Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az ilyen ésszerű...

Mit gondoltok az ilyen ésszerűen érvelő emberekről?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy akárhány fideszessel beszéltem, szerintük AZÉRT kell különadókat kivetni a bankokra, MERT azok drágák, és lehúzzák a szegény magyar embereket. Amikor felvetem, hogy a különadók előtt nem voltak ennyire drágák, azzal "érvelnek", hogy megismétlik a baromságukat.

2013. szept. 27. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%

Ok haver.

A bankok mikor voltak nálunk olcsók?

Mikor volt a betétes és a hiteles kamatok között 2-3% ami reális?


Nem kell erőlködni, soha.


Ember!

Gondolkodj!

A saját pénzed után még neked kell kezelési költséget stb stb fizetned, miközben szinte kötelező lassan minden cégnek a banki átutalással fizetni.


Ez milyen eljárás?


Megjegyzem, a külön adók előtt is drágák voltak.

Miért? Mert ebben az országban soha egy percet sem versenyeznek egymással hanem kartelleznek.

Van 4-5 meghatározó külföldi bank (élükön az OTP)és hol ez ad egy minimális kedvezményt hol az mert egymás között lezsíroznak mindent.


A másik amit nem értessz!

A globális gazdaságban, ahol a nagyok úgy bújnak ki minden adó alól hogy az teljesen legális, ott a pénzmozgás adóztatásával lehet csak kihúzni belőlük valami keveset. Ez nem magyar specialitás, és egyre elterjedtebb a világon.


Illetve.

Talán a szövetkezeti bankok versenyképesebb és feltőkésített formája majd kényszeríti őket így is a versenyre, mert bizony ha az állami szféra és a többi meghatározó szegmens majd náluk kezelteti a pénzt, ahol nem vonnak le minden ürüggyel akkor lesz verseny.

2013. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem érted a taktika lényegét.
2013. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Azt a gondolatmenetet én nem érvelésnek, hanem szajkózásnak nevezném. Csak hogy a fogalmakat pontosan használjuk.


A bankok nyilvánvalóan a saját érdekeiket nézik. Ebben semmi meglepő nincs, mindig így volt, így lesz, ez a természetes. Csakhogy az állam szabályozó szerepe abban van, hogy ezeket az érdekeket kordában tartsa. Ez nem lehetséges adókkal, csak törvényekkel. Kétségtelen, hogy a bankok hatalma sok országénál, így Magyarországénál is nagyobb. Erre találták ki az összefogást, ahogy a bankok is ezt teszik. A szövetkezeti bank (ne legyünk már álszentek) államosítással történő lenyúlása a versenyhelyzet megteremtését nem szolgálja. Már csak azért sem, mert az irányítói ugyanabból a haveri körből kerültek ki. Kétségtelenül jól hangzik, de semmit nem fog változtatni azon kívül, hogy ezt is lenyúlták. A változtatás csak Fidesz demagógia, amit vannak, akik szajkóznak, és vannak, akik úgy tesznek, mintha kritizálnák, valójában terjesztik.

Maradjunk annyiban, a valódi változást nem ott kell elkezdeni, és nem is az a leglátványosabb és leghasznosabb.

2013. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
A bankokat ki kell takarítani az országból.
2013. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
7%

Azt a gondolatmenetet én nem érvelésnek, hanem szajkózásnak nevezném. Csak hogy a fogalmakat pontosan használjuk.



Ezt bármire rá lehet sütni, akár rád is.

De nézzük tovább.



"A bankok nyilvánvalóan a saját érdekeiket nézik. Ebben semmi meglepő nincs, mindig így volt, így lesz, ez a természetes.


Csak hogy az átlag ember képtelen az érdekeit megvédeni a bankokkal szemben.


"Csakhogy az állam szabályozó szerepe abban van, hogy ezeket az érdekeket kordában tartsa.



És még is hogyan?



"" Ez nem lehetséges adókkal, csak törvényekkel.


Milyen törvényekkel?

Az lenne csak az igazán beavatkozás!


"Kétségtelen, hogy a bankok hatalma sok országénál, így Magyarországénál is nagyobb. Erre találták ki az összefogást, ahogy a bankok is ezt teszik.



És kik fogjanak össze kikkel?


"A szövetkezeti bank (ne legyünk már álszentek) államosítással történő lenyúlása a versenyhelyzet megteremtését nem szolgálja.


Miért ne szolgálná?

Ha olcsóbb szolgáltatásokat képes kicsikarni már is nyerő, ha nem akkor csak bukta lehet mert nem lesz képes ügyfeleket szerezni a tőkésítés mértékének megfelelően.


"Már csak azért sem, mert az irányítói ugyanabból a haveri körből kerültek ki. Kétségtelenül jól hangzik, de semmit nem fog változtatni azon kívül, hogy ezt is lenyúlták.



