Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tényleg eljön a Fidesz...

Most tényleg eljön a Fidesz által ígért jólét és megkezdődik Magyarország hosszú távú felemelkedése?

Figyelt kérdés

Több, mint 3 év eltelt a Fidesz 4 éves ciklusából. Eddig azért nem volt jólét, mert az előző 8 év nagyban megnehezítette a Fidesz számára az ország irányítását. Mivel most már az IMF hitel is vissza van fizetve és a túlzottdeficit eljárás alól is sikeresen kikerültünk, ez éves szinten sok száz milliárd elosztogatható forintot jelent a magyar nép számára. Ráadásul a választások közeledtével amúgy is osztogatni szoktak a pártok.


Tehát most jön végre az igazi jólét és Magyarország hosszú távú felemelkedése?



2013. aug. 21. 12:09
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
62%

" kacx


"Azért reálisan mondjuk ki 2010-ben mit ígért nekem a fidesz és mit valósított meg, kb semmit!


Miért mit ígért?



"Nem igazán érdekel a politika..de MSZP-idején pl. anyám fizuja sokkal több volt.


Akkor ne politizálj, főleg ha a hátterét nem látod át.

Anyukád fizuja meg hitelekből volt akkora most azonban nem vehetünk fel mert vissza kell fizetni.



ííííííí2Fidesz jó kis adózást talált ki -10 ezer, emelt minimálbért -5ezer, és még a járulékról ne is beszéljek.

Egy átlag fizu amikor elindul a munkáltatónál kb 130 ezer, mire megkapja a melós jó ha 80 ezer.Mirefel az a 40-50 ezer????


Nem mindenbe értek egyet a Fidesz adópolitikáját illetően, de világválság van és benne mi akik a szerkezeti válságunkkal is birkózunk.

Mit vársz? Nincs hatással mindenkire?

Jahh hogy a kőgazdagokra nincs? Nesze neked globalizmus meg neoliberális felfogás. A kőgazdagoknak van kitalálva akik kibújnak az adók alól vagy lekoccolnak ha úgy alakúl.



"MNYP megtakarításomat ellopták, de sok embernek meg magyarázták hogy az miért nem jó.



Sajnos nem magyarázták meg, ezért nem érted te sem.

Egyszerűen tudták hogy a Ft mesterségesen lebeg magas értéken, és ha beáll a valódi értékére akkor a GDP/ államadósságunk 85% felé száll ami = a görögök csődhelyzetére. Nem sok más eszköz volt mint a manyup pénzek és ha nem tolják be akkor sokkal rosszabb lett volna és sok 10× ese lett volna a bukó.


"Ez szerintem lopás, főleg hogy már nincs is belőle.



Ezt is betudom annak hogy nem vagy tályékozott!

A manyup pénzek csak papíron léteztek javarészt , magas kamatozású állampapírokban és nem likvid pénzben.

Gyakorlatilag széttépték az állampapírokat és ami felszabadult azt az adósság csökkentésre fordították nagyon helyesen, elkerülve egy csődspirált. A beígért külön számlák még mindig nincsenek.


".sokadik félre duma egyike.


Az hogy te nem vagy tájékozott és nincs rálátásod a dolgokra csak téged minősít!



"Csak magyarázni tudnak, de mindennap más árban van az élelmiszer és csak ülnek az Áfa kérdésén.

Szövegelni tudnak...de én 4 éve 5000 ezerből jobban megtöltöttem a kosaram mint manapság. Erről ennyit.



És miért a Fidesz ebben a hibás?

Nem a Fidesz hozta létre ezt a helyzetet, csak próbál kimászni belőle.


("lehet hogy osztogattak anno, de nem küldtek dolgozni egy félkezű-cukor beteget sem. A fidesz megtette...)

Munkahelyet teremtettek..csak éppen a beruházások ideje miatt fidesz adta át őket, de ettől még nincs közük hozzá.



Hagyjuk már ezt a szöveget.

Ma már nyilvánvaló hogy a multik nem fognak kihúzni minket a sz@rból. A gazdaság szerkezetével van a baj ami nem alkalmas a globális térben a versenyre. Az MSZP a világon semmit nem tett 8 éáv alatt hogy a gazdaságunk szerkezete változzon, és a Fidesznek is legfeljebb a következő ciklusban lehet rá lehetősége mert akkora terhet hagytak hátra! Majd 12e milliárdot osztogattak szét 6 év alatt, ezt nem lehet csak áldozatokkal és sok év alatt kigazdálkodni, főleg a mai világgazdasági helyzetben. Ez meg kell érteni mindenkinek aki kardot akar rántani.


