Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sír, panaszkodik nálunk...

Miért sír, panaszkodik nálunk mindenki? (lent)

Figyelt kérdés

Környezetemben csak a panaszkodást hallom. Nem a Rózsadombon élek, egy vidéki kisvárosban. Itt is vannak jómódúak és szegényebbek. Mégis mindenki annyira tud panaszkodni, hogy nincs pénz, meg szemét kormány stb.

Lenne itt munka is, igaz csak 80-120 ezer közötti fizuért. Sok ismerősöm azt mondja ő ennyiért fel sem kel.

Nincs pénz semmire, de 2 hét Balaton megvolt, kábeltévé 100 csatornával, a sarki boltig is autóval mennek, persze degesztre tömik a bevásárlókocsit. A benzinkútnál mindig sorok állnak, de persze a benzin,gázolaj ára is megfizethetetlen. A strand egész nyáron csurig volt, egy főre egy nap kb.3 ezer forint minimális költséggel számolva. A boltokban is hétköznap is tömött sorok vannak. Nem sorolom tovább, én ezt látom mifelénk. Az úgynevezett "mélyszegény, elnyomott" kisebbségiek is mercikkel járnak, meg folyamatosan megy náluk a bulizás, piálás, duhajkodás. Bocs a kisregényért.


2013. aug. 29. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Ez kb a demagógia netovábbja.


Nekem van pénzem és nagyon unom hogy napi alig néhány órát dolgozom. És igen panaszkodom mert nincs hová befektessek, mert nincs kereslet igazán semmire. Pedig nyitott szemmel járok és töröm a fejem hogy mit is kellene csinálni.

Jól nézne ki az ország hogy ha az általad felsoroltak is le lennének nullázódva teljesen. Azt hogy mennyire nincs semmire igény csak akkor fogod igazán érzékelni hogy ha az én cipőmet húzod fel. Már 2 éve folyamatosan matekolok minden lehetőséggel és nézem, hol lenne piaci rés a környezetembe ahová belehetne fektetni és dolgozni.

De nincs!! Illetve túl nagy a kockázat vagy akár 10-12 év is lehet a megtérülés. Ami meg ugye nem ösztönöz mert annyit pusztán a pénz mint eszköz használatával is ellehet érni. Majd ha nem lesznek ilyen problémák akkor elhiszem hogy felesleges a panasz, de addig teljesen jogos.

2013. aug. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Jahh és egy kérdés.


Te hol élsz és milyen munkák akadnának annyi pénzért?

Néhányat felsorolnál, hiszen ha ez tömeges ahogy állítod akkor nem jelenthet gondot.

2013. aug. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Abszolút egyetértek a kérdezővel én is ugyan ezt tapasztalom. Bár én Szombathelyen élek (nem tudom te hol). Gondolom a keleti országrészben más a helyzet.
2013. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
Hazug, aljas provokatív kérdés! Jelentve!
2013. aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kisbolt, árufeltöltő a szupermarketben, fatelepi munkás, autószerelőknél segéd... van munka, csak sokaknak büdös. Te utolsó, jelentgess csak, úgy látom nálatok még mindig Rákosi rendszer van, akkoriban volt ez divat.
2013. aug. 29. 15:15
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

"Kisbolt, árufeltöltő a szupermarketben, fatelepi munkás, autószerelőknél segéd... van munka, csak sokaknak büdös. Te utolsó, jelentgess csak, úgy látom nálatok még mindig Rákosi rendszer van, akkoriban volt ez divat.



Hát nem tudom te hol élsz, de talán az autószerelő segéd kivételével felénk az ilyen munkalehetőségek pillanatok alatt betelnek. Az autószerelőnek talán a 100e egy kicsit kevés.


Merre is laksz?

2013. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tolna megye
2013. aug. 29. 15:41
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Vannak emberek akik semmiből nem tanulnak. Amikor volt egy kis biztosnak látszó munkájuk, rohantak devizahitelt felvenni nyaralásra, új hatalmas tévére, új autóra...

Aki a lakásra vett fel, az még hagyján.


Sajnos az én "iparágazatomat", a művészetet, műemlékvédelmet annyira sem támogatja az új kormány mint az előző, pedig az se volt túl sok. Pedig elvileg egy nemzeti kormánynak az épített kulturális örökség is támogatandó kéne hogy legyen. Most más munkára kényszerülök. Nem ezért jártam egyetemre.

2013. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Nézd, ha tényleg ez a helyzet felétek akkor lehet hogy többet kellene ajánlani a munkáért mert az ottani embereknek van jobb lehetősége. Ez is opció, vagy nem?
2013. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Mert a magyar állandóan siránkozik meg irigykedik, ha kell ha nem.
2013. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!