Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MI értelme van a szociális...

MI értelme van a szociális temetésnek? És az nem megalázó az embereknek? Ennél undorítóbb dolgot hallottatok?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ott kéne hagyni a konyhaasztalon a halottat, ha valaki nem tudja eltemetni, mert a szociális temetésnél undorítóbb dolog nincsen.
2013. szept. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Kérdező szerinted mennyibe kerül manapság egy temetés?
2013. szept. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Amíg adót fizetett addig jó volt...

Szerintem is az államnak kéne gondoskodni a hallotjairól, ha család nehéz körülmények között van.

2013. szept. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Egyszer már írtam erről egy cifra véleményt, amikor felmerült ez az ötlet, de nem találom. Azóta is ugyanolyan embertelen, undorító, megalázó dolognak tartom, szégyellem magam amiatt, hogy olyan emberekkel élek egy országban, akiknek ilyesmi eszükbe juthat. Egyszerűbb, ha a konyhaasztalon boncoljuk és ravatalozzuk a nagyit, aztán elkaparjuk a kert végében és muskátlit ültetünk rá. Legalább a megalázás kimaradna belőle...
2013. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

A történet megalázó, de rohadtul nem azért, mert megadják ennek a lehetőségét az intézmény megteremtésével, hanem hogy rá is kényszerítenek más lehetőségnek a beszüntetésével (ez utóbbiról egyébként kevés szó esett).


Tehat az a fura helyzet állt elő, hogy valójában jogos lenne a felháborodás, DE ennek ellenére a felháborodottak többsége csak "hé, miezmár?" alapon happog, miközben gőze sincs az egészről.

2013. szept. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hagyni kellene hogy a mocsárba dobhassák a halottat. Ott jó humusz képződik belőle
2013. szept. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
kérdem én, mi kerül több száz ezerbe egy temetésen? MI? Nagyszüleim megvették a sírjukat még életükben, nagymamám még él, sajnos nagyapám meghalt 2006-ban de a temetése már akkor is 100ezret meghaladta, úgy hogy a sír már megvolt. De mi kerül annyiba? Na ez az embertelenség, hogy a gyászolót lehúzzák... A fidesz szociális temetése megint csak az, legnagyobb férgek, hogy azon az emberen akarnak spórolni, aki egész életében adózott, akár 56-ban harcolt, vagy háborúban, vagy csak simán kapálta a krumplit ami aztán az ő asztalukra került. Bezzeg a stadionokra van pénz pedig a magyar foci is halott, azt temessék el szociálisan...
2013. szept. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Csak egy kis érdekesség.


[link]


Meg, még egy.


Hallottam valahol, hogy 3 nagy dologból lehet igazán pénzt csinálni és az a születés, házasság és a halál.


Gusztustalannak tartom, hogyha az embernek egy forintja nincs (épp, hogy ki tudja fizetni a számlákat, esetleg vesz egy kis kaját, de hónap végén éhezik) akkor hogy tudja kifizetni a temetés árát? Aki nem tudja kifizetni, annak a saját szerettét kell öltöztetni, elásni, stb.?? Én nem tudnám a halott anyukámat felöltöztetni, elásni, csakhogy ne kerüljön pénzbe a temetés. Egyszerűen nem lenne hozzá lelkierőm, márpedig így előre megjósolva pénzem se lesz eltemetni.

A másik: Ha kéred a szociális temetést és nem tudod teljesíteni a feladatot, akkor hagyatéki teherként róják rád.... Ez is undorító.

2013. szept. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 27. 17:15
 10/10 anonim ***** válasza:

""És az nem megalázó az embereknek""


Nem a szociális temetés mellet vagyok de le kell, hogy írjam ez a dolog létezett a 60-as 70-es években is.


Nagyapámat úgy temeték el,hogy a nem közvetlen rokonság ásta meg a nyughelyet és az öltöztetést is ők végezték.


Egyébként régebben szinte minden temetést így végeztek ez néhány régi Magyar filmben is megelevenítették.

2014. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!