Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiások! Nektek...

Szociális fóbiások! Nektek oldott a szorongáson a gyógyszeres kezelés? Van értelme elkezdeni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 04:01
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Nincs. A gyógyszerek még soha senkin sem segítettek, csak a túlnépesedést csökkentik.
2013. ápr. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is szedtem gyógyszert, de nagyon szar a sok mellékhatás miatt. Amellett segített valamelyest, de szerintem a pszichológussal való beszélgetés segített inkább (hosszú távon). A gyógyszer abban segített, hogy még az elején ne parázzak annyira durván. (Tehát amolyan "löket", aztán szerintem abba kell hagyni hamar)
2013. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Igen, határozottan igen. De arra számítsál, hogy ez egy hosszadalmasabb folyamat. Legyen türelmed magadhoz..
2013. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
amíg szeded ,természetesen segít,csak ha ráállsz ezekre a vackokra, bazi nehéz leszokni....én is mondjuk 1hónapja kezdtem el szedni helex sr-t mert sík ideg voltam a semmitől. De egyik ismerősöm mondta,hogy ne nagyon kapjak rá mert ,mint az előbb említettem:bazi.......
2013. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Van ismerősöm, akinek azt mondták, hogy élete végéig kell szednie gyógyszer (más baja volt, de pszichiátriai gyógyszerről van szó). És elment egy természetgyógyászhoz, aki szépen felírt vitaminokat (kellett neki vinni egy vérvizsgálat eredményt), és voilá! Semmi baja! Persze a lelki munka a legfontosabb, anélkül nem mész semmire.
2013. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszer csak ideiglenesen oldja a szorongást! Amíg szeded és elhiszed,hogy az segít. Sokkal több a káros mellékhatása a szernek mint amennyit ér a szorongás csökkentése! Vannak olyan gyógyszer-mellékhatások amik a legjobb esetben 20 év múlva derül ki és az is kérdés:mi lehet még azon kívül: ami nem derül ki vagy jóval hosszabb idő kell a kiderüléséhez? Az elkezdése helyett kezdj el gondolkozni azon az értelmes foglalkoztatásodon amit mindig szívesen csinálsz és a tevékenység teljesen kikapcsol! Meglátod hamarabb érsz el jó eredményt és a szervezeted is egészségesebb lesz!
2013. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, saját tapasztalatomat írom le:

6 éve kezdődött egy munkahelyváltással, valahogy minden rosszra fordult körülöttem, elkezdtem az élő fától is szorongni ... nem részletezem.

Semmi, de semmi nem használt - gyógyszer főleg, mert egy ponton túl attól szorongtam, mi lesz, ha elfogy a gyógyszer, mi lesz velem.

Amikor már az alvásomat is kikezdte - szorongtam attól is, hogy jön az este, aludni "KELL", jöttek a szívrohamszerű tünetek, amik jó fél évig tartottak, egy ismerősöm azt mondta: "VALERIANA" FORTE (délelőtt 2, este 2), ezt többféle cég gyártja, macskagyökér, komlótoboz és társai alkotják.

Az első lépés nálam az volt, hogy tudtam aludni, sokkal könnyebb volt a harmadik naptól minden.

Aztán rájöttem, Cola és kávé teljes mellőzése nálam alapkövetelmény, mert a szívverésemet nagyon megdobják, ami nálam eszembe juttatja a szorongásos tüneteimet, amitől szorongni kezdek, hogy jaj, nehogy megint elkezdődjön ... és akkor már nyakig benne vagyok.

Szóval ezek a legális izgató szerek az ellenségeim.

Ha valamit, akkor fekete teát iszom, de ebből is többféle van, nekem a Twinings Earl Grey vált be, ebből is a füves, nem a filteres. De inkább csak reggel, délelőtt javasolt inni, mivel az esti alvás, ha borul, akkor kezdődik a szorongásos roham.

Ha mégis rám tör valami formában valamitől a régi érzés és nincs nálam valeriana, a napokban olvastam, hogy a fájdalomcsillapító is kitűnő, én egy enyhe nurofent veszek be és használ. Amióta nem szorongok, hogy a gyógyszerek is csak ártanak, sokkal kevesebb kell, majd fél éve nem vettem be valeriánát, és csak 2x kellett nurofen.


Szóval nálam az izgatószerek kiiktatása, a pihentető alvás és annak elfogadása segített, hogy ha mégis rám tör az ismerős érés, nem kell pánikolni, bekapok egy nurofent és megyek tovább, sokkal könnyebbé tették a mindennapjaimat.

Sport és segítő könyvek, pszichológus ezután még hatékonyabb kiegészítő kezelések voltak, nekem ezen lépések nélkül nem használtak.

2013. máj. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dórea válasza:
Nekem segített a gyógyszer. Előtte sokszor az ágyból se tudtam felkelni, es nem mentem be dolgozni. Persze most se vagyok 100%os, de viszonylag normális életet elek.
2013. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!