Nem kéne szemellenzőzni, mert ha ezt nem látja valaki akkor 4 éve nem itthon élt, úgy meg könnyű okoskodni.

2013. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
68%

Trafikmutyi, stadionok, Ócsai lakópark... rengeteg bürokrata milliós fizetéssel... Kilóg a lóláb!


Mi hiányzik még? Hogy még több koldus legyen? A te lányodat is megtámadják mint a pécsi polgármester lányát? Költözzön el pár millió, hogy észhez térj?


A Fidesz is ugyanolyan lopós mint az MSZP!!!

2013. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
57%

Nem, Magyarországnak már lőttek. Már az emberek sem reménykednek, de nem csak mi, hanem rengeteg más ország is gazdasága hanyatlóban van. Hamarosan bedől az egész pereputty.

Nincs tovább, game over.

2013. aug. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:

kacx


Látom pártkatonához hűen egész nap a gép előtt ülsz, és azt írod amit neked le kell írni!


Én megfogom élni amikor majd kiderül minden, Te lehet hogy nem.

Saját bőrömön érzem azt amit te "kimászásnak" nevezel, meg egyébként is nem érdekel különösebben olyan vélemény aki "elmúlt 8évet" okolja. Foglalkozz az elmúlt 3 évvel barátocskám. Persze nyilván, ha benne van a mézes bödönbe a kezed akkor nincs probléma, de ha majd anyád éhen hal én szóltam.


Tájékozott vagyok (nem tályékozott) úgy látom az iskolában meg más szín uralkodott nem a narancs

2013. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:

Nagyon kemény, hogy a hatalmat a gyerekeikre is átmentik. Igazi dinasztiák fognak felnőni, undorító egy ország.


[link]

2013. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
Hát ha Orbánék folytatják ezt a leépítést akkor olyan 4-8 év és csődöl az ország. Mondják hogy MSZP-s időkben is voltak dolgok, hát akkor azért nem egykulcsos holdudvarbarát adó volt ja meg évi -500 milliárd,jogállam lerombolása, nincs is alkotmánybíróságunk lényegében, az egyetemi oktatás szabotálása olyan elbocsájtások és leépítések vannak ok nélkül, hogy 3 egyetem akar a kirúgások miatt nagydoktorrá emelteket megszerezni,önkormányzati leépítés,stadionok no meg persze a tranzakciós,kommunális +20 adó amivel az IMF kiment..aztán 2-4% hitel helyett 4-8% hitelt vettünk fel ráadásul deviza alapú államkötvényként amikor 10 év múlva beváltják a 8% kamatos kötvényeiket a kínai, arab milliárdosok meg afrikai diktátorok, amcsi tőzsdések, na akkor az lesz az a tipikus, mindigis szerettem volna közelről látni egy államcsődöt, de ez most túl közel lesz kategóriás.
2013. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:

De legyen egy pártlap! Miért nincsenek Hagyóék és az offshore lovagok börtönben?? Kedves Fidesz??


[link]

2013. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%

Simán hagynak csődbe jutni, nincs olyan jelentőségünk mint a görögöknek. ...de legalább nulláról kezdhetnénk! :)


A magyar politikus elit fejvesztve menekülne, mert a rendőrök nem kapnának pénzt, nem védenék meg őket! :)

2013. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:

14:00

"...akkor a GDP/ államadósságunk 85% felé száll ami = a görögök csődhelyzetére. Nem sok más eszköz volt mint a manyup pénzek ..."


Mondjuk kiadáscsökkentés, nyugdíjcsökkentés. A kétharmados kormányt mi akadályozta volna meg ebben? :)

2013. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 Komplikato ***** válasza:

Persze, igen. Én meg jövő héttől a vízen járok, a bort vízzé változtatom és a többi :D


Ha BÁRMI okból úgy látszódna, hogy nem ezt teszem, az nyilván csak a rossz sajtó és egy nemzetközi összeesküvés okozhatja, hiszen annyira nagyon fontos vagyok, hogy a világon mindenki ellenem van

2013. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!