Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz miért dönti romba...

A fidesz miért dönti romba Magyarországot?

Figyelt kérdés
2013. aug. 17. 10:20
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
75%

Neked komoly logikai és tapasztalati problémáid vannak sajnos!


"A lakást ki lehet adni, abból pedig te fizeted a bérelt lakás lakbérét! Mi ebben olyan nehéz, de tényleg?


És ki a franc veszi ki a lakásod egy olyan területen ahol munkanélküliség van? De komolyan? A mikulás,


"Érdekes, aki kimegy külföldre, az tud dolgozni mint az állat, ha kell órákat utazik a munkahelyére.



Jahh csak tudod órákat utazni egy autópályán ugyan azért az üzemanyag árért 5× ös jövedelemmel más mint itt.

Ha nekem csak napi 100km ert kell oda és vissza utaznom az minimum 12L/420Ft az az már nem is kerestél az nap semmit. Ez ugye Ausztriában nem teljesen így van?


"Ha külföldön ezt meg tudja csinálni, akkor itthon miért nem?


Mert nem fizetnek annyit hogy ez lehetséges legyen.


"Ha az itthoni magyarok csak fele olyan jól csinálnák a melót, mint sok külföldön élő, akkor máris jobb lehetne ez az ország.


Most komolyan?

Ki vagy te, Hol élsz? Mit képzelsz, mert élet tapasztalatod az = 0.

Ledolgoztam hajón 1 évet német ajkú területeken kb 3 évet és egy keveset az USA ban meg Londonban. Ugyan úgy dolgoztam csak éppen a fizum az 1/5 öde itthon.


De elmesélek neked valamit:


Kiel ben és Hamburgban dolgoztam illetve egy keveset Lübek ben. (nem mostanában volt) Jól kerestem, ment a munka is és sok sok tapasztalatot szereztem.

Elhatároztam hogy kamatoztatom itthon a munka tapasztalataim és a technológiai ismereteim.

Vállalkozást indítottam, német mintára és minőségben német technologiávl az az úgy ahogy ott. Volt is munkám bőven hiszen jól dolgoztam átlag áron. Izzott a telefonom, és egy évig alig volt hétvégém.

Eltelt egy év és jött az adóbevallás ideje amikor ugye az ember magának is elkönyveli az eredményeket. Jött is a hideg zuhany mert kevesebb volt a számlámon mint egy évvel előtte. Gondolkodtam mit is tehetnék, mi a hiba, stb stb. Matekoltam stb stb. És megértettem, hogy túl sok időt fordítok egy egység megtermelésére és sokba kerűl a technológia fenntartása a minőség mellett.

Árat emeltem, kb annyit hogy legyen valami hasznom i8s.

Természetesen az új áron a kutyának nem kellettem hiába dolgoztam hibátlanul. Megértettem hogy itthon a befektetett munka csak egy közepes minőség és egy éppen szükséges technológia mellett kifizetődő csak.

Senki nem fizeti meg, illetve olyan kevesen hogy abból nem élsz meg. Fogtam magam és visszamentem dolgozni, mert a számlám nagyon megcsappant. Hazajöttem és beolvadtam az itteni elvárások és fizetőképes keret közzé.



"Az elnéptelenedéshez meg annyit, hogy nyugati országokban is, a fejletlen régiókból több tízezer ember vándorol a több munkát adó régiókba. De még Thaiföldön is így működik, ha egy észak thai ember nem akar éhenhalni, akkor el kell neki menni Bangkokba dolgozni. Egy kis szervezés az egész, de siránkozni elhiszem hogy könnyebb.


Veled tényleg komoly bajok vannak.

2013. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 Komplikato ***** válasza:

"A fidesz miért dönti romba Magyarországot?"


Bontott téglát olcsón fel lehet vásárolni ...

2013. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!