Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lassan tényleg megőrjít ez az...

Lassan tényleg megőrjít ez az állandó puffadás és gázképződés. Vége lesz ennek valaha?

Figyelt kérdés
Bulimiábol vagyok gyógyulóban, hashajtót már egy hónapja egyáltalán nem vettem be.. igyekszek minél rendszeresebben táplálkozni, de akármit eszek, ha csak egy falatot is, rögtön elkezd bennem képződni a gáz. Rosszabb esetben nem is tud távozni, de az sem valami jó hogy ha állandoan csak képződik képződik, azután is miután távozott. Mit lehetne tenni az ellen, h ne képződjön ez a sok gáz állandóan? :S
2012. jan. 11. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem a bélflórád felborult ! neked vmilyen pre és probiotikumos készítmény kellene szedned. a cukrot és a fehér lisztet kellene kerülnöd.
2012. jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
így van, helyre kellene tenni a bélflórádat. Illetve vannak olyan ételek, amik gázosítanak!
2012. jan. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
probiotikumot már szinte mindegyik fajtát próbáltam :/ cukrot nem sokat eszek, de fehér lisztet nehezen tudom kerülni mert szinte mindenben van.. egyszer elkezdtem egy diétát amiben 0 cukor 0 fehérliszt, de azt nem bírtam mert alig ehettem vmit. egyetem mellett azt nem tudtom tartani..:/
2012. jan. 11. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig altalaban a feher liszt (es azon belul a gluten, ami egy csomo minden masban is megtalalhato) a ludas a gazositasban. Persze nem mindig.

Nem artana egy allergia vizsgalat, illetve egy JO dietetikussal valo elbeszelgetes.

Ne akard a problemat ugy orvosolni, hogy valami massal feded el: peldaul bogyot szedsz a puffadasra.

Sajnos erofeszitest kell tenni es eliminalni az etrendbol mindazt ami puffaszt:(


Mikor reggel felkelek tok lapos a hasam. Ha zabkasat eszek reggelire akkor lapos is marad. Ha feher lisztes bagel-t (pedig olyan finom...) akkor azonnal felfuj, mintha kezdo terhes lennek :(


Nehez, de nagy odafigyelessel meg lehet valasztani a megfelelo kajakat. Sok sikert!

2012. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, egy idő után vége, most szenved a szervezeted, próbálja helyrerakni magát, ezért egyél inkább sok zöldet, gyümit, sav. tejterméket, húst, jó minőségű ch-t, és minimális zsírt.


Meg ez ördögi körbe csaphat: puffadsz > nem/keveset eszel > mivel alig eszel, felpuffadsz > a kellemetlen érzés miatt nem mersz enni > felpuffadsz...


És igyál sok folyadékot, ha tudsz, az is segít.

2012. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!