Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az okmányok...

Magyarországon az okmányok intézése mitől ilyen kegyetlen lassú?

Figyelt kérdés

Az okmányirodában is folyton panaszkodnak az ott dolgozók, hogy milyen hosszú időbe telik minden, és hogy régebben ha nem sokkal, de gyorsabb volt.

Most a különböző kártyákra (személyi, diák, adókártya, lakcím stb) akár hónapokat, vagy fél éveket kell várni.


Ismerősöm kereken másfél éve igényelt adókártyát, mert a másik tönkrement valahogyan. És most kapta meg.


Vannak ismerőseim különböző országokban, és ők mondták, hogy ott nagyon gyors. Pl másik ismerősöm Angliában él, elvesztette a rendszámát a kocsiról, majd 2-3 napon belül kapott egy újat postán.


Miért ennyire túlbürokratizált Magyarország?



2013. aug. 28. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bürokrácia, rendszer fejletlensége.
2013. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Máshol is van bürokrácia nem? Pl Angliában, csak ott gyorsabb. Vagy nem mindenhol van?

Egyáltalán mitől lassú?

2013. aug. 28. 17:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne is mondd... Én a jogsira várok, de már lehet hogy vezetni is elfelejtettem...
2013. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De mitől ilyen kegyetlen lassú minden?

Miért ülnek eddig rajta?


Persze fizethetnék a személyiért 10-20 ezreket h 1 hét alatt itt legyen de hát....normális országban azért nem ilyen hosszú a várakozási idő.

Egyébként utolsó, a jogsimat én is nehezen kaptam meg.

2013. aug. 28. 17:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Kommunista örökség. Rengeteg ember van feleslegesen alkalmazva, és nem merik őket kirúgni, mert a mindenkori kormányoknak munkahelyet kell teremteni, nem megszüntetni. Két ember által elvégezhető munkára vannak 10-en.
2013. aug. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De ha több ember van akkor nem tudnak több munkát csinálni? Hisz akkor nem emiatt lenne gyors? Mármint h 2 helyett 10 személyit csinálnak....
2013. aug. 28. 17:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Jó munkának időkell, a lassunak még több! Így azt hisszük sok a dolguk, felét ki kéne rúgni, mindjárt nem tespednének az irodában.
2013. aug. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Adóazonosítót nekem három óra alatt csináltak. A kártya, az már úri huncutság. (Egyébként azért tart ilyen sokáig egy plasztikkártya készítése, mert le kell gyártani, személyreszabottan. Viszont mindenféle előírásoknak meg kell felelni. (adatvédelem))
2013. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Adószámot nekem is adtak.

Személyre szabottan?


Ugyanilyen volt az autók gyártása is a kommunizmusban.

Arra is éveket kellett várni.


Tényleg sok az ilyen helyen feleslegesen dolgozó?

2013. aug. 28. 18:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 18 percet kellett várnom a soromra és 7 perc alatt kész volt az ideiglenes személyi. Igaz most mindenki nyaral.
2013. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!