Akkor bizony bukta lesz és csődbe megy nagyon nagyon hamar. Ez nem lehet az állam érdeke sem, még ha korrupt akkor sem. "persze a nagy külföldi bankok nem korruptak, nem használják ki az államokat? " Gondolj csak a mai válságra.



"A változtatás csak Fidesz demagógia, amit vannak, akik szajkóznak, és vannak, akik úgy tesznek, mintha kritizálnák, valójában terjesztik.


Ki tudja ezt előre?

Ha csak demagógia akkor bizony a piaci szabályok alapján nagyon kérész életű lesz.


"Maradjunk annyiban, a valódi változást nem ott kell elkezdeni, és nem is az a leglátványosabb és leghasznosabb.


Hanem hol?

Amíg nincs rendes és olcsó hitelezés addig a gazdaság is csak alapjáraton pőtyög.

2013. szept. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Ember!

Gondolkodj!

A saját pénzed után még neked kell kezelési költséget stb stb fizetned"

Biztos nagy újdonságot mondok azzal, hogy egy bank nem jótékonyságból működik, és a dolgozók sem fizetnek azért, hogy ott dolgozhassanak. Gondolom akkora szakember vagy, hogy el tudod képzelni, mennyi munka van egy banki rendszer fenntartásában. De nekik mindent ingyen kéne adniuk, hiszen te, kacx azt találtad ki.


"Megjegyzem, a külön adók előtt is drágák voltak."

Annyira, hogy még most is van olcsó bank, csak keresni kell. Az ATM-ezésen kívül mindenre csak a tranzakciós díjat teszik rá. :) Persze ennek megvan az ára, asszem nulla darab készpénzzel foglalkozó fiókjuk van. Hát istenem. Ha neked az olcsóság kell, nem a több száz bankfiók az országban...


"A globális gazdaságban, ahol a nagyok úgy bújnak ki minden adó alól hogy az teljesen legális, ott a pénzmozgás adóztatásával lehet csak kihúzni belőlük valami keveset. Ez nem magyar specialitás, és egyre elterjedtebb a világon."

Amint tapasztalhatod, nem a bankokból húz ki a drága Viktor egy keveset, hanem a magyaroktól sokat.


Ja, persze a fideszes haver majd kedvezőbb kondíciókat biztosít, hiszen maga a megtestesült jóság. Ő nem is a pénzért dolgozik, hanem hogy jót cselekedjen. Hogyne.



"Azt a gondolatmenetet én nem érvelésnek, hanem szajkózásnak nevezném."

A kérdésben tényleg nem tettem ki az idézőjeleket. :)


"A bankokat ki kell takarítani az országból."

Köszönöm intelligens véleményedet! Te fejlett önálló gondolkodással rendelkező egyed, kifejtenéd hogy ezt hogy tervezted? Milyen következményi lesznek ennek?

2013. szept. 27. 15:48
 7/17 anonim ***** válasza:
12%

Gondolkodj!

A saját pénzed után még neked kell kezelési költséget stb stb fizetned"

Biztos nagy újdonságot mondok azzal, hogy egy bank nem jótékonyságból működik, és a dolgozók sem fizetnek azért, hogy ott dolgozhassanak. Gondolom akkora szakember vagy, hogy el tudod képzelni, mennyi munka van egy banki rendszer fenntartásában. De nekik mindent ingyen kéne adniuk, hiszen te, kacx azt találtad ki.



Ember!

Te kimozdultál már valaha a vackodból?

Ha egy nyugati meghallja hogy nálunk te fizetsz a bankoknak hogy a te pénzed a kéred neked kell fizetni, abban a pillanatba körbe röhögnek.


Ember!

Én adom a banknak a tőkémet hogy használják a pénzem.

Nem kapizsgálod,

A befektetőknek osztalékot szokás jobb helyen fizetni, ami ha mást nem de annyiban áll hogy ingyen kezelik a tőkémet.


Ne viccelj velem kisgyerek.

2013. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

"Ja, persze a fideszes haver majd kedvezőbb kondíciókat biztosít, hiszen maga a megtestesült jóság. Ő nem is a pénzért dolgozik, hanem hogy jót cselekedjen. Hogyne.



Na ez már egy logikuuuuuus érvelés.

Tényleg nem érted mi?

Ha nem lesz olcsóbb és nem diktálja a versenyt akkor nem lesz képes működni. Teljesen mindegy hogy ez magyar vagy a Nabutu törzs bankja, vagy kik a részvényesei.

Mindegy hogy van e benne mutyi vagy sem.


Ha szeretnénk versenyt a bankszférában azt csak az állam képes generálni az az, az állami tulajdonú bank.

Mert ugye a 23 év ezt teljesen láthatóan meg mutatta.

Nem érted a multik működési metodikáját az a baj.

Bejött az első bank és kaszált.

Bejött a második és megbeszélték hogy nem versenyeznek.

