Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tényleg eljön a Fidesz...

Most tényleg eljön a Fidesz által ígért jólét és megkezdődik Magyarország hosszú távú felemelkedése?

Figyelt kérdés

Több, mint 3 év eltelt a Fidesz 4 éves ciklusából. Eddig azért nem volt jólét, mert az előző 8 év nagyban megnehezítette a Fidesz számára az ország irányítását. Mivel most már az IMF hitel is vissza van fizetve és a túlzottdeficit eljárás alól is sikeresen kikerültünk, ez éves szinten sok száz milliárd elosztogatható forintot jelent a magyar nép számára. Ráadásul a választások közeledtével amúgy is osztogatni szoktak a pártok.


Tehát most jön végre az igazi jólét és Magyarország hosszú távú felemelkedése?



2013. aug. 21. 12:09
1 2 3 4 5 6
 31/56 Komplikato ***** válasza:

"Anyukád fizuja meg hitelekből volt akkora ..."


Miért anyukája közalkalmazott volt? Vagy aGipsz Jakab Kft. tulaja odament kormány tagokhoz és stukkerral fenyegette őket vegyenek fel hitelt és adják oda NEKI, hogy több fizut adhasson? :D


Ez mennyire reális.

2013. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:

"14:00

"...akkor a GDP/ államadósságunk 85% felé száll ami = a görögök csődhelyzetére. Nem sok más eszköz volt mint a manyup pénzek ..."


Mondjuk kiadáscsökkentés, nyugdíjcsökkentés. A kétharmados kormányt mi akadályozta volna meg ebben? :)



Hát hogy ne!

És akkor ha ezeket a megszorításokat elvégzi akkor nincs 85% felett?


Ha a szociális ellátást nézzük akkor komoly elvonásokat hajtott végre, viszont ennek is van kontraproduktív hatása. Az az, egy elvonás mérték után a GDP jelentősen csökken (csökkent is) és nem az államadósság száll el hanem a relatív % GDP oldala csökken és úgy jön össze a 85%. A nagy eltérés hogy így a gazdaságot is tartósan leépíted az az az elemzők még rosszabb besorolásba raknak ami újabb hanyatlás és Ft romlás stb stb


Az a baj hogy tényleg nem volt más megoldás, mint a manyup pénzek lenyúlása még ha valóban az is volt.

Ez volt az egyetlen olyan likviddé tehető eszköz ami a hirtelen árfolyam csökkenést jelentős GDP csökkenés nélkül megoldhatta miközben nem növekedett a hitelállomány.

2013. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
Remélem ! Én éhezek, szeketnék több húst enni
2013. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:

A jóléthez gazdasági növekedés kell. Jelenleg a gazdasági növekedés teljesen halott, a fél százalékot is a mezőgazdaság kiemelkedő eredményének, illetve az állami megrendeléseknek köszönhetjük (stadionok). A legnagyobb probléma, hogy a példátlan agresszív politika miatt mélyponton vannak itthon a beruházások, ami a növekedést végzi ki.

Ennek ellenére van ütőkártya a Kormány kezében, de ezek eredményessége, illetve hosszútávú hatásai igencsak kérdésesek. Ezek a devizaadósok kimentése, rezsicsökkentés, MNB által nyújtott 0%-os (2%-os) hitelek.

A devizahitelesek mentése egyrészről óriási jövedelmet hagyna a háztartásoknál, ami feltehetően növelné a fogyasztást. A fogyasztás növekedéséből leginkább a hazai vállalkozások profitálhatnak. Másrészről azonban esélyes, hogy a hitelezési kedvet tovább rontja, magyarán nem lesz hitel, amiből a vállalkozásokat lehetne fejleszteni. Ugyanakkor a megnövekedett keresletet a kínálati oldal igyekszik majd kielégíteni, így nő az import, magyarán a magyar gazdaság semmit nem profitál a dologból (vagy legalábbis jóval kevesebbet, mint amennyit tudna).

A vállalkozások hiteléhségét az MNB kedvező kamatozású hitelei kielégíthetik, de ez nem korlátlan lehetőség, hosszútávon nem fenntartható.

A rezsicsökkentés azért kétarcú, mert egyrészről a háztartásoknál megmaradó jövedelmet szintén fogyasztásra lehet költeni, ugyanakkor a hálózatfejlesztés elmarad, ami hosszabb távon problémákat okozhat az infrastruktúrában, ami rontja az ország versenyképességét.

Végső soron pedig arról ne is beszéljünk, hogy a különböző unortodox intézkedések (mint azt már említettem) brutális rombolják a beruházási hajlandóságot.

Summa summarum, nagyon kétes kimenetelű próbálkozások ezek, és a hatalmas bukás lehetőségét is magunkban hordozzák. Csakhogy ezzel lehet szavazatot nyerni, ami ugye a pártoknak nem utolsó szempont.

2013. aug. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

A neoliberális pártok szeretik ezt hangoztatni, hogy a különadók visszafogják a beruházásokat és a növekedést, ezért inkább a magas jövedelmű dolgozókat kellene adóztatni.

Azért ez nem ilyen egyszerű.

Például a feldolgozóipart nem érintik a különadók, ott nem is csökkentek a beruházások. Az építőipart szintén nem érintik, mégis ott volt a legnagyobb visszaesés.

