Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen a kapcsolatunk a...

Milyen a kapcsolatunk a horvátokkal? És régen milyen volt?

Figyelt kérdés
Ők sem szeretnek minket, mint a románok, szlovákok?
2013. szept. 4. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A horvátokkal úgy igazából sosem volt komolyabb gondunk, tudtunk velük együtt élin, ők is velünk, mostanában már biztos lennének konfliktusok ha még együtt lennénk, mert ők külön akarnának mi meg nem akarnák területet veszíteni.

Hogy őszinte legyek egyedül ők érdemelték meg 1920-at.

2013. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A magyar turista rengeteg pénzt visz oda. Nekem csak jó tapasztalatom volt velük, kedvesek magánemberként is nem csak ha pénzt viszel. Jellasicson kívül nem volt sosem probléma egymással. Ugyanúgy segítettek Buda 1686-os felszabadításánál mint mi fegyverszállítmányokkal a szerb-horvát háború előtt.
2013. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak jó tapasztalatom volt velük.

Úgy vettem észre, hogy bírják a magyarokat és ez kölcsönös.

2013. szept. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ozmium42 ***** válasza:
Horvátországnak "társország" szerepe volt a Magyar Királyságban, ellentétben a többi modern utódállamokkal, amelyek egyszerűen nem is léteztek korábban.
2013. szept. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon is pártolnak minket, mert mi szállítottunk nekik először fegyvert, amikor ők nekiláttak harcolni a függetlenségért.
2013. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jellasics idején kívül nem volt sosem összetűzés SŐT mindig is barátság volt e két nép között az itt lévő horvátok is kedvesek és az ott lévő magyarokkal ők is kedvesek szóval..szerintem nyugodtan mondhatunk jó viszonyt, talán az egyik legjobb a Lengyel-Magyar után..
2013. szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sosem hallottam volna olyat, hogy a horvátok utálnának minket. Nagyon is jól működik a kapcsolat velük. Voltam Horvátországban és nagyon kedvesek voltak az emberek. Az egyik boltos ámult-bámult, hogy horvátul köszöntem xD
2013. szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Zdravo és a hvala az alap... :) Sikerült rögtön az elő fizető kapunál elsütnöm nagy sikerrel.
2013. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kini :)) ***** válasza:
Nem rossz. Inkább ezt mondanám, mint azt, hogy kifejezetten jó. Velük tényleg nincsenek nagy konfliktusaink, nem is igazán voltak, de azért akkora barátok sem vagyunk velük, mint a lengyelekkel.
2014. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!