Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy Magyaror...

Mi az oka annak, hogy Magyarországon szitokszó a liberális szó, illetve a liberális mentalitás, holott tőlünk nyugatra EGYÁLTALÁN nem az és teljesen természetes, hogy vannak ilyen emberek is?

Figyelt kérdés
Nálunk miért kell üldözni őket és rossz dologgá beállítani a liberalizmust? Mikor nőjük már ki végre a balkáni mentalitásunkat? Vagy nem is akarjuk?
2013. szept. 27. 23:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%
én is ezt mondom az iszlámban meg illetlenség hogyha mindenük kivan. ennyi. Indiában a tehén szent. ez itthon nevetséges , de ott rendben van. mindenkinek az a normális amiben nevelkedik. egyik sem rosszabb mint a másik de nehogy már nekem kelljen eltűrnöm hogy teljesen mások a szokásai. ha idejön akkor alkalmazkodjon az itteni szokásokhoz és ennyi semmi gond. ha én teszem azt Szaúd-Arábiába megyek akkor én is felveszem a csadort, mert megtisztelem az ott élőket és indiában nem akarok bélszínt rendelni egy étteremben ennyi.
2013. szept. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
Hát amerre/amiben én élek, ott nem szitokszó, sőt. Ha megnézed mit jelent, igazából minden ember ilyen szeretne lenni. Az, hogy a 16 éves pufajkás, szebbjövőt-gyerekeknél ez szitokszó lett... hát hogy is mondjam, nem én húztam az árkot kettőnk közé, de igazából nem zavar. Tény, hogy nem egy szinten vagyunk.
2013. szept. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
21%
Az meg hogy az SZDSZ tehet róla... Sok párt megpróbál kisajátítani dolgokat. Csak egy pár az utóbbi időből: kokárda, magyar zászló, árpádsávos lobogó, Károlyi, Kossuth, Wass Albert, Rákóczi és még sorolhatnám. Ez csak fejben dől el, ki mivel párosítja a fogalmakat. Akinek az SZDSZ volt a megtestesült liberalista ember/eszme és minden, és az SZDSZ-ben voltak korrupt politikusok, ezáltal azt a következtetést vonja le, hogy a liberalizmus rossz... na ott nagy baj van a fejben.
2013. szept. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%
Le a libsikkel.
2013. szept. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

Haver.

Te liberálisnak vallod magad?

Na akkor olvasd vissza a válaszaid, proli, hülye stb.

Szerinted a valódi liberalizmusba illeszthetőek vagy az szdsz mentalitásába?

2013. szept. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 rajcziz ***** válasza:

Az ok egyszerű: amit Magyarországon liberalizmus címén műveltek/művelnek, semmi köze a valódi liberalizmushoz, de ez persze a politikailag tájékozatlan embereket nem zavarja abban, hogy összemossák a két dolgot.

Itt jön be az, amikor valakik a liberalizmust a kisebbségek és a bevándorlók támogatásával azonosítanak, ami hatalmas félreértés.

Mellesleg a kérdező kommentjei, habár egy kultúrember képébe nem nagyon férnek bele, a liberalizmusnak nem mondanak ellent. Elvégre mindenki azt gondol, amit akar.

Itt abszolút nem balkáni mentalitásról van szó. Sajnos, manapság egyre inkább tűnik úgy, hogy ha politikáról van szó, még a balkáni mentalitástól is hajlamosak vagyunk lejjebb menni.

2013. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%

A liberalizmus eszmeiségét szerintem a személyes vagyonszerzésre és politikai hazugságokra használták.

Ezért képtelen a magyar társadalom a helyére illeszteni.

2013. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
36%
Az eredeti értelemben vett liberalizmushoz tényleg nincs túl sok köze annak, amit ma liberalizmus címen művelnek nemcsak Magyarországon, de szinte egész Európában. Egy valódi liberális mindenkit elfogad származásra, nemre, nézetekre, stb. való tekintet nélkül. A mai libsik viszont gyűlölik a konzervatívokat, a radikálisokat, a hazafiakat, a hívő keresztényeket, a rasszistákat, mindenkit aki vmiben nem ért egyet velük, és diszkriminálják a többségi nemzetet, illetve a fehér embereket. A mai libsiknél kirekesztőbb és gyűlölködőbb népség nincs.
2013. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az ezzel a bajunk, hogy a legtöbb liberális - tisztelet a kivételnek - csak addig liberális, amíg szépen egyetért a vele hasonszőrűekkel a saját köreiben. Vannak liberális ismerőseim, művelt, intelligens emberek, de néha nagyon megdöbbenek, ha vitába bocsátkozom velük. Gyönyörűen beszélnek a demokráciáról, Európáról, szabadságjogokról. Én például nagyon nem szerettem az SzDSz - t, s ezt udvariasan el is szoktam mondani, ekkor már összeszűkült szemekkel néznek rám. Ha vitázunk, amit én mondok - köztük tényszerű dolgokat - arra az a válasz: A világ nem fehér vagy fekete, több oldalról kell szemlélni a kérdést, több oldala van az igazságnak stb. Amit ők mondanak, az mind igaz és megdönthetetlen, biztos forrásból való. Ha kifejtem, teszem azt, hogy nekem pl. a Jobbik tetszik, a legrosszabbra számíthatok. Kirekesztő és - és itt hosszas felsorolás - vagyok. De hát egy demokratikus választáson parlamentbe jutott párt! Miért ne lenne bárkinek joga erre szavazni, vele szimpatizálni?

Ők nem tudnak cigány bűnözésről. Ötven éves, de arról még nem hallott, hogy lakosság arányát tekintve a cigányság a hazai börtönökben felülreprezentált. Egyáltalán honnan tudom, hogy valaki cigány? A külseje alapján megkülönböztetem? Négyszemközt persze bevallja, ő sem adná ki albérletbe a lakását cigánynak.

Nézzünk a jövőbe, ne a múlton merengjünk, mondja mikor megemlítem pl., hogy sok '56 - os dolog még nincs kibeszélve, egy - két gyilkos még magas nyugdíjjal él. Utána rátérünk ezredszer a holokausztra a jövőbe tekintés jegyében.

Minden ember egyenlő, senkit nem lehet így, vagy úgy megkülönböztetni, ez nem lehet kérdés - állítja - később viccesen, hencegve megemlíti, hogy félig zsidó, így, mint általában a zsidóknak mentális képességei jobbak kell, hogy legyenek.

Szóval a jó öreg kettős mérce, az ami miatt a liberális gondolkodás, és a sok "tiszteld a mást", "te sem vagy más" és társai segítségével megutáltatták a néppel ezt a jobb sorsra érdemes eszmét. És valóban, ebben kulcsszerepe volt a néhai és megérdemelt helyére került SzDSz - nek.

2013. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%
Azért, mert nálunk a liberális jogvédők valójában hazug, képmutató csalók és sunyi bűnpártolók, semmi többek. Olyanok, mint egy kellemetlen fing egy múzeumban.
2014. júl. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!