Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most komolyan, aki a halálbünt...

Most komolyan, aki a halálbüntetést támogatná, annak ki mosta ki ennyire az agyát? Hogyan szabadult meg emberi mivoltjától?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 22:01
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
44%
Akkor jó sok amerikainak kivan mosva az agya.
2013. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
38%

Első ez nem kérdés, nekik ki van bizony.


A gond a halálbüntetéssel továbbra is az, hogy mi a garancia arra, hogy tényleg a bűnöst és csak a bűnözőket végzik ki. Amelyik korrupt manapság a rendszer, ez elég nagy gond lehet.

2013. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim válasza:
59%
Szerintem te is támogatnád,ha valamilyen szeretteddel,ismerősöddel valaki olyat tenne,aminél már felmerülhetne a halálbüntetés lehetősége.
2013. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

"Akkor jó sok amerikainak kivan mosva az agya."

Ezzel egyetértek.


Amúgy az hogy ott pár államban van halálbüntetés, nem jelenti szükségszerűen azt, hogy amúgy a többség támogatná is.

2013. szept. 12. 22:08
 5/48 anonim ***** válasza:
74%
Az USA államai közül ,több, mint a felében van, nem csak párban.Pontosan , 33 államban van és 17-ben nincs.
2013. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

"Szerintem te is támogatnád,ha valamilyen szeretteddel,ismerősöddel valaki olyat tenne,aminél már felmerülhetne a halálbüntetés lehetősége."


Logikai ellentmondás. Semminél nem merülhet fel a halálbüntetés lehetősége.


Mellesleg, ha támogatnám, se lenne hozzá jogom. Támogatni jogom van, de az ítélet végrehajtása mindenképp bűn, legyen bármi is, amiért a büntetést kiszabták. Gyilkosságot lehet érvekkel validálni, de ettől még gyilkosság marad. Az élethez mindenkinek joga van, és ez a legerősebb jog, amit csak is kizárólag rendőri intézkedés során lehet korlátozni, amennyiben több emberéletet veszélyeztet a bűnelkövető.

2013. szept. 12. 22:10
 7/48 anonim ***** válasza:
57%

"Most komolyan, aki a halálbüntetést támogatná, annak ki mosta ki ennyire az agyát? Hogyan szabadult meg emberi mivoltjától?"


Ha én, aki támogatom a halálbüntetést, és emiatt már nem is vagyok ember, akkor aki valóban meg is öl egy (néhányat, vagy legyen mondjuk egy gyerek) embert, az mitől maradna ember? Ha viszont nem marad ember a gyilkosságtól, csak egy állat, amelyik külső jegyekre hasonlít egy emberre, akkor miért ne lehetne halállal büntetni?

2013. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim válasza:
85%
Gondolhattam volna ,hogy ilyen témakörnél csak egy észlény tehet fel kérdést.Miért teszel fel egy kérdést ha csak bizonygatni akarod az igazad,az álláspontod?
2013. szept. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
63%

Ha ez kellene ahhoz hogy a kisebbséget visszafogják, akkor szerintem sokan igent mondanának rá.

Nem helyes, de ha kerek perec meglenne mondva hogy ezért ez jár, és ezt csak azért is megteszi, akkor így járt.

Aki a másik életét mondjuk elveszi egy oktalan aljas gyilkossággal, azt szerinted mivel mással lehetne vissza tartani? Vagy tartsuk élete végig napi 8ezerért a börtönben ahol jobb sora van mint a putriban?

A halál büntetés helyett én inkább az önfenntartó börtönökre helyezném a hangsúlyt, ha dolgozniuk kéne az nagyobb visszatartó erő lenne mint a halál.

2013. szept. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
80%
Mond T. kérdező a mélyen tisztelt gyilkos úr hogyan szabadulhat meg emberi mivoltjától amikor 1 zacskó cukorkáért halálra rugdos 1 öregasszonyt akit utána még meg is gyaláz? Csak azért kérdezem mert tőlem 2 utcára ez történt néhány éve? Te mit tennél vele ha a te nagyanyád lett volna?
2013. szept. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!