Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a mai...

Mi az oka annak, hogy a mai fiataloknak nincs "kalandvágya" Magyarországon élni, szerencsét próbálni? Miért ilyen búskomor, gyűlölködő a mentalitásuk a 80-as évek fiataljaihoz képest?

Figyelt kérdés

Láttam a TV-ben egy műsort, ahol olyan Fidesz-tagok beszélgettek, akik a 80-as évek közepén voltak a huszas éveik elején, és mondta az egyik, hogy ő 86-ban diszidált Nyugatra, de amikor rendszerváltás lett, akkor rögtön hazajött, mert mégiscsak ez a hazája, és izgalmas kalandvággyal töltötte el, hogy szerencsét próbálhat immár demokratizálódott, lehetőséggel teli hazájában. Ezután ők is ledöbbenve taglalták, hogy a mai fiatalok hozzájuk képest, miért ilyen komorak, kalandellenesek, lusták, hogy számukra csak az számít, hogy kimenjenek Londonba valami tűrhető munkát végezni, aztán minden le van sz*rva.



Én se értem, hogy mitől van ez a nagy hangulatváltás a két generáció között. A műsorban beszélő emberek a komor, elnyomó kommunizmusban nőttek fel, a mai fiatalok pedig egy demokráciában, mégis ők látják az életet szomorúbbnak, világnézetük korlátolt, félelmetesen egyszerű, hazafiasságtól mentes.


Ti mit gondoltok erről?



2013. aug. 11. 23:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert a rendszerváltás elmaradt, az életszínvonal pedig azóta is egyre csökken. 10-20 éven belül általános lesz az éhenhalás Magyarországon, ha így mennek tovább a dolgok, és az embernek nem lesz más választása, mint elmenekülni.
2013. aug. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
96%
Mégis miféle lehetőségekkel teli hazára gondolsz? XD
2013. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még úgy látszódott, hogy a jövő szebb lesz a jelennél.

Ma már egyáltalán semmiféle jövő nem látszik idehaza.

2013. aug. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. 18 vagyok és most megyek egyetemre, de mindenképpen szorgossággal próbálom, majd kitanultni magam itthonról ösztöndíjjal, és nem azért, mert nem szeretem az országot nem csak Joyce,Sartre,Musil,Pynchon,Hrabal,Bulgakov,de Sade akiket olvasok, de Szerb,Móra,Moldova is és a magyar identitást is kedvelem a nyelvet talán a legszebbnek tartom akárcsak a himnuszunkat...de ilyen reálbérek és aktuálpolitika mellett, egyszerűen nem éri meg itt "Magyarországon élni,szerencsét próbálni?" .
2013. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!