A különadók inkább a külföldi tulajdonú energiacégeket, bankokat, távközlési és kereskedelmi cégeket érintik.

Az energiaszektorban valóban nincsenek beruházások, de ez egész Európában így van, jelenleg nagyon nyomottak az árak a válság miatt. Ennek inkább a válság után lehet hatása, hogy a beruházások más országban történnek meg.

A külföldi bankok is valóban kevésbé hoznak pénzt Magyarországra, visszafogják a hitelezést a kockázatosabb KKV-knak. Ezen próbál most segíteni az MNB és az MFB.


És a jelenlegi politikának nem csak a beruházások visszafogása lett az eredménye, hanem a lakosság megtakarításai is jelentősen nőttek, a hitelállomány csökkent. Ez pozitív a későbbiekre nézve.

2013. aug. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászóláshoz annyit tennék hozzá, hogy bár a hitelállomány valóban csökkent, csak éppen ezt az eredményt kevésbé drasztikus eszközökkel is el lehetett volna érni. A kormányváltáskor 180-190 forint volt egy frank, akkor kellett volna lépni, vagy kevésbé agresszív politikát folytatni, hogy az árfolyam mérsékelt maradjon. Önmagában nem a különadók rendszerével van a baj, mert ez Európában máshol is megvan, hanem az agresszív, kiszámíthatatlan attitűddel.
2013. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:

Nem, hogy nem volt jólét, ma rosszabbul élünk, mint három éve. Nincs érdemi gazdasági növekedés, négymillióan élnek szegénységben.

[link]

Tavaly elég magas infláció volt, idén is csak a mesterséges árszabályozás miatt lesz alacsonyabb. (rezsicsökkentés.) Ez a rezsicsökkentés mizéria már súlyos tízmilliárdokba kerül az államháztartásnak, mert a közmű szolgáltató cégek veszteségét pótolni kell, hogy legyen szolgáltatás. Az infrastruktúra fejlesztések pedig elmaradnak, tehát rohadnak le az eszközök.

Nézd meg mennyit költünk a különböző állami célokra GDP arányosan:

[link]


Az oktatás rekord alacsony szintet ért el 2012-ben.


Hallgasd meg Vágó Gabit, lehet szeretni, vagy nem szeretni az LMP politikáját, de ebben a videóban minden szava igaz, statisztikákkal és tényadatokkal alátámasztható:

http://www.youtube.com/watch?v=ZYVAXzsrAug&list=PLOSTWDuus48..


Na ez Magyarország mai helyzete. Közben pedig a közbeszerzések átlagosan 30%-al vannak túlszámlázva, ami évente százmilliárdokba kerül a magyar adófizetőknek csak azért, hogy orbán és cimborái jól járjanak. A trafikosokról nem is beszéltem még.

2013. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 Macungo ***** válasza:

"A kormányváltáskor 180-190 forint volt egy frank, akkor kellett volna lépni, vagy kevésbé agresszív politikát folytatni"


200 fölött volt már a kormányváltáskor amikor is rögtön az EU soros elnöksége érkezett és a kormány semmi drasztikusat nem tett, viszont a hisztériakeltés, hogy csődbe megy az ország, ha nem vesznek fől IMF hitelt, meg a leminősítgetés, az IMF és a Ballib nyomása, miatt a forint elszállt, továbbá külső támadás érte a forintot nem az intézkedések, hanem az érdek sérelmek okozták a dolgot. A bankadó azóta elterjett európában csak a mértéke alacsonyabb..


A leminősítések meg hiteltelenné váltak az országgal szemben, plusz érvényesítették az MSZP egyik hagyatékát a túlzott deficiteljárást ezért a hiány nem lehetett már magasabb 3 %-nál. És persze elérkezett az IMF hitel első törlesztése is.


Nem volt egyszerű év és azt is ki kellett heverni.. De szerintem megérte.

2013. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:
A mostani rendszerben aki szorgalmas, dolgozik és előbbre szeretne jutni, az könnyebben boldogul, ez nem vitás. Akik eddig csaltak, feketén dolgoztak, vagy nem voltak rendesen bejelentve, azok most persze itt hangosan háborognak, ugatnak.
2013. okt. 25. 14:52
 40/56 anonim ***** válasza:
100%

A Fidesz nagy csele az, hogy úgy osztogat, hogy nem osztogat. Egyszerűen a különböző közműszolgáltatókkal hagyat több pénzt az embereknél, állítólag most jönnek a bankok, a hitelesek megtámogatásával, az így az embereknél maradó pénzt pedig a Nemzeti Bank eszközeivel irányítja a gazdaságba (kamatcsökkentés: ne a bankban legyen a pénz; hitelprogram: vállalkozások beruházásokra ösztönzése), így elvileg a gazdaság valóban mozgásba fog lendülni, ha hihetünk a londoni prófétáknak: "A jövő évi 2,0 százalékos magyarországi gazdasági növekedés gyakorlatilag konszenzusos előrejelzés a londoni elemzői közösségben, de vannak ennél jóval derűlátóbb prognózisok is." [link]

De nyilvánvalóan számos akadály gördülhet ennek útjába, láttunk már olyan jelenséget a magyar gazdaságban, amely minden növekedési euróbevezetési, fejlődési prognózist keresztülhúzott: http://www.youtube.com/watch?v=CwI9mt6LFvc

2013. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!