Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan biztosak sokan a...

Miért olyan biztosak sokan a Fidesz győzelmében 2014-ben?

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Nincsen reális alternatíva helyettük , szerintem megnyerik a választásokat.


1. Nincs normális ellenzék , az MSZP három részre szakadt , még a miniszterelnök-jelölt személyében sem sikerült megegyezniük.Ja , meg programjuk sincsen , a hitelfelvételen kívül.

Gyurcsány nagyon elmeszelte magát , Mesterházy úgy néz ki , mint egy simlis használtautó-kereskedő ,Bajnait meg nem nagyon hallani.

2. Sokan tartoznak a Fidesz holdudvarba , ők gazdaságilag nyernek , ha a Fidesz hatalmon marad.És azt már tudjuk , hogy megéri " hűnek " lenni ....

3. Jó a Fidesz kommunikációja , jól " ferdítgetik " az információkat , igaz , hogy időnként hazudnak , kozmetikázzák a számokat , de jól hangzik , amit mondanak.

4. A határon túli magyarok is szavazhatnak , és ők nem igazán baloldaliak , ez akár 100-200e szavazat is lehet.

5. Megváltoztatták a választókörzetek határait , ez is a Fidesznek kedvez.

6. Az ős-Fideszesek és a komcsigyűlölők is jobbra fognak szavazni.

7. A felső-középosztály és a gazdagok miért ne szavaznának Orbánra , ő támogatja a gazdagokat , még gazdagabbá teszi őket ( bár néha újraoszt ).

8. Az alsóbb osztályok egy része elhiszi OV. jelszavait

( gazdasági szabadságharc stb... ) , közülük is sokan a Fideszre fognak voksolni , annak ellenére , hogy OV. gazdaságilag lefelé tolja őket ( meg engem ).

9. Vannak igazi eredményei is a Fidesznek , meg programjuk is van (nem csak úsznak az árral , mint az előző kormány).

10. Aki köztisztviselő , közalkalmazott és félti az állását , az is jobbra szavazhat.

11. Az EU ( Merkel ) is nagyjából szabad kezet adott Orbánnak , nem basztak ki minket az EU.- ból és nem hagytak minket csődbe menni ( mivel nekik sincs halvány lövésük se , hogy mi legyen az EU. gazdaságpolitikával ).

És értékelik , Hogy OV. milyen faszán tud adót emelni ,ha Spanyolországban lenne ilyen adóemelés mint itt , röpködnének a féltéglák.

2013. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, jól összefoglaltad! Én azért ezekben a közvéleménykutatásokban nem igazán hiszek, ott is Fidesz győzelmet jósolnak. Az ismerőseim 90%-a meg rühelli a Fideszt. Hát kíváncsi leszek mi lesz itt jövőre.
2013. aug. 9. 19:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, hisz a dolgok jelenlegi állása szerint még a parlamentbe jutásuk sem garantált.
2013. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Azért, mert ha mondjuk nekem is ellentétesek a tapasztalataim, de a közvélemény-kutatások masszív fideszes fölényt mutató adataitól nem lehet csak úgy eltekinteni. Mert hát azért az a tapasztalat, hogy elég jól el szokták találni a valóságot. 90 óta folyamatosan látjuk, hogy jól mérnek. Egyszer nyúltak csak mellé, 2002-ben, de számszakilag akkor sem nagyot. Miközben pár százalékkal győzött az MSZP, akkor a közvélemény-kutatók a FIDESZ győzelmét jósolták. De az eltérés akkor sem volt több 5 %-nál. És ez abból adódott, hogy sokan már akkor se tartották célszerűnek, hogy akár az elvben titkos közvélemény-kutatás szintjén is nyilvánosságra hozzák, hogy ők nem fideszesek. Ma, a centrális erőtér elnyomó és megfélemlítő rendszerében még többen félnek, rejtőzködnek, tehát elvben lehetne még ebből pofára esés a FIDESZ-nek, bár én azért nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen óriási differencia legyen a mérések és a valóság között.


És van még egy szempont. Aki egy kicsit is ismeri Orbánt, az tudhatja, hogy a kétharmad birtokában, amikor is mindent megtehet, minden törvényt meghozhat, és amikor sokkal inkább uralja az egész államrendszert, benne a választási apparátust is, nyilván nem fog csak úgy lelépni, nem veszi tudomásul, ha esetleg a választók máshogy döntenének. Bennem erős a gyanú, hogy ha netán így is lenne, Orbán csalással fogja megmásítani az eredményt.

2013. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
2010ben csak vesztett a fidesz,azzal hogy felelőtlen vezérek örökségét átvállalta, mostani vezetés utáni kormány mindenképp nyerni fog! Ma már a magyarok többsége nem a tvből tájékozódik, így a baloldal visszatérése erősen kétséges.
2013. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

A Fidesznek még mindig van egy nagy bázisa, de a legfőbb ok, hogy az ellenzék nagyon megosztott.


- Fidesz tábora 2 millió


- Jobbik 0,6 millió


- MSZP 1 millió

- Együtt-PM 300 ezer


- LMP-DK körülbelül 200-200 ezer


A baloldal megosztottsága miatt ezeket nem lehet automatikusan összeadni, de ha így teszünk, akkor is 300 ezerrel kisebb a támogatottságuk, mint a Fideszé.

Ha sikerül mozgósítaniuk a kormány ellen és minél több bizonytalant megnyerniük, akkor sem valószínű, hogy több mandátumot tudnának szerezni, mint a Fidesz és a Jobbik.

A Jobbikot meg kizárt, hogy bevennék a koalícióba a Fidesz leváltásának érdekében, így Áder valószínű a győztes párt vezetőjét, Orbán Viktort bízza meg a kormányalakítással.

(Az érdekes inkább az, mi történne, ha nincs meg számára a parlamenti többség, például még a Jobbik is kellene hozzá)

2013. aug. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Mi történne? Összenőne, ami összetartozik, azaz a FIDESZ bevenné a Jobbikot. 98. elején se gondolta volna senki, hogy a FIDESZ, meg a Kisgazdapárt összebútoroz.


A Jobbikról még annyit, hogy Orbán választási rendszerének ők lesznek a nagy vesztesei, azaz a tényleges támogatottságuknál jóval kevesebb mandátumot fognak csak tudni szerezni, mert a választási rendszer még aránytalanabb lett, azaz aki nem, tud masszív egyéni kerületi győzelmeket felmutatni, az nagyon rosszul jár. Márpedig a Jobbik aligha fog tudni, mert nemigen lesz olyan választókerület, amiben ők kapnák a legtöbb szavazatot. Az MSZP-nek viszont lesz.

2013. aug. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
A Jobbikot nem tudja bevenni. Én is hiába mondom, hogy holnap elveszem Ilcsikét feleségül, ha Ilcsike leszarja a fejem.
2013. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Ugyan már! Te most komolyan mondod, hogy Vonának nem kell a részesedés a hatalomban, na meg a vele járó pénzekben? Neki csak a szent elvei a fontosak? És ha így is van, lényegében miben tér el a FIDESZ és a jobbik ideológiai vonala?
2013. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

6-os!


A Jobbiké, még mindig 0,8-0,9 de nem baj...

2013. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!