Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

[link]


Mennyire beteg ország az ahol engedik az ilyet?

Ugye nem engem fog rasszista nácinak tartani a sok degenerált és szerintetek is felháborító?



2013. szept. 16. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nos nem tudom, hogy az miért gúny, hogy a magyar zászlóban benne vannak az országban történt katasztrófák képei, vagy egy fejben, az agyban Magyarország térképe, vagy a Hősök teréről készült kép. De természetesen nem akarom kikerülni a többit sem, azok között valóban van erős kritika. Minden képnek van üzenete az aktuálpolitikából, vagy valami nem túl rég történt közéleti dologból. Pont az a lényeg a demokráciában, hogy ezeket leírják, megrajzolják, megfestik emberek és utána mindenki elmondhatja a véleményét. Persze, lehet, hogy én értelmezem rosszul, de így gondolom. Ez már a sokadik ARC amúgy...
2013. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ConnectCare ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Lehet a dolgot úgy is nézni, ahogyan a cikk teszi, nem feltétlenül az én véleményem a helyes, de szerintem egy kicsit "túl van spilázva" ez a dolog.


Az első plakát három nemrégiben Magyarországon történt eseményből rakta ki a nemzeti zászlót, a "művésznek" ez jutott eszébe, azonban ez még szerintem nem magyarellenesség.


A második plakát a gondolkodás nélkül Trianon revízióját követelőket parodizálja ki valamennyire, akik nem ismerik fel, hogy jelenleg nincs hozzá katonai és diplomáciai erőnk, de ha lenne sem biztos, hogy gazdaságilag pl. jól járna a mai Magyarország és benne a magyarok illetve a határon túliak.


A harmadik Matolcsy "hungarian fairy tale"- magyar tündérmese kijelentésének paródiája magyar népmesés változatban, szerintem szintén max kormányellenes, nem nemzetellenes.


A negyedik arra akarja felhívni a figyelmet, hogy a cigányság tagjainak is lehetnek álmai, valószínűleg a diszkrimináció ellen (tekintsünk el attól, hogy van-e vagy nincs, hiszen csak az alkotó véleménye értékelhető) lép fel.


Örmény népírtás - szerintem ez egyértelmű az azeri kapcsolatok ismeretében.


A Hősök teréset nem értettem sajnos.


A vérszerződéses falvédő is rendszerkritika, őseink valószínűleg ezt gondolnák a mai állapotokat látva - legalábbis az alkotó szerint.


Az iskolai tábla szerintem is határeset kicsit, bár bele látható a közoktatás átalakítása illetve az is, hogy valóban racionális döntés lehet gazdasági szempontból külföldre költözni.


Az utolsó szintén egyértelmű szerintem, a foci ma nemzeti prioritás.



Esetleg a táblát leszámítva én egyikben sem látok semmi sértőt.

2013. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Lassan már rajzolni se lehet magyar zászlót úgy, hogy egy jobbos ne kössön bele...
2013. szept. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező , én láttam már durvábbat is.


Egyszer Linzben egy "művész" olyanokat rakott ki, mintha Magyarországon nácizmus lenne meg náci diktatúra.

Meg átszerkesztett ételporokat, azonak a nevét, volt olyan, hogy "cigánypecsenye a krematóriumból" "Szűzből készült cigánypecsenye"....stb


Mellesleg ez a művésznő zsidó volt.(Micsoda véletlen?)

A blogja szerint mindenki náci, még az EU is, ugyanis a sárga csillagok közé egy szvasztikát szerkesztett.

Ja, meg van valamiféle cigányfétise.

2013. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Főleg a 2. és 7. csapta nálam ki a biztosítékot

A legtöbb ember ezeket nem úgy fogja értelmezni ahogy te leírtad 2-es

Pl a 2. képen,ez az egyik legnagyobb nemzeti tragédiánk,3 millió magyar került határon kívülre,és nekem kifejezetten úgy tűnik mintha azokat akarná lejáratni akik ma erről megemlékeznek és elfogadhatatlannak tartják

És itt nem a Bukarestben törő zúzó díszpintyekre gondolok


A 4. képen is,mint ha minden cigány egyetlen vágya lenne beilleszkedni csak mi gonosz rasszista magyarok ezt nem hagyjuk és kényszerítjük őket hogy továbbra is az igénytelenségben éljenek

Ha ezt egy külföldi megnézi mit fog gondolni?

Azonnal meglesz a véleménye ha nincs némi háttértudása az itteni helyzetről


A 6. kép nem tudom mit akar ábrázolni...igazából arra emlékeztet amikor Kun Béláék 1918ban letakarták a szobrokat


A 7. kép pedig magáért beszél,a tábla tetején lévő "szar az egész" felirat alatta a vérszerződéssel,nagyon úgy tűnik mintha arra utalna,így az egész magyar történelemre és kultúrára,az is egy értelmezési lehetőség amit ti írtatok ahhoz viszont nem túl előnyös ez az elrendezés nagyon könnyen félreérthető

Amúgy gondoljatok bele mi lenne ha ezt Amerikában csinálnák meg George Washingtonnal,vagy Oroszországban egy hasonló kaliberű általuk nagyra becsült történelmi személyel

Szerintem pár percen belül leborítanák az egészet és a "művész" is mellette fetrengene összeverve


3as,köszi a hülyeséged amúgy nem vagyok jobbikos puszi:)

2013. szept. 16. 23:09
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

"A 6. kép nem tudom mit akar ábrázolni..."


pedig talán ez a legegyszerűbb.

szerinted azok közül, akik olvassák ezt a blogot és egyetértően bólogatnak, hogy ezek a hulladék libsik már megint mit csináltak, hányan tudnák felsorolni kiknek a szobra hiányzik? de őszintén...

na erről szól ez a kép.

2013. szept. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó mondasz valamit:')
2013. szept. 17. 00:44
 8/11 anonim ***** válasza:
A vérszerződéses kép nagyon találó...
2013. szept. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos, nekem teljesen más jött le a képeket nézve. Persze, mindenkinek lehet saját látásmódja, de azért ez elmond valamit az emberről. A cikkíró tehát hajlamos mindenbe magyarellenességet látni...


És eleve, ha valaki végigjárta a kiállítást, az látta a koncepciót. Az egész tele volt öniróniával, a tipikus magyar pesszimista hozzáállást figurázta ki. A cikk szerzőjének úgy tűnik, nem magyarázták el, mi az irónia...

A tragédiák beemelésétől pedig nem tudom, miért lenne valami magyarellenes... vagy csak az felel meg, ahol rózsaszín fókabébik lejtik táncukat a virágos réten?


De ha a cikknek van igaza, javaslom, szülessen cikk az alábbi, hasonlóan magyarellenes alkotásokról is írás:


- Kölcsey Ferenc: Himnusz

- Vörösmarty Mihály: Szózat

- Petőfi Sándor: Pató Pál úr

- Ady Endre: A magyar Ugar

- Székely Bertalan: Egri nők

- Wagner Sándor: Dugovics Titusz

- Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

- Zrínyi Miklós: Szigeti Veszedelem


...és még sorolhatnám. Mindegyikben vagy tragédiák vannak, vagy kritikai élt ütnek meg a magyar mentalitással szemben, némelyik a történelmünket is torzítja.

2013. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak azok érzik ezeket magyarellenesnek, akiknek nincs öniróniája, önkritikája.
2013. szept. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!