Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a mai...

Mi az oka annak, hogy a mai fiataloknak nincs "kalandvágya" Magyarországon élni, szerencsét próbálni? Miért ilyen búskomor, gyűlölködő a mentalitásuk a 80-as évek fiataljaihoz képest?

Figyelt kérdés

Láttam a TV-ben egy műsort, ahol olyan Fidesz-tagok beszélgettek, akik a 80-as évek közepén voltak a huszas éveik elején, és mondta az egyik, hogy ő 86-ban diszidált Nyugatra, de amikor rendszerváltás lett, akkor rögtön hazajött, mert mégiscsak ez a hazája, és izgalmas kalandvággyal töltötte el, hogy szerencsét próbálhat immár demokratizálódott, lehetőséggel teli hazájában. Ezután ők is ledöbbenve taglalták, hogy a mai fiatalok hozzájuk képest, miért ilyen komorak, kalandellenesek, lusták, hogy számukra csak az számít, hogy kimenjenek Londonba valami tűrhető munkát végezni, aztán minden le van sz*rva.



Én se értem, hogy mitől van ez a nagy hangulatváltás a két generáció között. A műsorban beszélő emberek a komor, elnyomó kommunizmusban nőttek fel, a mai fiatalok pedig egy demokráciában, mégis ők látják az életet szomorúbbnak, világnézetük korlátolt, félelmetesen egyszerű, hazafiasságtól mentes.


Ti mit gondoltok erről?



2013. aug. 11. 23:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%
Azért, mert már nem olyan egyszerű az élet, mint a dicső szocializmusban, hogy mindent a seggetek alá toltak, nektek meg csak kalandozni és nevetgélni kellett bele a nagyvilágba.
2013. aug. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű volt akkor nagy hazafinak lenni.

Apám is folyamat ezzel csesztet, hogy ő már a húszas évei elején mennyi mindent elért, hogy neki már mennyi pénze volt, csak éppen azt felejti el a gyökér fejével, hogy a katonaság után annyit tett, hogy elment a helyi gyárba felvételizni csütörtökön, aláírattak vele egy papírt, hogy hétfőtől itt dolgozol, aztán a következő héten már bejárt lébecolgatni 8 órát (saját bevallása szerint abból a 8-ból kb. 3 óra telt aktív munkával) és kapott érte olyan fizut, mintha most nettó 150-et keresne és senki nem csesztette őt a munkahelyén, nyugis munkatempó volt.


Ja mondom, így tényleg egyszerű és könnyű az élet. Ha nekem is ennyi lenne a dolog, akkor már milliomos lennék.

2013. aug. 12. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg neked nem elég nagy kaland az, kedves kérdező, hogy valaki kimegy külföldre egy teljesen idegen országba?


Te mikor mersz majd meglépni egy ilyen kalandot?

2013. aug. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: ha valakinek nem jómódúak a szülei, nincs befolyásos ismerőse, az itthon NEM talál munkát. Vagy ha igen, akkor nem fizetik meg. Feketén dolgoztatják, sokszor még azt sem fizetik ki. Vagy mehet 3 hónap közmunkára 47-.000.- Ft-ért. Utána meg kap 27.000.- Ft munkanélküli segélyt.

Ebből hogyan élne meg és alapítana családot?

Ma a fiataloknak, és a 40 fölöttieknek semmi esélyük nincs itthon.

2013. aug. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Sertés ***** válasza:
100%

Kevés fidesz tagot ismerek, aki ne lett volna anno KISZ tag-titkár, apuci-anyuci meg mszmp. Könnyű lenne a mai fiataloknak is úgy "szerencsét próbálni" itthon, hogy masszív fideszes hátszele van, apuci meg polgármester, vagy valamilyen magas rangú állami léhűtő.

És milyen érdekes, a politikus gyerekek nem is lépnek le tömegesen nyugatra, inkább zsinórban nyerik el a pályázatokat, jól fizető állami állásokat...

2013. aug. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A magyar fizetésekért itt maradni nem kalandvágy, hanem rossz életszínvonal. A fiatalok csak egyről a kettőre szeretnének jutni, valamint jópáran unják már a buta, demagóg, populista politikai elitet, az állandó gyűlölködést, társadalmi csoportok egymással szembefordítását.
2013. aug. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
97%

Hát én rohadtul nem tudom mióta számít "kalandnak" az ha valaki itthon akar maradni, munka nélkül, vagy ha talál is melót, alulfizetett lesz, úgy bánnak vele mint a kutyával, plusz az "öregebbek" már diákéveiben ellene tüntetnek, meg csesztetik.


Másrészt nem csak a fiatalok gyűlölködőek, búskomorak, de valahogy elég elkeserítő az mikor már diák korodban azzal tömik a fejed hogy "úgyse lesz munkád", plusz még ellened tüntet a sok vén nyugger is. De igen, biztos a lustaság az oka annak hogy mindenki elhúz innen a fenébe aki teheti...


Másrészt alapból vicces ez a "fidesz-tagok" beszélnek arról hogy itt minden szép és jó, csak az összes ember hülye propaganda. Könnyen beszél az a disznó amelyik eléri a moslékos tálat...Csak olyan ember aki a népen élősködik, ne beszéljen már hazafiasságról.

2013. aug. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek mégis miért Fityisz a párt gúnyneve?
2013. aug. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Na most ezeknek az embereknek vagy fogalmuk sincs arról, hogy a dolgok hogy mennek Magyarországon, vagy csak undorító módon képmutatóak.

Én azt gyanítom, hogy is-is.

2013. aug. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"Én se értem, hogy mitől van ez a nagy hangulatváltás a két generáció között. A műsorban beszélő emberek a komor, elnyomó kommunizmusban nőttek fel, a mai fiatalok pedig egy demokráciában, mégis ők látják az életet szomorúbbnak, világnézetük korlátolt, félelmetesen egyszerű, hazafiasságtól mentes."


Akkor előbb talán meg kellene értened, hogy az a szörnyű, komor és elnyomó kommunizmus nem is volt annyira szörnyű, komor és elnyomó, az emberek jobban éltek és könnyebben lehetett venni akkoriban az akadályokat, mint mostanság. Nem volt ennyi gond az életben. Amúgy kommunizmus sem volt, mert csak a szocializmusnál tartottunk.

Ma pedig nincs demokrácia, már ha demokráciának azt vesszük, hogy a rendszer mennyire épül a nép szolgálatára. Csak mert a rendszerváltás előtt sokkalta inkább az emberek szolgálatára épült, az a helyzet...

2013. aug. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!