Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érvényben van -e még a vérszer...

Érvényben van -e még a vérszerződés? Ha nem, mi szolgáltatott jogalapot az alaptörvény megváltoztatására?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 15:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ezek az alkotmányok és hasonló funkciót betöltő korábbi társaik má csak olyanok, hogy váltják egymást.


A vérszerződés így már vagy ezer éve érvénytelen, ha ragaszkodsz hozzá, hogy őskövületekre erőltetünk mai fogalmakat. Az új alkotmány legitimációját szerintem az adja, hogy címzettek ekként tekintenek rá. Meg elvileg kétharmaddal lehetett dosítani a régit, de sz a kerintem ez

2013. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ezek az alkotmányok és hasonló funkciót betöltő korábbi társaik má csak olyanok, hogy váltják egymást.


A vérszerződés így már vagy ezer éve érvénytelen, ha ragaszkodsz hozzá, hogy őskövületekre erőltetünk mai fogalmakat. Az új alkotmány legitimációját szerintem az adja, hogy címzettek ekként tekintenek rá. Meg elvileg kétharmaddal lehetett módosítani a régit, de szerintem ez a gyengébb érv.

2013. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!