Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz miért dönti romba...

A fidesz miért dönti romba Magyarországot?

Figyelt kérdés
2013. aug. 17. 10:20
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
Mert kell nekik a stex.
2013. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
72% menj már be a TS vagy SP vagy ldl, ldi ... szerintem egy kezeden összefogod tudni számolni, mennyi magyar terméket találták a tejtermékek között.
2013. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Fidesz eléggé kapkod és tudjuk mi a kapkodás vége.
2013. aug. 17. 11:15
 24/52 anonim ***** válasza:

"De, van hol! Csak fel kell kelni és utánajárni! Ha kell, költözni!"


Jahh persze. Borsod, Hajdú vagy Békés megye költözzön Győrbe mi? Menj má a p..ba!

2013. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

""De, van hol!


Hol is?


"Csak fel kell kelni és utánajárni!


A munkanélküliek nagy része ezt teszi.


"Ha kell, költözni!


Hát hogy ne!

Ott hagyni lakást stb egy élet munkáját az elenyészetnek, mert ugye eladni nem igazán lehet. Aztán kivenni egy albérletet hogy a megélhetésre a munka mellett még kevesebb jusson mint ha csak alkalmi munkát stb stb vállalnál az addigi élettereden a saját házadban.


"Aki csak nyavalyog állandóan,


Te és a hozzád hasonlók nyavalyognak mert képtelenek vagytok átlátni az általános állapotokat!


"az persze hogy nem megy semmire.


De a te recepted alapján még azt is elveszíti amije addig volt.


"Az államnak pedig nem feladata, hogy neked állást biztosítson!


Nem. Ez igaz!

De az feladata hogy allokáljon, hogy a koimparatív előnyét egy országnak minél nagyobb % ban kihasználja.

Az az, hogy a munkahely teremtés felé ösztönözze a tőkét és a klasztereket.


"Az a TE feladatod lenne!


És hogy,

Én bizony csak akkor vállalkozom ha van rá igény.

Akkor bővítem a vállalkozásom és nem akkor ha alacsony az adóm.


"Nem a sült galambot kell várni, hanem tenni a munkanélküliség ellen.


Ismét! Hogyan is?


"De amíg csak a kifogás keresés megy, hogy "hát ez így", "hát...", addig nekem senki ne panaszkodjon.


Te panaszkodsz a legtöbbet, minden rálátás nélkül.


" A közmunka pedig jó, mert így legalább dolgoznak a pénzért, nem ingyen segélyt kap láblógatásért, mellette meg feketézett, azaz duplán átverte az adófizetőket!


A közmunkának egy előnye van.

Az hogy nem tud a figura mellette feketén dolgozni, persze ez sem semmi.

2013. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
Annak iedjén azért lett elprivatizálva minden, hogy egyes érdekcsoportok élősködők meggazdagodjanak, ablakon kirepült pénz volt!Holott inkább az lett volna jó megoldás, ha önállósodott volna az ország.Vannak itt jó adottságok, szakemberek, mindent meg tudtunk volna termelni, előállítani magunknak.Akkor most szükség lenne a dolgozókra mert lennének munkahelyek.Ez józan parasztésszel világosan átlátható.Nem kellenek itt a közgazdaság tudományos kamuszövegek!
2013. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:

"Jahh persze. Borsod, Hajdú vagy Békés megye költözzön Győrbe mi? Menj má a p..ba!



Pontosan ez a lényeg.

Én Hajú megyei vagyok.

Ha egyszer rákényszerűlnék hogy költözzek mert fogy a küszöb, akkor mi a francért állnék megy Győrben?

Már az a néhány km és Ausztriában vagyok.

De ha feladok mindent akkor teljesen mindegy hová megyek.

Lehet az akár Ausztrália is, mert ha egyszer feladod a lakásod az addigi életed, akkor egy kis esély helyett egy nagy esélyt érdemes választani még ha messzebb is van.


De hogy ebből hogy lesz jobb az ország?

2013. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

# 22:


Én eddig minden Tesco-ban, Auchanban, Sparban megtaláltam a magyar termékeket nagyobb keresgélés nélkül is. Az, hogy Te a sor végén leveszed az első szlovák tejet, mert nem vagy képes 10 méterrel arrébb gyalogolni és levenni a magyart, az már egyéni szocális probléma, persze ezekből aztán lehet városi legendát gyártani, hogy a multi nem árul magyar terméket, csak a szlovák szemetet.

2013. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:

Ha piripócson nem használják ki a erőforrásokat (pl termőföldeket), illetve csak külföldiek viszik meg azt, akkor külföldön kell feldolgozni. Akkor Piripócs lakosságának, akinek nem jut hely a földeken az mehet külföldre feldolgozni.

Ilyen egyszerű ...

Még marad 1-2 munkahely a sarki közértben, aki majd eladja nekik a külföldi munkás munkabérével megtermelt terméket.

A piripócsnak is komoly bevétel kiesést jelent ez, hiszen a feldolgozás komoly bevételt hozna a városnak és több adózó munkavállalót eredményezne.


Kivettek egy fogas kereket a rendszerből és ezt nagyon nehéz pótolni, mert a termelő függ a külföldi felvásárlótól. A fogyasztó pedig az államtól, hiszen nincs keresete, mert elvitték nyugatra a munkahelyet.

2013. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:

"Hát hogy ne!

Ott hagyni lakást stb egy élet munkáját az elenyészetnek, mert ugye eladni nem igazán lehet. Aztán kivenni egy albérletet hogy a megélhetésre a munka mellett még kevesebb jusson mint ha csak alkalmi munkát stb stb vállalnál az addigi élettereden a saját házadban. "


A lakást ki lehet adni, abból pedig te fizeted a bérelt lakás lakbérét! Mi ebben olyan nehéz, de tényleg? Érdekes, aki kimegy külföldre, az tud dolgozni mint az állat, ha kell órákat utazik a munkahelyére. Ha külföldön ezt meg tudja csinálni, akkor itthon miért nem? Ha az itthoni magyarok csak fele olyan jól csinálnák a melót, mint sok külföldön élő, akkor máris jobb lehetne ez az ország. Az elnéptelenedéshez meg annyit, hogy nyugati országokban is, a fejletlen régiókból több tízezer ember vándorol a több munkát adó régiókba. De még Thaiföldön is így működik, ha egy észak thai ember nem akar éhenhalni, akkor el kell neki menni Bangkokba dolgozni. Egy kis szervezés az egész, de siránkozni elhiszem hogy könnyebb.

2013. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!