Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a romákat hibáztatják...

Miért a romákat hibáztatják az ország elcigányosodása miatt?

Figyelt kérdés

A cigányoknál hagyomány a korai házasság, a nagy család, családcentrikusak, nem pont a segélyért vállalnak átlag 3 gyermeket.

A magyarok individualisták, kevésbé családcentrikusak és úgy gondolják a bizonytalan jövő, a kilátástalanság miatt nem igazán érdemes gyermeket nevelni, ők átlagosan csak 1,1-1,2 gyermeket vállalnak évtizedek óta.


1971-ben 151 ezren születtek az országban, ebből 141 ezer volt európai (magyarok és egyéb nemzetiségek), 10 ezer volt roma.

1993-ban 116 ezren születtek, ebből 13 ezer volt roma.

2003-ban 80 ezer fehér és 15 ezer cigány gyermek született.

2012-ben 90 ezren születtek az országban, ebből körülbelül 16 ezer lehetett a cigány gyermek, 74 ezer európai.


2050-re a jelenlegi trendeket előrevetítve várhatóan 40 ezerre csökken a fehérek körében a születések száma, a cigányoknál 21 ezer körülire nőhet.

Az ország lakossága 8 millióra fog csökkenni, de ha erősödik a kivándorlás, akkor még nagyobb lesz a csökkenés.


Tehát látható, hogy ugyan a cigányok körében növekszik a születések száma, de ennél sokkal jelentősebb folyamat a magyarság (és egyéb őshonos nemzetiségek pl. németek, horvátok, szlovákok stb.) fogyása.

A fehérek körében várhatóan 80 év alatt 140 ezerről 40 ezerre (71%-kal) csökken a születések száma.


Tehát nem arról van szó, amit a szélsőjobb szeret hangoztatni, hogy a cigányság (és a zsidók) erőszakosan kiszorítják a magyarokat, hanem a magyarság önként adja át a környezetét, a hazáját, ez egy természetes demográfiai folyamat.



2013. aug. 22. 11:11
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

9!

Örülök, hogy sikerült a lényeget leszűrnöd belőle...

2013. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 SoundscapeToArdor ***** válasza:
25%

Romániában speckó én nem láttam ugyanannyi pereputtyot... Ha meg vannak is, általában a szülőt kísérik kéregetni, amikor a gyanútlan látogató megáll egy szendvicsre...

És mert mondjuk roma=cigány? Lehet szépítgetni, de a kettő egy és ugyanaz. 14 éves voltam, amikor egy nálam fiatalabb roma lányt elvitt a mentő szülési görcsök közepette. És nem hiszem, hogy azóta megállt volna.

Valamint számoljunk csak. Tegyük azt, hogy bevállal öt gyereket a segély miatt, az az öt gyerek szintén ötöt... Már huszonöt unokája van. Szemben a magyarral, aki örül, ha kettőt el tud tartani. Annak a kettőnek is kettő gyereke lesz. Unokák száma - négy. Na, vajon, miért őket hibáztatják? Kivételek mindkét részen, természetesen akadnak.

