Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van már évek...

Szociális fóbiám van már évek óta. Van értelme küzdeni ellene, vagy ez már örökre így marad?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam, ha ki kell lépnem a házból. Erős szociális fóbiám van, orvosilag diagnosztizált.

Már évek óta így van, próbálgattam, erőt vettem magamon és mentem ide-oda, gyógyszert szedtem, pszichológusokhoz jártam(csoportterápiára is), alternatív módokat is kipróbáltam, de nem jutottam semmire. Csak rosszabb lett, amikor pedig abbahagytam a próbálkozást, otthon maradtam, valamennyire sikerült helyreállnom. Most úgymond egy burokban élek. Gyűlölöm magam külsőleg is, pedig ha reálisan nézem tényleg nincs okom rá, de egyszerűen nem tudom magam elfogadni.

Nincs senkim, ismerkedni sem igazán tudok, hiszen sokan nem értik meg ezt, és azt hiszik, hogy velük van a bajom, azért viselkedek így.

Ezért már az emberek sem nagyon érdekelnek, ráadásul nehéz is normális embert találni ebben a világban.

Most 21 vagyok, az egész eddigi életem nem ért semmit. Van értelme ezt folytatni egyáltalán? Lehetséges még bármi változás?

Ezt pedig nem úgy értettem, hogy öngyilkosságot követnék el, egyszerűen csak van értelme még reménykednem a gyógyulásban vagy törődjek bele, hogy az életem hátralevő része is ilyen kínkeservesen fog eltelni?

21L


2011. máj. 23. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Remény mindig van!!!Tökéletesen megértelek,de nem tudok segíteni.Tudom,hogy csettintésre megváltoztathatnád a helyzeted,bárki megváltoztathatja a saját helyzetét,de addig a csettintésig nehéz eljutni.Az biztos,hogy nagyon kell akarni a jó érzéseket.Az is fontos,hogy engedjük el a félelmet és a haragokat.
2011. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogyan kell a félelmeket elengedni,leküzdeni?Én is szeretnék ÚJ szívet cserélni mert ami most van az már nem bízik senkiben a sok csalódás és eredménytelenség miatt.
2011. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Én úgy gondolom, hogy mindig van értelme reménykedni és küzdeni. Felelős vagy a saját életedért, ezért olyan is lesz, amilyenné te tudod alakítani. Persze, nem egyszerű egy olyan helyzetet megváltoztatni, ami már - mint ahogy írtad - több éve tart.

Nem tudom, milyen pszichológusoknál voltál, de szerintem nagyon fontos lenne megértened, hogy miért kerültél ilyen helyzetbe, hogy mi a probléma gyökere, és a terápia keretei között feldolgozni és meghaladni a problémát. Egy jó terapeuta mellett ez biztosan működni fog. Én nagyon ajánlom hozzá a KIP módszerét.

Üdv,

2011. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne egyszerű pszichológust keress, hanem olyat közülük, akinek van kognitív viselkedésterapeuta végzettsége is. Ez egy jó terápiás módszer lehet a fóbiádra. Ha vannak téged nagyon zavaró testi tüneteied, akkor javasolt még mellé az autogén tréninget elsajátítani, és rendszeresen végezni. Ha a tüneteid nagyon súlyosak, pszichiáter felírhat szorongásoldót is, amit fokozatosan lehet csökkenteni, majd elhagyni, ha működik a kognitív terápia, és az autigén tréning.


A 3 módszer együttesével ebből egy év alatt megfelelő! szakemberek segítségével ki tudsz jönni szerintem.

Arra figyelj, hogy ezeket a módszereket keresd. Autogén tréninget oktató pszichológust találsz szinte minden nagyobb városban. Viszont "mezei" pszichológus egy masszív szociális fóbiával önmagában szinte semmit nem tud kezdeni, ezért kellene kognitív viselkedésterapeutát keresned köztük.

2011. máj. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!