Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ekkora zsidófóbia, és gyűlölet?

Figyelt kérdés

NEM provokálásnak szánom, csak komolyan nem értem. Mindenhol ezt olvasni a kommentelőknél (nem csak GYK-n), hogy "mert a zsidók..." "a cionista..." stb stb.


Észrevettem, hogy ez ténylegesen csak Magyarországra jellemző, sehol máshol nem hallottam, vagy láttam ilyet. Külföldi ismerőseimnek is beszéltem erről, és vagy szembe röhögtek, vagy csodálkoztak, hogy ennyire le vagyunk maradva.

De nem csak a mindennapi embereknél van ez így. A Jobbik szerint rajtuk kívül persze minden kormány cionista bábkormány, van aki ezt a maszlagot még el is hiszi.


Folyamatosan mennek itt a GYK-n is a viták, hogy biztos van zsidó háttérkormány, meg Izrael, meg stb blablabla.


Mitől van Magyarországon ekkora zsidó ellenesség, amikor a politikusok 99%-a nem zsidó származású, ráadásul az, hogy "zsidó", csak egy VALLÁS. Ez olyan, mintha valahol katolikus gyűlölet lenne.



Én azt nem értem, hogy miért van Mo.-n ekkora zsidófóbia, hogy konkrétan sok ember szinte mindenben a zsidót látja? Volt youtube-n egy átlagos videó valami műsorról (köze nem volt még a valláshoz se), és abból is zsidókérdést csináltak.



Miért van ez?



2013. aug. 11. 14:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Miért kell mindenből a zsidókat kihozni, meg pluszban ehhez vitát csinálni?
2013. aug. 11. 14:35
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

"Észrevettem, hogy ez ténylegesen csak Magyarországra jellemző, sehol máshol nem hallottam, vagy láttam ilyet."


Ez baromság, egész Kelet-Európára jellemző az antiszemitizmus. Nyugat-Európában bevándorlóellenesség van.


"Mitől van Magyarországon ekkora zsidó ellenesség, amikor a politikusok 99%-a nem zsidó származású, ráadásul az, hogy "zsidó", csak egy VALLÁS. Ez olyan, mintha valahol katolikus gyűlölet lenne."


Honnan tudod, hogy 99%-uk nem zsidó származású? Mert ők azt mondják?

Amúgy meg a zsidó tényleg egy vallás. Egy olyan vallás, aminek a tagjai különlegesnek gondolják saját magukat és meg vannak róla győződve, hogy ők a kiválasztottak és joguk van más népeket kihasználva jólétet teremteni saját maguk számára és uralkodni azokon a kihasznált népeken.

Amúgy van katolikusgyűlölet is. Én például nem nagyon szeretem a vallásos elvetemülteket.


"Én azt nem értem, hogy miért van Mo.-n ekkora zsidófóbia, hogy konkrétan sok ember szinte mindenben a zsidót látja?"


Azért, mert valóban sokan vannak a gazdagok között, nagy a hatalmuk és ezt a mi kárunkra kamatoztatják.

2013. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Miért, és te honnan tudod, hogy a politikusok többsége zsidó vallású?
2013. aug. 11. 14:45
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem csak Magyarországon....

Ez bonyolult ,nehéz megmagyarázni...


Én sem szeretek sok zsidót, persze nem utálok kollektívan az összeset.


Az európaiak sosem szerették túlzottan a zsidókat.


Zsidónak lenni, nem csak az jelenti, hogy követünk egy vallást.

Egész más, mint kereszténynek vagy muszlimnak lenni.

Sokkal több ez, mint egy vallás.


A zsidóság, mindig, mindenütt ,Európa , Ottoman Birodalom...stb mindig egy külön klikk volt és mindig az is marad.Sosem illeszkednek be , sosem asszimilálódnak teljesen és ez nem is céljuk.

Az évek folyamán összetartóvá váltak, kiépítettek egy "birodalmat", lényegében egymást segítették, ezért magasra jutottak.A befolyásuk hatalmas lett.

A zsidók mindig a saját pecsenyéjüket sütik, akár az ország kárára amelynek lakosai.

2013. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem, ez nem ténylegesen csak Magyarországra jellemző.

Ez olyan ostoba felvetés, csak itt van gyűlölködés, csak itt van ez meg az, csak itt szar, mindenhol kolbászból van a kerítés, én ezt unom nagyon.

A zsidókat sokan már csak a palesztinokkal kapcsolatosan is utálják, sokat rátesz a Holokauszt miatt való siránkozásuk, ami tagadhatatlanul tragikus és emlékezni kell rá, de nem minden percben, viszont ezt sok zsidó nem képes megérteni.A legnagyobb magyar hírportálok is előnybe helyezik a zsidókat még magyarokkal szemben is, nekem ez sem tetszik és ha nem is gyűlölöm a zsidókat, de nem a szívem csücskei.

Nagyon sok zsidó van ma is vezető pozíciókban, bankárok,médiumok, nagy részben ők irányítják ezeket, és akkor még vannak a cionista zsidók, na őket kifejezetten gyűlölöm.

De ha ők valóban olyan ártatlanok, akkor miért üldözték őket több ezer éve?Valami oka csak kell,hogy legyen.

..és még egyszer: NEM CSAK MAGYARORSZÁGON VAN ZSIDÓ GYŰLÖLET!!!!

2013. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Argloss ***** válasza:
95%
Természetből adódóan mindig is lesznek ellenérzések az elkülönülő csoportok ellen, ebben semmi meglepő nincsen. Ne gondold azt, hogy mondjuk Izraelben nem kellemetlen muszlimnak vagy kereszténynek lenni. Valószínűleg sokkal nagyobb szívás, mint Magyarországon zsidónak lenni.
2013. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

De máshol is van, csak éppen hasonló német, svéd, vagy spanyol fórumokat nem olvasol.

Úgy általában a különféle gyűlölködések, fóbiák egyfelől uszítás miatt, de főleg a gazdasági problémák okán vannak. Ha valahol a korábbihoz képest rosszabbul megy (ehhez elég a szubjektív komfortérzet rosszabbodása is), ott az emberek morognak és szeretik valakikre fogni helyzetük okát. Ez nálunk talán erősebben van így.

Másfelől, ha valami túl gyakran kerül előtérbe, azt egy idő után nem szeretik az emberek. Például azt se, ha valakiket ugyanazért (és majdnem mindegy racionális oka van-e, vagy se) sokszor kell sajnálni, abból hamarosan utálat lesz. Főleg, ha az emberek úgy érzik, őket is volna miért sajnálni.

A harmadik ok pedig az a mai valóság, amely az előbbi sajnálatot szembehelyezi Izrael mai politikájával és az általa annyira kárhoztatott cselekvésekkel, amelyet mások (akár velük szemben) elkövettek, és amelyet most ők követnek el másokkal.

2013. aug. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Logikailag lehet következtetni, hogy ők az országban a főnökök. Mindig az a főnök, akit tilos szidni és mivel őket tilos szidni, ezért ők vannak hatalmon.
2013. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

"Miért, és te honnan tudod, hogy a politikusok többsége zsidó vallású?"


Onnan, hogy úgy védelmezik őket, mintha hímes tojások lennének vagy mondjuk mintha a zsidók 4 éves, ártatlan kislányok lennének, akiket a csúnya, rasszista, pedofil bácsi meg akar erőszakolni.

2013. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a zsidó az nemcsak egy vallás, hanem történelmi sors is.

A politikusok a cigányokat is védik, mégse cigányok a politikusok. (ilyen alapon)

2013. aug. 11. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!