Egyszerűen a második valami csekély kedvezménnyel az első beleegyezésével kap bizonyos piaci részesedést.

Aztán jött a harmadik stb stb


Nem ismered a játékelmélet kooperatív és nem kooperatív közgazdasági szabályait és működését. Kb ennyi.


A játékelméletet használják pld a mobil tV és net hálózatok is és részben a kermultik is.


Tanulj egy kicsit és fuss neki újra.

2013. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Ha egy nyugati meghallja hogy nálunk te fizetsz a bankoknak hogy a te pénzed a kéred neked kell fizetni, abban a pillanatba körbe röhögnek."

Oké, körülnézek nyugaton! Beírtam a keresőbe, hogy "uk bank account": [link] Tényleg annyira ritka a bankszámla alapdíj! 3-ból két 2 számlánál fizetned kell... :D


"A befektetőknek osztalékot szokás jobb helyen fizetni, ami ha mást nem de annyiban áll hogy ingyen kezelik a tőkémet."

A befektető nem párszázezerrel száll be a cégbe (bár szerintem túlbecsülöm a magyarok megtakarításait...), nem akadékoskodik mindenért a bankfiókban, nem hívogatja az ügyintézőket, hogy miért nem ért át 3,5 óra alatt az átutalása, nem rinyál, hogy a Tescoban az 50 pénztárból pont az övénél romlott el a POS. Kicsit más kategória, mint egy igazi befektető.


"Ne viccelj velem kisgyerek."

Te viccelsz mindenkivel. :) Velem pl. akkor tetted, amikor azt állítottad, hogy a pályázati önrész egy olyan dolog, amit az EU ellop. :) Azóta röhögök rajtad. (És ezt azért írom le a lehető legtöbbször, hogy mindenki lássa, ki is vagy valójában. :) ) Eddig talán 3x írtam valamit a te hülyeségeidre, de te sosem védted meg az igazadat. (Gondolom igazad volt, de nem akartál parttalan vitába bocsátkozni. :D )


"Ha nem lesz olcsóbb és nem diktálja a versenyt akkor nem lesz képes működni. Teljesen mindegy hogy ez magyar vagy a Nabutu törzs bankja, vagy kik a részvényesei."

Azt írtad, hogy a kartellezés eddig is jól működött. :) A fideszesek bankja biztos áron alul fog szolgáltatni. Vaaaagy nem, mert őket is csak a pénz érdekli. :D


"Mindegy hogy van e benne mutyi vagy sem."

Neked mindegy, hiszen nem a szocik csinálják. Valamiért neked az elmúltnyolcév sutyimutyi korrupciója jobban fáj, mint a Fidesz átlagemberekkel is kicsösző intézményesített korrupciója...


"Tanulj egy kicsit és fuss neki újra."

Khm. Én nem keverek alapfogalmakat. (önrész! :D ) Nem vetődök mindenre, ami a logikátlan nézeteim szerint ellenség. (Bank, EU) :D


Ja amúgy a magyarok aaaaannnyi tőkét tartanak a bankokban! [link] Aaaannyira fizetik vissza a hiteleket, hogy semmi kockázat nincs benne! Aaaannyira sikeres vállalkozásokat alapítanak, hogy évtizedek óta nem volt egy csődbe ment, még hiteltartozással rendelkező cég sem!


(Saját példa: Egy cégvezető megkért, hogy csináljak neki honlapot. Mondtam h megcsinálom, de ha senki sem keresőoptimalizálja (kifejtettem neki mi ez és miért jó) - mivel én ahhoz nem kifejezetten értek - akkor az égvilágon senki sem fogja megtalálni a honlapot a neten. Erre azt mondta, hogy nem baj, én legalább olcsón megcsinálom. Hát oké... Tehát lett egy honlapja, amit csak akkor találtál meg, ha a nem túl ismert cégnevet írtad be a keresőbe. Hogy ez mire jó... Úgy tapasztaltam, sokan rendelkeznek ilyen üzleti érzékkel. Ha bank lennél, biztos szívesen adnál nekik hiteleket... Na akkor most gondolkozz el azon, hogy a magyarok hozzáállása milyen irányba módosítja pl. a hitelkamatokat.)

2013. szept. 27. 16:52
 10/17 lindmayer ***** válasza:

hűha nincs kedvem elolvasni az egészet, de hozzáfüznék valamit

a különadókat nem azért vezették be, mert ezek a szolgáltatások drágák(lehet hogy azok, ez most lényegtelen), hanem azért mert a nagyon magas profituk nagy részét(ezt nevezik ők extraprofitnak) a külföldi anyacéghez küldik, és ott használják fel

valahol olvastam(már nem tudom hol), hogy a nagy cégek a különadóknak mintegy 54%-át tudják áthárítani az ügyfelekre: ha ez igaz, akkor még mindig jobban jársz evvel, mintha közvetlenül téged adóztatnának meg

2013. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!