Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz már vége az állandó...

Mikor lesz már vége az állandó gyűlölködésnek?

Figyelt kérdés

Komolyan már lassan ciki megértőnek lenni. Ha vannak romániai magyar rokonaim és értük sírok, az trendi, de ha vannak romániai román barátaim, akikkel pont egy ottani magyar szúrt ki és őket védem, akkor már hazaáruló vagyok. Mindkettőre volt példa :)


Próbáltátok már a politikát egy hétköznapi szlovák ember szemszögéből nézni? Amikor az itthoni jobbosok azt ordítják, hogy "öregebb vagyok, mint Szlovákia és túl is fogom élni" meg szidják az anyanyelvüket, meg egyéb dolgok? Ha csak kiejtem ezt valahol, rögtön mindenki azt hiszi, hogy tagadom a szlovák kormány ballépéseit és magyarellenes vagyok. Pedig nem erről van szó, egyszerűen csak emberbarát vagyok. És nem csak a magyar embereké.


Van a közelben egy kínai étterem, nagyon jól főznek. Imádom. De ezt sem mondhatom sehol, mert akkor jönnek, hogy jaj a kínaiak ellepik az országot. És rögtön azt hiszik, hogy a magyar termelőket, nem sajnálom. De igen, elismerem a problémát, de ettől még nem fogom utálni a kínaiakat.


Engem úgy szidnak néha ezekért, mint az útszéli szajhát. Voltam már "naiv hülye liba" és a kedvencem: "ballibsi" ismeritek? :) eddigi tapasztalataim alapján definiálom a szót. Tehát ballibsi mindenki, aki kínai étterembe jár, román barátai vannak, elismeri, hogy a szlovák egy létező nemzet, és nincs baja a melegekkel (na ez már ultra ballibsi, mert ugye "azért tart itt a világ, mert a fiataloknak manapság mindent szabad")


2013. aug. 22. 00:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Amíg két ember lesz a földön, MINDIG lesz ellentét és háború.


'Nuff said.

2013. aug. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

Minek foglalkozol vele?


A kínaik legalább dolgoznak. Én is eszem náluk.

Erdély meg nem érdekel, közel száz éve volt, már a nagyszülők is később születtek, ne sírjanak ezen már, mert unalmas. Azonkívül az ország nem is tudna mit kezdeni velük. Szarban vagyunk így is, ha visszacsatolnának mindent, akkor pedig katasztrófa lenne.

2013. aug. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez egy troll kérdés.


AZ előző voltam.

2013. aug. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
elsö válaszolóval tökre egyetértek. Amúgy ên is szinte pijt úgy gondolkodok ezekröl a dolgokról mint te. Ûgyhogy nem vagy egyedül a nézeteiddel. Engem már többször lehülyéztek a neten mert nem utálom a zsidókat meg unom a trianonozást.
2013. aug. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
Pont igy gondolkodok!
2013. aug. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nem troll kérdés. ha az lenne, akkor most nagyon viccesnek érezném magam, de feldúlt vagyok, mert sehol sem beszélhetek őszintén. mindig lehord valaki ezekért a dolgokért. pedig senkinek sem kívánok rosszat.
2013. aug. 22. 02:29
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Én nem utálom a zsidókat, meg senkit sem, de a trianozosást igen. Semmit nem tudna az ország kezdeni velük, és közel 100 éve volt. EZ már történelem. Szerencsére!!!!!
2013. aug. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
A sok gyűlölködés azért erősödött fel az elmúlt 10 évben, mert egyre nagyobbak a különbségek az emberek között. Főleg a valamilyen kisebbségben élőket (cigány, zsidó, homoszexuális, stb.) kezdik jogvédők, az unio és már az állam is megkülönböztetett jogokkal felruházni, pozitívan diszkriminálni. Ez jogosan fáj azoknak, akik emiatt hátrányba kerülnek, és kialakul a gyűlölködés. Olyan ez, mint amikor egy osztályban a tanító néni az egyik gyerekkel elkezd másképp viselkedni mert pl. valamilyen kisebbséghez tartozik, jobb jegyeket kap, ingyen kap ebédet, és mindenben az ő pártjára áll. A többi gyerek elkezdi őt utálni, és jogosan, mert miért kivételeznek vele? Ugyan így reagál a társadalom is. Majd akkor nem lesz gyűlölködés, ha megszünnek ezek a különbségek és mindenkinek egyenlő jogai és kötelezettségei lesznek.
2013. aug. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

"Próbáltátok már a politikát egy hétköznapi szlovák ember szemszögéből nézni? Amikor az itthoni jobbosok azt ordítják, hogy "öregebb vagyok, mint Szlovákia és túl is fogom élni" meg szidják az anyanyelvüket, meg egyéb dolgok? Ha csak kiejtem ezt valahol, rögtön mindenki azt hiszi, hogy tagadom a szlovák kormány ballépéseit és magyarellenes vagyok. Pedig nem erről van szó, egyszerűen csak emberbarát vagyok. És nem csak a magyar embereké. "


Én most leírom neked, hogy a szlovákok többsége milyen, Győrben lakok tehát ismerem őket mert folyton ide járnak "szórakozni" ez általában viszont abban merül ki, hogy a csend medencében ordítanak, olyan helyre akarnak felmászni ami tele van (ez pl. múltkor majdnem egy ujj töréssel végződött nálam de hál Istennek megúsztam) ez történik a strandon (a csend medencénél a csend szó bizony, bizony szlovákul is ki van írva... így nem lehet elnézni, mert az oké, hogy az olasz nem érti [múltkor ilyen is volt] de, hogy a szlovák akinek külön kiírják..)Az utcán hőbörögnek...kb olyan hangerővel és oda nem figyeléssel, hogy a legnagyobb cigány csoportosulásnál nem látni olyat...


Szóval ennyit a szlovákokról, mert ha futball meccsre jönnek akkor persze, egy picit élvezzék, hőbörögjenek nyugodtan, de, hogy állandó jelleggel...


Persze 1-2 kivétel tapasztalható..(5 évente 2..)


Azt meg ne is haragudj de ne várd, hogy én egy románt is szeressek, azok után, hogy:

-Horvát és magyar zászlót tömtek (egy Romániára jellemző undorító rozsdás) WC-be...

-Magyar zászlót égettek

-Műbalhét csinálnak egy olyan mondatból ami még csak fenyegető jellemmel sem rendelkezett (Vona beszédére gondoltam)

-A parlamentjük 7/8-d része magyar gyűlölő..

2013. aug. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
siralmas, hogy vannak ilyen lityilötyi emberek mint a kérdező meg 1-2 válaszoló, akinek semmit se számít a nemzete.
2013. aug. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!