kiemelten foglalkoznék a mezőgazdaság újraélszetésével. Eltűnnek a szürkemarhák, tehenek, minenhol a nagyüzemi gyártás a cél, ez így nem jó. (de hát mit lehet tenni, ha a nagyüzemi az olcsóbb)


Erről jut eszembe, hogy a vállalkozáshoz szükséges törvényeket átnézném, ugyanis egy kisvállalkozó, ha becsülettel befizet mindent, akkor igen ritka, hogy valójában nyereséges. Férjem , minden fillért becsülettel befizetett, három évig nagyon keményen dolgozott, végül beláttuk, hogy csalás nélkül nem menne, úgyhogy inkább megszüntette a cégét, és elment sima munkavállalónak. Bármilyen körmöst, fodrászt, kozmetikust, köművest,festőt megvizsgálhatsz, rá vannak kényszerítve a csalásra. Normál adómértéket meghatározva, biztosan többen fizetnének becsületesen adót.


A közbeszerzési pályázatoknál is mindig számít, hogy ki ül közel a tűzhöz, akár nyilvános, akár nem. Nem rossz ötlet, de kivitelezhetetlen.


A választás jó 4 évente.


A magyar vállalkozóknak adókedvezmény. Azoknak idáig még nem igazán volt. Leglábbis nem olyan, mint az előző kormánynál, hogy a külföldi megkapta az 5 év adókezdvezményt, élt mint marci a hevesen aztán elhúzott haza. A magyar meg lógatja a belét, aztán nincs kedvezmény. Szerintem úgy kellne, hogy a külföldinek 5 év adókedvezmény, de akkor ugyanannyi adózott évre is "kötelezném" a maradásra.


Állami élelmiszerlánc, jó ötlet. Lehete akkor az egész bio is??


Külföldön élőket én hagynám szavazni. Lehet kívülről többet/jobban lát, mint mi akik itt élünk.


Asszem más nincs. Azért szerintem tájékozódj még tüzetesebben, és tanulmányaidat ez irányban kezd meg, mert sajnos nem olyan kerek minden, mint ahogy felsoroltad. De amúgy sok sikert!

2013. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, még valami: Az aktuális politikának véleményem szerint hatalmas hiábája az, hogy nem mérik fel azt, hogy az előtte lévő kormány mit csinált jól. Ha valaki elindult egy jó úton, már csak azért sem folytatják, mert ellenzék.. Másról sem szólnak a hírek, hogy az MSZP szerint... Fidesz szerint. Mikor lesz olyan, hogy valamiben egyetértenek?? Soha, még akkor sem, ha tényleg jó ötlet! Ez is egy magyar tulajdonság..


Remélem, ha valaha pártot alapítasz és megérzed a hatalmat, akkor is az ország javát akarod majd nézni, mert ez sem jellemző.


Amúgy meg akármilyen célokat tűzöl ki, olyan, hogy mindenkinek jó legyen nem létezik. Én politikus márcsak ezért sem lennék: nem bírnám az erős kritikát.

2013. aug. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez csak egy feltételezés volt, mert amúgy sem leszek politikus. Rendőrnek tanulok (bűnügyi nyomozó) csak érdekelt hogy támogatnátok e egy ilyen pártot.
2013. aug. 8. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!