2013. aug. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Ha az adatok hitelesek, a kérdező sem mond hülyeséget. 1971-ben 10 000 roma született , ma 16 000. 40 év alatt 6000-rel lett több. De nekünk még is azért tűnik olyan "soknak", mert közben mi kb feleződünk. Miskolc környékén élek, és nekem is feltűnt, mennyi cigány van, főleg a tini korosztályban. Aztán rájöttem, hogy igen, ők is feltűnően sokan lettek, de a magyaroknak meg kb a kétharmadát idősek alkotják, fiatal meg alig van. Ezért még többnek tűnik az arány. Mindenesetre akkor sem vigasztal. A jövő kb olyan lesz, mint Ózd. Nem lesznek sokan, kihalt lesz minden, pár millió ember, de azok mind cigányok/keverékek lesznek. Ac igányok demográfiai növekedése is lassul, de ezt még nem fogjuk egy-két generáción belül észrevenni. Távol áll tőlem,hogy őket védjem(elég elolvasni a válaszaimat :p ), de azért gondoljunk bele, a hetvenes években kb 8-13 gyerek volt az átlag, ma 4-5. (Dunántúlon lehet 2-3, de itt a környéken ennyi) Persze ez nem jelenti azt,hogy ne látnék 6-8 gyerekes családot is, de nem ez az átlag, még Borsodban sem. Az viszont sajnos a mai napig érvényes, hogy a többségük 16-18 éves korára már megszüli az elsőt. A magyarok meg 30 alatt lassan gyereket sem szülnek. És hiába próbálkoznak népességnövelő intézkedésekkel, az európai embernek ilyen lett a felfogása, és maximum ez akkor változik, ha a következő generáció mást helyez előtérbe.
2013. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 tetro ***** válasza:
20.27 honnan vannak az adatok?
2013. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében valóban gyorsabb az elcigányosodás. A népességen belüli arányuk 17% körül van, de az újszülöttek közel fele roma származású.

Ennek oka a fiatal korfa és a nagy termékenységi ráta. De azért az átlag 5 gyerek még Borsod megyében is túlzás, az "csak" 4 körül van (ez az átlag, lehet valakinek 7, másiknak csak 1).

A fehérek körében az alacsonyabb termékenységi ráta (kevesebb gyermeket vállalnak) mellett az elvándorlásnak is nagy szerepe van abban, hogy Észak-Magyarország nagy része valóban cigány gettóvá válhat hosszú távon.

2013. aug. 23. 21:41
 26/34 anonim ***** válasza:
Tetro és kérdező: én is próbáltam hivatalos adatokat szerezni, de nem igen van. Kérdező, én csak amit láttam a szememmel, abból vontam átlagot. Való igaz,hogy a legtöbb esetben 4 gyerekes cigányokat láttam itt. A falunkban is van pár négygyerekes, van egy tízgyerekes család, meg hatgyerekes is. Van kétgyerekes is, de az már vegyes házasság. Dunántúlon egy ideig éltem csak, viszont ott 3 gyereknél nem láttam többet egy cigány családban. Pest az meg vegyes ilyen szempontból...
2013. aug. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"Romániában, Bulgáriában nincs ilyen "nagy" segélyezés, mégis a cigányoknál ott is ilyen sok gyermek születik. "

Azt nem tudom, hogy a Romániában maradt cigányoknál mennyi gyerek születik, csak azt tudom, hogy akik átjöttek Magyarországra azoknak csak 1-2 gyermekük van, és amint megkapták a magyar állampolgárságot máris beindul náluk a gyerek gyártás. Szűk környezetemben 4 bő szoknyás (kalapos) cigány családról is tudok akik azután vállaltak még gyereket, hogy magyar állampolgárok lettek. Mondjuk eszükbe sem jut itt letelepedni, csak megszedik magukat, majd HAZA mennek Romániába évente többször is.

2013. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
43%
A görögöket kéne? A cigányok miért minket hibáztatnak, meg késelnek meg a semmiért?
2013. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
68%
27: nekünk a szülészeten modnták az abroszba öltözött nőszemélyről hogy egy szót sem beszél magyarul, romániai cigó, megszülte e purdét, kapja majd a segélyt, de húz is vissza romániába amint kiengedik. Csak azt a sötétséget tudnám feledni a szemében...
2013. aug. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

De hogyan kaphatna már segélyt, ha Romániában lakik? Ennyi erővel idejön külföldről bárki, és megkapja a segélyt. Ez az egyik.

A másik, hogy mire kapott segélyt? Arra hogy szült egy gyereket? Nyilván azért, mert van Magyar állampolgársága is. Ez esetben, pedig a magyar törvények szerint jogosan kapott segélyt. Viszont azt nem értem, hogy nem gondolnak bele az emberek, hogy attól, hogy segélyeket kapnak, egyáltalán nem fognak minket jobban szeretni.

2013. aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!